Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Witam wszystkich

Jesteś nowym mieszkańcem? Przywitaj się i pytaj o wszystko!
Po zamieszkaniu w Księstwie Sarmacji uważnie przeczytaj poradniki oraz zmień domyślną nazwę użytkownika na forum, ustaw sobie podpis oraz awatar.

Witam wszystkich

Postprzez Prosimir Rastag 25 lip 2021, o 20:51

Dzień dobry, nazywam się Prosimir Rastag i w Sarmacji znalazłem się przypadkiem napotykając na informacje o niej w odmętach internetu.

Interesuję się historią, politologią oraz cyberbezpieczeństwem. W Sarmacji chciałbym spróbować swoich sił właśnie w dziedzinach moich zainteresowań i tym samym działać w służbie nauki oraz realizować się politycznie.

To dla mnie zupełnie nowe, ale jednocześnie interesujące doświadczenie. Mam nadzieję, że uda się w tym wszystkim odnaleźć i dodać coś od siebie.
(-) Prosimir Rastag

Re: Witam wszystkich

Postprzez Janusz Zabieraj 26 lip 2021, o 08:52

Obrazek

Witaj w Księstwie Sarmacji, na terenach diecezji angemonckiej! Chciałbym opowiedzieć Ci nieco więcej na temat naszej diecezji oraz samego Kościoła Rotryjskiego.

Diecezja angemoncka to Lud Boży zamieszkujący tereny Królestwa Hasselandu i całego Księstwa Sarmacji, poddany władzy biskupa diecezjalnego. Obecnie biskupem Angemont jest Jego Eminencja Janusz Adam kardynał Zabieraj OSI (vernończyk, obywatel Królestwa Hasselandu i Księstwa Sarmacji, znany naukowiec, polityk i poeta).

Diecezja stanowi jednostkę administracyjną Kościoła Rotryjskiego. Kościół Rotryjski został założony po to, by w mikroświecie symulować strukturę, obyczaje oraz tradycje Kościoła Katolickiego. Zadaniem Kościoła Rotryjskiego nie jest sprawowanie kultu ani prowadzenie działań prozelitycznych, gdyż miejscem na takie działania jest świat realny, a nie wirtualny. Jedynym zaleceniem moralnym Kościoła Rotryjskiego wobec jego członków jest to, że każdego mikronautę winno się szanować, rozumieć i akceptować jako członka jednej mikronacyjnej rodziny.

Jeżeli chcesz zostać wiernym Kościoła, odwiedź profil instytucji Kościoła i złóż podanie o przyjęcie, a także dokonaj wpisu do Księgi Wiernych. Jeżeli pragniesz wstąpić do stanu duchownego, odwiedź wątek Seminarium Duchownego w Angemont i złóż wniosek o przyjęcie. Następnie biskup diecezjalny lub delegowany przez niego kapłan obejmie Cię opieką. U niego nauczysz się wszystkiego, co potrzebne. Przygotowując się do drogi kapłańskiej ukończysz jednocześnie studia z kierunku "Historia i kultura Rotrii" na Akademii Neksjalistycznej. Nie obawiaj się drogi duchownej - nie przeszkadza ona w rozwoju kariery świeckiej. Będziesz mógł pełnić urzędy polityczne, parać się nauką, dziennikarstwem czy czymkolwiek chcesz - no może za wyjątkiem tańczenia na rurze. :) Droga duchownego niestety jest zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn, ale tylko dlatego, że naszą ideą jest naśladowanie realnego Kościoła Katolickiego.

Jeżeli jesteś kobietą albo nie przekonałem Cię do wyboru drogi duchownego - nie martw się. W ramach Kościoła Rotryjskiego możesz angażować się także na niwie świeckiej. Możesz być świeckim administratorem parafii, organizować koncerty, prowadzić narrację katechety, organisty, kościelnego itp. Ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia i granice przyzwoitości. ;) Nie boimy się żartować, ale każde krotochwile mają swoje granice. Wystarczy obrzydlistwa w świecie realnym, stąd unikamy tego w naszym Kościele.

Nie bój się napisać do biskupa diecezjalnego - on pomoże odnaleźć Ci drogę.

Zachęcamy serdecznie do odwiedzenia następujących miejsc:

Jeśli jesteś zainteresowany, zajrzyj do:

Jeżeli posiadasz talent do wykonywania grafik, możesz zostać Heroldem Diecezjalnym i wykonywać herby duchownym.

Mam nadzieję, że odnajdziesz swoją pasję w sarmackim Kościele Rotryjskim i staniesz się jego częścią.

Cum debita reverentia

Janusz Adam kardynał Zabieraj OSI

Biskup Angemont
Prymas Królestwa Hasselandu i całej Sarmacji

Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny

Postprzez Fatima 26 lip 2021, o 08:59

Witamy :)
( - ) Fatima de Cubalibre-Marcjan-Chojnacka
sekretarz koronna Dworu JKM Arkadiusza Maksymiliana
lady steward Królestwa Hasselandu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Dwór Jego Książęcej Mości
Dobry Obywatel

Postprzez Hans á-la-Triste 26 lip 2021, o 09:41

Dzień dobry. :D
(~) Hans a'la Triste von Hagsen de la Sparasan
Prezes partii Nowe Jutro
Marszałek Sejmu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Krzysztof Windsor 26 lip 2021, o 12:47

Witamy !!!
(-) ks. Krzysztof Windsor OSI
Wikariusz Generalny diecezji Angemont

Obrazek
Dobry Obywatel

Postprzez Sorcha 26 lip 2021, o 19:16

Witaj, miłego dnia :)
Obrazek

Postprzez Michał Jerzy Potocki 27 lip 2021, o 10:16

Witam jako gość.
:)
Jego Najwierniejsza Mość, Michał IV

Z Bożej łaski i woli Narodu
Król Polski, wielki książę litewski, ruski, pruski, mazowiecki, żmudzki, kijowski, wołyński, podolski, podlaski, inflancki, smoleński, siewierski i czernihowski, etc. etc.
Obrazek

Postprzez AFvTD 27 lip 2021, o 11:19

Ja również witam. Mam nadzieję, że znajdziesz dla siebie miejsce w Sarmacji, gdybyś chciał jakieś interesujące zajęcie to napisz do mnie, postaram się coś znaleźć.

Ze względu na zainteresowania militarne, zachęcam zainteresować się, poza Książęcymi Siłami Zbrojnymi również Gwardię Hasselandzką - organizację militarną Królestwa Hasselandu.
Rada Ministrów
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Powrót do Przywitaj się