Strona 1 z 1

Imię dla tej róży wymyślę po drugim kieliszku.

PostNapisane: 7 cze 2021, o 22:22
przez Magiko Sarmatiko
Witam wszystkich powitalnym toastem starosarmackiej wódki. Wasze zdrowie kamraci!
A teraz trochę o mnie. Wbrew pozorom, to nie jestem alkoholikiem, jak sugerowałyby powyższy wstęp i tytuł wątku. W życiu realnym jestem studentem o wielu zainteresowaniach, począwszy od astronomii, idąc przez historię powszechną, po literaturę aż na szachach kończąc. Moje chińskie nazwisko i imię to 毛 金 czyt. mao2 jin1, co w wolnym tłumaczeniu znaczy złote włosy. Uprzedzając pytania, tak, uczę się j. chińskiego ;). Od sześciu miesięcy piszę książkę postapo, której raczej nie zamierzam wydać, lecz w jednym egzemplarzu wydrukować i postawić w moim rodzinnym domu przy kominku. Chociaż kto wie, może wypuszczę ją na wolność w zatoczce piratów. Jakie mam oczekiwania w stosunku do miejsca zwanego Księstwem Sarmacji? Tego jeszcze nie wiem. Na razie chcę zbadać potencjał tej formuły i zobaczyć co tutaj robicie. To wszystko. Kłaniam się szanownemu Państwu nisko i z szacunkiem.

Nowy imigrant,
Magiko Sarmatiko

Re: Imię dla tej róży wymyślę po drugim kieliszku.

PostNapisane: 7 cze 2021, o 22:48
przez Fatima
Cóż za interesująca postać.. mam nadzieję, że zagościsz na dłużej i znajdziesz coś szybko dla siebie ;) Dobry wieczór.

Re: Imię dla tej róży wymyślę po drugim kieliszku.

PostNapisane: 7 cze 2021, o 23:02
przez Laurẽt
Witam,

życzę powodzenia :)

Re: Imię dla tej róży wymyślę po drugim kieliszku.

PostNapisane: 8 cze 2021, o 07:21
przez Sorcha
Magiko Sarmatiko napisał(a):Na razie chcę zbadać potencjał tej formuły i zobaczyć co tutaj robicie.
Nowy imigrant,
[b]Magiko Sarmatiko


Witam miło ;)
Potencjał owej formuły jest spory i ciekawie czas płynie, a co drugiej części pytania ze swojej strony mogę odpowiedzieć, że w zasadzie ja nic szczególnego nie robię, ot tu i tam postraszę, ziółka przygotuję, komuś zadam czar.
Ogólnie magicznie tu się żyje. :)

Re: Imię dla tej róży wymyślę po drugim kieliszku.

PostNapisane: 8 cze 2021, o 08:36
przez Janusz Zabieraj
Obrazek


Witaj w Księstwie Sarmacji, na terenach diecezji angemonckiej! Chciałbym opowiedzieć Ci nieco więcej na temat naszej diecezji oraz samego Kościoła Rotryjskiego.

Diecezja angemoncka to Lud Boży zamieszkujący tereny Królestwa Hasselandu i całego Księstwa Sarmacji, poddany władzy biskupa diecezjalnego. Obecnie biskupem Angemont jest Jego Eminencja Janusz Adam kardynał Zabieraj (vernończyk, obywatel Królestwa Hasselandu i Księstwa Sarmacji, znany naukowiec i poeta).

Diecezja stanowi jednostkę administracyjną Kościoła Rotryjskiego. Kościół Rotryjski został założony po to, by w mikroświecie symulować strukturę, obyczaje oraz tradycje Kościoła Katolickiego. Zadaniem Kościoła Rotryjskiego nie jest sprawowanie kultu ani prowadzenie działań prozelitycznych, gdyż miejscem na takie działania jest świat realny, a nie wirtualny. Jedynym zaleceniem moralnym Kościoła Rotryjskiego wobec jego członków jest to, że każdego mikronautę winno się szanować, rozumieć i akceptować jako członka jednej mikronacyjnej rodziny.

Jeżeli chcesz zostać wiernym Kościoła, odwiedź profil instytucji Kościoła i złóż podanie o przyjęcie. Jeżeli pragniesz wstąpić do stanu duchownego, odwiedź wątek Seminarium Duchownego w Angemont i złóż wniosek o przyjęcie. Następnie biskup diecezjalny lub delegowany przez niego kapłan obejmie Cię opieką. U niego nauczysz się wszystkiego, co potrzebne. Przygotowując się do drogi kapłańskiej ukończysz jednocześnie studia z kierunku "Historia i kultura Rotrii" na Akademii Neksjalistycznej. Nie obawiaj się drogi duchownej - nie przeszkadza ona w rozwoju kariery świeckiej. Będziesz mógł pełnić urzędy polityczne, parać się nauką, dziennikarstwem czy czymkolwiek chcesz - no może za wyjątkiem tańczenia na rurze. :) Droga duchownego niestety jest zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn, ale tylko dlatego, że naszą ideą jest naśladowanie realnego Kościoła Katolickiego.

Jeżeli jesteś kobietą albo nie przekonałem Cię do wyboru drogi duchownego - nie martw się. W ramach Kościoła Rotryjskiego możesz angażować się także na niwie świeckiej. Możesz być świeckim administratorem parafii, organizować koncerty, prowadzić narrację katechety, organisty, kościelnego itp. Ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia i granice przyzwoitości. ;) Nie boimy się żartować, ale każde krotochwile mają swoje granice. Wystarczy obrzydlistwa w świecie realnym, stąd unikamy tego w naszym Kościele.

Nie bój się napisać do biskupa diecezjalnego - on pomoże odnaleźć Ci drogę.


Zachęcamy serdecznie do odwiedzenia następujących miejsc:

Jeśli jesteś zainteresowany, zajrzyj do:

Jeżeli posiadasz talent do wykonywania grafik, możesz zostać Heroldem Diecezjalnym i wykonywać herby duchownym.

Mam nadzieję, że odnajdziesz swoją pasję w sarmackim Kościele Rotryjskim i staniesz się jego częścią.

Cum debita reverentia

(-) Janusz Adam kardynał Zabieraj
Prymas Królestwa Hasselandu i całej Sarmacji
Biskup Diecezji Angemonckiej


Obrazek

Re: Imię dla tej róży wymyślę po drugim kieliszku.

PostNapisane: 8 cze 2021, o 15:39
przez Michał F. Lubomirski
Witam serdecznie, jako gość zagraniczny. ;)