Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Pytanie o dwa główne działy na forum

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Re: Pytanie o dwa główne działy na forum

Postprzez Jul 8 sty 2021, o 21:41

Popieram pomysł uwypuklenia "konkursów". Dodałabym do tego "Konkursy i wydarzenia", by zamieszczać tam nie tylko ogłoszenia o stricte konkursach, ale też np. o akcjach fabularnych.
Juliette Altrimenti
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 9 sty 2021, o 00:13

Ja osobiście natomiast raczej jestem przeciwnikiem spłaszczania forum. Na pulpicie zwykle wszystko trzyma się w podzielonych kategoriami katalogach. A najlepiej, jak wszystkie katalogi trzyma się nie na pulpicie, tylko gdzieś dalej, w dedykowanych katalogach systemowych. (Boże, jeżeli ktoś korzysta z katalogów systemowych do przechowywania plików w Windowsie, to szanuję xD).

Na forum też powinniśmy mieć jasny podział, na to, jakie wątki gdzie się powinny pojawić. Ale nie na tyle dokładny, aby zastanawiać się, gdzie dany wątek powinien się znaleźć. Dlatego właśnie taki podział jest dobry. Osobiście natomiast zgodnie z Sewerynem oddzieliłbym Gospodarkę od Kultury i Sportu.

No i oczywiście, pomysł zrównania działu na ogłoszenia o konkursach z ziemią. Mamy rotator, GAP, wątki konkursowe pojawiają się częściej tam, gdzie są one aktualniejsze (np. Konkursy na dekorację placu w Grodzisku na podforum Starosarmacji). Jeżeli komuś bardzo zależy, to się dogada z Kanclerzem i wynajmie kącik propagandowy. Ćwirek też jest niezastąpiony ^^
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Orjon 9 sty 2021, o 00:20

AFvTD napisał(a):
(Boże, jeżeli ktoś korzysta z katalogów systemowych do przechowywania plików w Windowsie, to szanuję xD)

Na początku myślałem, czy chodzi o C:\Windows... Niedobrze ze mną.

Co do oddzielenia - gospodarkę można oddzielić, tak. Konkursy też można zdjąć. Jeśli już mielibyśmy grzebać przy Polityce i zagranicy, to zmieniłbym to po prostu na Dyskusja ogólna.
ktoś.
Starosarmacja

Postprzez Prokrustes 13 sty 2021, o 23:39

AFvTD napisał(a):No i oczywiście, pomysł zrównania działu na ogłoszenia o konkursach z ziemią. Mamy rotator, GAP, wątki konkursowe pojawiają się częściej tam, gdzie są one aktualniejsze (np. Konkursy na dekorację placu w Grodzisku na podforum Starosarmacji).

Mamy te wszystkie elementy witryny. Ale mi ciągle brakuje czegoś jak robiłem ręcznie przy secesji - miejsca gdzie są wyeksponowane treści POLECANE przez aktywistów naszej społeczności. Nieformalnych moderatorów i mentorów kultury oraz akcji.

I tutaj akurat łączenie ani dzielenie for nie pomoże. Należy poszukać lepszego sposobu eksponowania głównych bieżących wydarzeń - tak oficjalnych jak i kulturalnych.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Dwór Jego Książęcej Mości
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja