Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nawet nie mów, że mnie nie pamiętasz!

Jesteś nowym mieszkańcem? Przywitaj się i pytaj o wszystko!
Po zamieszkaniu w Księstwie Sarmacji uważnie przeczytaj poradniki oraz zmień domyślną nazwę użytkownika na forum, ustaw sobie podpis oraz awatar.

Nawet nie mów, że mnie nie pamiętasz!

Postprzez Kryspin 31 lip 2021, o 21:09

Cześć! :)

Normalnie wakacje to czas urlopów. Tutaj, dla mnie jest inaczej. Na swoich wakacjach postanowiłem Was odwiedzić, moich dobrych przyjaciół z dawnych czasów.
Kto mnie pamięta? Ręka do góry.

Kłaniam się nisko, chętnie powspominam i porozmawiam.

Pzdr.
Kryspin van Buuren (dawniej von Lichtenstein)
mgr jur. net. Kryspin van Buuren

Były Sekretarz Generalny OPM
Były Premier Królestwa Dreamlandu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Nawet nie mów, że mnie nie pamiętasz!

Postprzez AFvTD 31 lip 2021, o 21:24

Tak, tak pamiętam, Witam serdecznie!

psssst... dziadziu, kim jest ten pan?
Rada Ministrów
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Prokrustes 1 sie 2021, o 10:22

A ja nie. Pewnie przegapiłem.
Czym szanowny Pan się trudnił w naszym pięknym kraju ?
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Starosarmacja

Postprzez Kryspin 1 sie 2021, o 12:45

Prokrustes napisał(a):Czym szanowny Pan się trudnił w naszym pięknym kraju ?

Pytanie dotyczy Księstwa Sarmacji, także dawno, dawno temu… kiedy to jeszcze byłem związany z rodem Węży (syn Michaela von Lichtensteinem) pełniłem urząd Mera CMS Srebrnego Rogu, byłem członkiem Loży Rycerzy Teutońskich, redaktorem tygodnika „Desiderata” (w internecie można jeszcze znaleźć), kandydatem Księstwa Sarmacji na funkcję Sekretarza Generalnego Organizacji Polskich Mikronacji - w końcu później sam Sekretarz Generalny.
Bardzo upraszczając. :)
mgr jur. net. Kryspin van Buuren

Były Sekretarz Generalny OPM
Były Premier Królestwa Dreamlandu

Postprzez Prokrustes 1 sie 2021, o 20:47

A to całkiem barwna kariera. Szkoda, że tak często kariery mikronautów są o wiele za krótkie :(
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Starosarmacja

Postprzez Piotr Paweł I 2 sie 2021, o 09:46

Ja pamiętam :) Witam serdecznie!
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Trybunał Koronny
Królestwo Hasselandu

Postprzez Janusz Zabieraj 2 sie 2021, o 14:44

Obrazek

Witaj w Księstwie Sarmacji, na terenach diecezji angemonckiej! Chciałbym opowiedzieć Ci nieco więcej na temat naszej diecezji oraz samego Kościoła Rotryjskiego.

Diecezja angemoncka to Lud Boży zamieszkujący tereny Królestwa Hasselandu i całego Księstwa Sarmacji, poddany władzy biskupa diecezjalnego. Obecnie biskupem Angemont jest Jego Eminencja Janusz Adam kardynał Zabieraj OSI (vernończyk, obywatel Królestwa Hasselandu i Księstwa Sarmacji, znany naukowiec, polityk i poeta).

Diecezja stanowi jednostkę administracyjną Kościoła Rotryjskiego. Kościół Rotryjski został założony po to, by w mikroświecie symulować strukturę, obyczaje oraz tradycje Kościoła Katolickiego. Zadaniem Kościoła Rotryjskiego nie jest sprawowanie kultu ani prowadzenie działań prozelitycznych, gdyż miejscem na takie działania jest świat realny, a nie wirtualny. Jedynym zaleceniem moralnym Kościoła Rotryjskiego wobec jego członków jest to, że każdego mikronautę winno się szanować, rozumieć i akceptować jako członka jednej mikronacyjnej rodziny.

Jeżeli chcesz zostać wiernym Kościoła, odwiedź profil instytucji Kościoła i złóż podanie o przyjęcie, a także dokonaj wpisu do Księgi Wiernych. Jeżeli pragniesz wstąpić do stanu duchownego, odwiedź wątek Seminarium Duchownego w Angemont i złóż wniosek o przyjęcie. Następnie biskup diecezjalny lub delegowany przez niego kapłan obejmie Cię opieką. U niego nauczysz się wszystkiego, co potrzebne. Przygotowując się do drogi kapłańskiej ukończysz jednocześnie studia z kierunku "Historia i kultura Rotrii" na Akademii Neksjalistycznej. Nie obawiaj się drogi duchownej - nie przeszkadza ona w rozwoju kariery świeckiej. Będziesz mógł pełnić urzędy polityczne, parać się nauką, dziennikarstwem czy czymkolwiek chcesz - no może za wyjątkiem tańczenia na rurze. :) Droga duchownego niestety jest zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn, ale tylko dlatego, że naszą ideą jest naśladowanie realnego Kościoła Katolickiego.

Jeżeli jesteś kobietą albo nie przekonałem Cię do wyboru drogi duchownego - nie martw się. W ramach Kościoła Rotryjskiego możesz angażować się także na niwie świeckiej. Możesz być świeckim administratorem parafii, organizować koncerty, prowadzić narrację katechety, organisty, kościelnego itp. Ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia i granice przyzwoitości. ;) Nie boimy się żartować, ale każde krotochwile mają swoje granice. Wystarczy obrzydlistwa w świecie realnym, stąd unikamy tego w naszym Kościele.

Nie bój się napisać do biskupa diecezjalnego - on pomoże odnaleźć Ci drogę.

Zachęcamy serdecznie do odwiedzenia następujących miejsc:

Jeśli jesteś zainteresowany, zajrzyj do:

Jeżeli posiadasz talent do wykonywania grafik, możesz zostać Heroldem Diecezjalnym i wykonywać herby duchownym.

Mam nadzieję, że odnajdziesz swoją pasję w sarmackim Kościele Rotryjskim i staniesz się jego częścią.

Cum debita reverentia

Janusz Adam kardynał Zabieraj OSI

Biskup Angemont
Prymas Królestwa Hasselandu i całej Sarmacji

Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny

Postprzez Fatima 2 sie 2021, o 23:19

Witamy!
(—) Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka
sekretarz koronna Dworu JKM Arkadiusza Maksymiliana
lady steward Królestwa Hasselandu
Królestwo Hasselandu
Dwór Jego Książęcej Mości
Dobry Obywatel

Powrót do Przywitaj się