Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Służbówka Prefekta Generalnego

Re: [Bazylea] Służbówka Prefekta Generalnego

Postprzez August dlS 20 sty 2021, o 13:37

August już podejrzewał, że coś tu jest nie tak, a po chwili zyskał już absolutną pewność. Dziwne dźwięki poniżej, może na schodach. Bez uprzedzenia obrócił się gwałtownie, po czym tak szybko, jak tylko mógł skierował się na korytarz. Tak. Okno było otwarte, ktoś z niego właśnie skoczył. Wyjrzał i dostrzegł w dole jakąś sylwetkę. To Kulson. Bo któżby inny? Nie zwracając uwagi na kogokolwiek lub też na cokolwiek niezdarnie poszedł w ślady tajemniczego skoczka, też wyskakując stamtąd. Chwycił się poręczy, chcąc upaść łagodniej, lecz ostatnie spotkanie z Kulsonem najwyraźniej wywarło swoje efekty. Zabrakło mu siły i puścił, po czym zaczął spadać w stronę ziemi.
August von Hagsen de La Sparasan
Skoro pewna część szlachty podpisuje się jako nikt ważny... to jak ja mam się podpisać?
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Prefektura Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
 

Re: [Bazylea] Służbówka Prefekta Generalnego

Postprzez Natalia Wittelsbach 20 sty 2021, o 20:27

I tak oto nie minęło piętnaście minut, a Natalia została sama. Jeden z mężczyzn wyszedł drzwiami, drugi oknem. Złapała się za czoło, przetarła je i westchnęła. Popatrzyła w kierunku okna. Zasłony odsunęły się i ciekawski staruszek naprzeciwko wszystko widział. Bez dwóch zdań całe osiedle dowie się jutro o tym, co wyprawia się w mieszkaniu Prefekta Generalnego.

Minęła już druga. Czas tak szybko minął. Nieco zawiedziona i mocno zmęczona Natalia pogasiła światła i wkopała się wygodnie w pościel na łóżku. Nakryła się aż po sam nos. Jej myśli krążyły jeszcze chwilę. A to, co jej się śniło, było swego rodzaju rekompensatą wieczoru.

---


Następnego dnia Natalia piła ciepłą kawę i popalała papierosa na tarasie, gdy jej telefon znów zawibrował. Przeczytała pośpiesznie wiadomość i zamruczała pod nosem. Nie pozostało jej nic innego w tym momencie, niż pozostawić klucze do służbówki Augustowi i poprosić o przekazanie informacji Vanderleiowi, że musiała pośpiesznie wracać do Cesarstwa. Tak szybko jak się pojawiła, tak szybko wyjechała, można by rzec.
Z wyrazami szacunku,
Wicehrabina
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Natalia Helena à la Triste von Hagsen de la Sparasan
Avatar użytkownika
 

Re: Służbówka Prefekta Generalnego

Postprzez Brenda JB 20 lut 2021, o 19:29

Było już późno, bardzo późno. Z godzinę temu zapadł zmierzch. Planowała dotrzeć do Bazylei wczesnym popołudniem, jednak nie sądziła, że tak trudno nawigować w tym pełnym rozkopów mieście! Podróż wydłużyła się o dobrych kilka godzin. Przesłuchała przygotowaną na tę podróż plejlistę prawie dwukrotnie.

Brenda, mimo tego, że jeszcze nie wkroczyła w wiek chrystusowy, wyrobiła sobie całkiem niezłą opinię. Zawzięta, skuteczna. Dostawała trudne zagadki, które prędzej czy później rozwiązywała. I to było dobre. Ale czasem doskwierało, tak było teraz. Miała mieć urlop, leżeć na plaży, pić drinki i uprawiać seks z randomami. Plany zepsuło jej wezwanie do gabinetu szefa. Wręczył jej plik dokumentów i wskazał adres - adres oddziału prefektury w Bazylei. To właśnie przed tymi drzwiami teraz stała i próbowała się dostać do środka. Przestępowała z nogi na nogę, chciało jej się siku.

Nikt nie odpowiadał, nacisnęła na klamkę ze zdziwieniem zauważając, że drzwi są… otwarte! Weszła do środka, wyglądało pusto, dawno nikt tu nie sprzątał… Najpierw odnalazła łazienkę. Potem zaglądała po kolei do poszczególnych pokoi, ewidentnie nikogo nie było. Rozsiadła się w największym pomieszczeniu, na biurko wyciągnęła teczkę z dokumentami. Chciała wyciągnąć też laptopa, jednak uprzednio musiała zgarnąć z blatu pudełko po pizzy… Z niesmakiem zauważyła, że resztka keczupu na tymże pudełku pokryła się pleśnią. Amatorzy… pomyślała. I zaczęła się zastanawiać, czy ktoś tu w ogóle pracuje...
Avatar użytkownika
 

Poprzednia strona

Powrót do Bazylea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron