Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[Joanina] Zamek w Joaninie

Re: [Joanina] Zamek w Joaninie

Postprzez VAT 25 maja 2021, o 18:30

Henryk von Wattzau napisał(a):Że co proszę? To jest wolny kraj i powinienem móc wziąć ślub tak jak chcę i w tradycji jakiej chcę. Oczywiście jeżeli kandydatka na żonę się zgodzi i poprze moje zdanie. Co do nazwiska. Nawet jeżeli Natasza przyjmie moje nazwisko, to chyba nie będzie koniec świata i dalej będzie Pana córką.

Panie Henryku, jestem szczerze zdumiony tonem, który Pan wybrał. Nieczęsto używa się go w konserwacji z przyszłym teściem, no chyba, że ma się zamiar go obrazić...

Oczywiście może Pan wziąć ślub tak jak Pan chce i w tradycji takiej, jakiej Pan chce, ale obawiam się, że tak długo , jak Pana wybranką jest akurat moja Kochana Córka Natasza, tak długo będę miał coś do powiedzenia w tej sprawie.

No bo chyba nie jest Pan z tych, co chcą żyć na kocią łapę, prawda?
/-/ VAT
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez VAT 25 maja 2021, o 19:14

Obrazek

Zwiastuję Wam radość wielką!

Drodzy, zaprawdę rzeczywistość nie znosi pustki! Jeszcze wczoraj żegnaliśmy najwspanialszego ojca i dziadka naszego Augusta, a już dzisiaj przychodzi nam witać nowych członków naszego Rodu!

Mamy zaszczyt poinformować, że od teraz Joahim von Ribertrop von Sarm synem naszym nazywać się będzie, a Ród Jego, von Sarm, częścią naszego Domu się stanie.

Wesoła to nowina, weselcie się więc razem z nami!

/-/ IHS

@NvLH @joahimvonribertrop @Natasha @AugustvHipogriff @MLPLAY @MateuszKrajewke @Fatima
/-/ VAT
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez Natalia Wittelsbach 25 maja 2021, o 19:20

Czemu? Przecież Teutonia nie jest częścią KS?

A Baridas nie jest częścią Dreamlandu. I co to ma do rzeczy?

A jeśli chodzi o teutońskie zwyczaje, to powinien je Pan sam odszukać. Jakiej jest Pan narodowości? Może zacznijmy od tego.

Związki międzykulturowe
(...) Oczywiście są pewne narodowości, takie jak baridajska, hasselandzka, sclavińska czy starosarmacka, które są niechętnie, ale uznawane przez Teutończyków i wtedy pod pewnymi warunkami może dojść do zaślubin. Najczęściej jednak oczekuje się od osoby obcej narodowości przyjęcia obywatelstwa teutońskiej, nauki języka teutońskiego i dogłębnego poznania kultury i historii kraju. Dopiero po sprawdzeniu wiedzy takiej osoby następuje zgoda rodziny do zawarcia związku małżeńskiego.

[...]

Zgoła inaczej wygląda sytuacja, gdy zechcą poślubić Dreamlandczyka czy… o zgrozo… Gellończyka. (...)
Z wyrazami szacunku,
Wicehrabina
Prezydent Miasta Bazylea
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Natalia Helena à la Triste von Hagsen de la Sparasan

Postprzez Federico 25 maja 2021, o 19:24

Oho, czyli nie ma co szukać żony, tym bardziej męża.....
mgr net. Poważany Federico Max Hugo van Adertis
herbu Zastęp

Opiekun Wielkich Oczu

Postprzez Natalia Wittelsbach 25 maja 2021, o 21:02

Niniejszym przekazuję wspaniałe wieści :) Joahimku! @joahimvonribertrop

Obrazek
Z wyrazami szacunku,
Wicehrabina
Prezydent Miasta Bazylea
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Natalia Helena à la Triste von Hagsen de la Sparasan

Postprzez Henryk 26 maja 2021, o 18:33

Natalia Wittelsbach napisał(a):
Czemu? Przecież Teutonia nie jest częścią KS?

A Baridas nie jest częścią Dreamlandu. I co to ma do rzeczy?

A jeśli chodzi o teutońskie zwyczaje, to powinien je Pan sam odszukać. Jakiej jest Pan narodowości? Może zacznijmy od tego.

Związki międzykulturowe
(...) Oczywiście są pewne narodowości, takie jak baridajska, hasselandzka, sclavińska czy starosarmacka, które są niechętnie, ale uznawane przez Teutończyków i wtedy pod pewnymi warunkami może dojść do zaślubin. Najczęściej jednak oczekuje się od osoby obcej narodowości przyjęcia obywatelstwa teutońskiej, nauki języka teutońskiego i dogłębnego poznania kultury i historii kraju. Dopiero po sprawdzeniu wiedzy takiej osoby następuje zgoda rodziny do zawarcia związku małżeńskiego.

[...]

Zgoła inaczej wygląda sytuacja, gdy zechcą poślubić Dreamlandczyka czy… o zgrozo… Gellończyka. (...)

Naprawdę mam zdawać test, żeby wziąć ślub? Co do mojej narodowości to jestem Sarmatą i posiadam także obywatelstwo Starosarmacji.
Henryk von Wattzau-Adertis
Starosarmacja

Postprzez Federico 29 maja 2021, o 08:20

Obrazek

Ten obrazek powie wam wszystko. Doświadczyłem w tym rodzie wielu oskarżeń, obelg i wyzwysk. Nic więcej nie będę mówić. Odchodzę nie tylko ja. Zobaczycie.
Ostatnio edytowano 29 maja 2021, o 08:38 przez Federico, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Dodatkowa literka :P
herbu Zastęp

Opiekun Wielkich Oczu

Postprzez VAT 29 maja 2021, o 08:48

Drodzy,

w związku z decyzją Federico i Fatimy o założeniu własnego rodu, życzę ich powodzenia na nowej drodze życia!

Bądźcie szczęśliwi i rozwijajcie się!

/-/ IHS
/-/ Natalia
/-/ VAT
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez Fatimka 29 maja 2021, o 08:54

Dziękuję Wam za wszystko. Życzę wszystkiego dobrego. :)
(-) Fatima von Chamier-Gliszczyńska
sekretarz koronna
lord steward
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Federico 29 maja 2021, o 09:08

"na nowej drodze życia"

W sensie jak coś to nie ślub :D
herbu Zastęp

Opiekun Wielkich Oczu

Poprzednia stronaNastępna strona