Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

List do Jego Świątobliwości Patriarchy Piusa VII

Moderator: Diecezja Angemoncka

List do Jego Świątobliwości Patriarchy Piusa VII

Postprzez Denis 29 kwi 2021, o 09:42

Jego Świątobliwościo Piusie VII!

W czasie rozmyślań ogromnie się nawróciłem. Rozważam powrót na łono Kościoła Rotryjskiego i chcę służyć Rotrii jako duchowny. Mam nadzieję że Wasza Świątobliwośc pozytywnie rozpatrzy ten wniosek. Tym razem będę posłuszny Bożemu prawu i kodeksowi praw kanonicznych. Będę poprawnie wykonywał swe obowiązki jako duchowny. Dzisiaj, w Detmoldzie, w nowej Mikronacji, Cesarstwie Niemieckim będę się za ciebie modlił. Więc głos Boży ponownie Mnie wzywa, i chcę iść za Bożym głosem.

Mam nadzieję że Jego Świątobliwośc Pius VII odpowie na mój list,

z wyrazami szacunku

Karl Friedrich von Hohenzollern
Denis von Lambert
Diakon Świętego Kościoła Rotryjskiego
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Re: List do Jego Świątobliwości Patriarchy Piusa VII

Postprzez leszcz 29 kwi 2021, o 12:31

to rotrii szanowny pan chce służyć czy sarmacji? tu jest sarmacja, przypominam.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Denis 29 kwi 2021, o 15:04

Rotrii.
Denis von Lambert
Diakon Świętego Kościoła Rotryjskiego
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez leszcz 29 kwi 2021, o 15:15

a jak się do tego ustosunkują władze państwa kościelnego?
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Janusz Zabieraj 4 maja 2021, o 10:26

Pan @Cefaro opatrznie rozumie rolę Kościoła w Sarmacji, a także różnicę między Państwem Kościelnym, a Kościołem. Nie rozumiem, dlaczego pisze Pan list do JŚ Piusa VII w dziale diecezji angemonckiej. To tak, jakby mieszkaniec Krakowa chciał porozumieć się z papieżem Franciszkiem, a poszedł do abpa Jędraszewskiego. Chyba, że jako przedstawiciel dyplomatyczny mam przedstawić prośbę Ojcu Świętemu.

Jeżeli chce pan służyć Rotrii, to zapraszam do Państwa Kościelnego, aczkolwiek tam ma pan bana za kloning i spaming. Natomiast duchowni rotryjscy w diecezji angemonckiej służą nie Rotrii, a Hasselandczykom i Sarmatom. I znając pana zmienność raczej trudno będzie mi zaufać. Nominuję ponownie diakonem, a pan za chwilę odwali numer i przyniesie hańbę Kościołowi. My za dużo mieliśmy ostatnio problemów wizerunkowych. Nie możemy sobie na to pozwolić w czasach reformy.

Odpowiadam @leszcz - jako biskup Angemontu i nowy Prymas chciałbym zmienić pojmowanie roli Kościoła Rotryjskiego w Sarmacji. Duchowni mają służyć Sarmacji, a nie Rotrii. Musimy wreszcie wprowadzić nową erę, o którą m.in. tak zabiegał arcybiskup Gagik Bagratyda. Nadchodzi czas ostrej kreski pomiędzy Państwem Kościelnym, a Kościołem. Przynajmniej u mnie w Sarmacji.
Dobry Obywatel

Postprzez leszcz 4 maja 2021, o 10:31

Janusz Zabieraj napisał(a):Odpowiadam @leszcz - jako biskup Angemontu i nowy Prymas chciałbym zmienić pojmowanie roli Kościoła Rotryjskiego w Sarmacji. Duchowni mają służyć Sarmacji, a nie Rotrii. Musimy wreszcie wprowadzić nową erę, o którą m.in. tak zabiegał arcybiskup Gagik Bagratyda. Nadchodzi czas ostrej kreski pomiędzy Państwem Kościelnym, a Kościołem. Przynajmniej u mnie w Sarmacji.

po czynach i ich owocach poznacie.

wiecie, tam w rotrii możecie robić co wam się żywnie podoba. religia? ok, bawmy się, w końcu był kościół wandejski, brawogirl, była i gmina żydowska. jakoś tam trwa kdw w naszych sercach. pal już licho skojarzenia z realną skompromitowaną i upadającą instytucją. ale wy zrobiliście religijne państwo, a teraz pod pozorem krzewienia wiary robicie konkordaty i promujecie je gdzie indziej, pasożytując na sarmacji i odbierając jej obywateli.

także czekam na prawdziwie propaństwowe działania zamiast lejącej się z sardonicznie uśmiechniętych ust cykuty.
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Janusz Zabieraj 4 maja 2021, o 11:15

@leszcz My nie chcemy pasożytować na innych krajach i odbierać im obywateli, wręcz przeciwnie. Chcemy jedynie zaproponować naszą formę zabawy rodzimym mieszkańcom i skłonić, by oni ją kiedyś kontynuowali, nawet nie zaglądając do Rotrii. Przynajmniej ja zawsze tak chciałem. Tak, jak w realu ksiądz z podlaskiego zadupia nigdy może nie odwiedzić Watykanu, tak i sarmacki prezbiter nie powinien mieć obowiązku zarejestrowania się w Rotrii. Do Rotrii niech rejestrują się ci, którym podoba się życie w religijnym państwie.

Mam nadzieję, że kiedyś złagodzi Jaśnie Oświecony swój negatywny stosunek do Kościoła. Będę się starał, żeby tak było.
Dobry Obywatel

Powrót do Diecezja Angemoncka