Strona 1 z 1

Nabożeństwa regularne lipiec 2021

PostNapisane: 11 lip 2021, o 15:23
przez Santi Vilarte
Dziś w katedrze angemonckiej odbyło się główne, uroczyste nabożeństwo z okazji 20-lecia Hasselandu. Ks. Arroya przywołał słowa dzisiejszej Ewangelii:

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien».

Co prawda porównywanie tego do rzeczywistości mikronacyjnej byłoby dalekie i kruche, ale fakt faktem, że bytność nasza w v-nacjach jest długą podróżą. Taką podróż odbywa nadal Hasseland, który momentami ledwo powłóczył nogami, utrzymywany przy "życiu" cienką nitką okresowych aktywności, a momentami dziarsko maszerował, a wręcz biegł. Ale sens jego podróży jest w tym, aby nie ustała.

Obrazek

źródło: hellojetlag

Re: Nabożeństwa regularne lipiec 2021

PostNapisane: 18 lip 2021, o 09:06
przez Santi Vilarte
W głównej świątyni Hasselandu są dziś odprawiane nabożeństwa XVI niedzieli zwykłej. Czytamy dziś w Ewangelii o uczniach Jezusa, którzy dostają od Niego polecenie, aby "odpoczęli nieco", bo "nie mają czasu nawet na posiłek".
Mimo tego, ludzie znajdują ich ponownie i cisną się do nich. Chcą stałe być przy nich i przy Jezusie. Czy i nas stać na co dzień na taką samoistną aktywność, aby Go poznawać? Tylko w ten sposób nasza wiara może się rozwijać.
Pod koniec nabożeństwa Ks. Arroya zapowiedział za tydzień zbiórkę na planowaną budowę kościoła w Kymerionie, w Dornostii.

Re: Nabożeństwa regularne lipiec 2021

PostNapisane: 23 lip 2021, o 16:31
przez Santi Vilarte
Zakończyło się w katedrze nabożeństwo piątkowe, kończące tydzień pracy.
W dzisiejszej Ewangelii Jezus porównuje się do krzewu winnego, a swoich uczniów do jego latorośli, które tylko będąc częścią krzewu, mogą prawdziwie żyć.

W węższym znaczeniu, stosując to do naszych warunków, możemy to rozumieć jako wezwanie do jedności. Tylko trzymając się razem jako społeczność, możemy budować nowe dzieła.

Re: Nabożeństwa regularne lipiec 2021

PostNapisane: 4 sie 2021, o 16:59
przez Santi Vilarte
Dzisiaj ks. Arroya odprawił w katedrze miejskiej nabożeństwo w intencji tworzącego się zakonu św. Izydora.
Dzisiejsza Ewangelia ukazuje postać kobiety kananejskiej, która wytrwale, nawet uparcie domaga się od Jezusa uzdrowienia jej córki. Ostatecznie, po rozmowie udaje jej się namówić Jezusa do uczynienia, czego chciała.

Ten fragment często jest przywoływany w temacie wytrwałości i systematyczności modlitwy. Odnosząc to do powstającego zakonu, ks. Arroya wskazał, że właśnie taka "upartość" w pracy i modlitwie na jego rzecz pomoże mu przetrwać, zwłaszcza w okresie, gdy początkowy zapał może opaść.