Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[Korona Gryfów] Wiec społeczeństwa - absencja książęca

[Korona Gryfów] Wiec społeczeństwa - absencja książęca

Postprzez Filip I Gryf 7 mar 2021, o 20:23

Na placu w samym sercu lenna zebrała się grupa ludzi, którym nie podoba się aktualna sytuacja w kraju. Wiele osób jest zszokowanych brakiem Księcia Piotra II Grzegorza. Z różnych źródeł dowiedziano się o chorobie, która owładnęła Księcia. Ludzie wznoszą modły do wszystkich znanych im bóstw o zdrowie drogiego im Księcia.

Na placu pojawił się lennik - Filip I Gryf. Ludzie zaczęli schodzić się wokół jego osoby, pytać o możliwości rozwiązania sytuacji, prosić o łaski i przysługi. Filip wysłuchał wszystkich i każdemu podarował drobny prezent.

Filip otrzymał mikrofon od miejscowego organizatora zgromadzenia. Przemówił:

Drodzy Obywatele i Mieszkańcy Księstwa,

Czas jest ciężki, dlatego i decyzje muszą być ciężkie. W imieniu Rządu mogę zapewnić, że mimo absencji Księcia sprawy ważne i pilne będą rozpatrywane, a działalność aparatu państwowego wzorowa, jak nigdy dotąd. Na dniach zostanie przeprowadzona ankieta, w której wspólnie zdecydujemy, co dalej?

Historia zatoczyła koło, jednak ja już nie jestem tym samym nieokrzesanym, niedoświadczonym młodzikiem. Każdego dnia wstając do pracy przypominam sobie o celu, jaki mi przyświeca - o dobru Sarmacji i jego Obywateli. Dlatego, jeśli będzie mi dane, postaram się dalej kontynuować tę misje.

Po tych słowach Filip oddał mikrofon lokalnej śpiewaczce, która z całą powagą zaśpiewała hymn Księstwa. Filip wsiadł następnie do auta, aby wyruszyć na spotkanie z jego bratem w domowym zaciszu.

Ludzie zgromadzeni na wiecu zaczęli debatować nad szansami rozwoju lenna w tym okresie czasu oraz planach na najbliższe miesiące.
Filip I Gryf

Strona Gryfów

Z domu von Hippogriff

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu

Re: [Korona Gryfów] Wiec społeczeństwa - absencja książęca

Postprzez Filip I Gryf 8 mar 2021, o 17:34

Karty zostały wystawione. Tłum zgromadzony na wiecu oszalał z radości. Organizator wiecu z miejsca zadzwonił do Filipa I Gryfa. Mieszkańcy lenna są chętni, aby wspomóc swojego lennika w tworzeniu Nowego Ładu - powstał sztab, którego celem stało się przygotowanie odpowiednich projektów aktów prawnych orz przygotowujących zasady pod grę narracyjno-gospodarczą o roboczej nazwie: "Gryfi Skarb".

Filip skierował się w stronę skarbca lennego. Popatrzył i stwierdził, że wystarczająco dużo środków można stracić zainwestować podczas gry.

Z zadowoleniem skierował się w stronę Gabinetu, aby dopracować wszelkie szczegóły ...
Filip I Gryf

Strona Gryfów

Z domu von Hippogriff

Królestwo Hasselandu

Postprzez Taddeo 8 mar 2021, o 18:40

W ogrodzie Tadeusz kurzył jakieś fajki "Grynololo". Na widok zbliżającego się Filipa ukształtował usta, tak by z dymu wychodziły kółka. Strzelając tak dymem w niebo zamierzał spędzić czas do wieczora w Koronie Gryfów/
(~) chor Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Szef Sztabu Generalnego KSZ
Miły Gryfek <3
Obrazek

Postprzez Filip I Gryf 8 mar 2021, o 18:52

Filip popatrzył na swojego braciszka, który z fascynacją wypuszczał dym z ust. Sam Filip nie czuł takich potrzeb, trochę był uprzedzony do fajek, ale mimo to nigdy nie zabraniał nikomu palenia w jego obecności.

- To było by takie perwersyjne ... - wzdychnął tylko Filip.
- Co tam braciszku, mam trochę pracy, ale praca jest też po to, by docenić odpoczynek. Może coś zrobimy wieczorem - nie wiem, na co masz ochotę?
Filip I Gryf

Strona Gryfów

Z domu von Hippogriff

Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Postprzez Filip I Gryf 16 mar 2021, o 12:47

Jak grom z jasnego nieba spłynęła wiadomość o pierwszej próbie kontaktu Księcia ze społeczeństwem.

Długa absencja książęca jest powodem dużej polaryzacji społeczeństwa. Niektórzy już postawili krzyżyk na osobie JKM. W lennie znowu zapanował chaos i tumult. Służby porządkowe musiały zwiększyć patrole w okolicach głównego placu - tam, gdzie zebrało się najwięcej ludzi.

Filip wyszedł do ludzi, którzy byli złaknieni prawdy i chcący wiedzieć, na czym stoją. Wziął parę oddechów i przemówił:

Ludu Pracujący Miast i Wsi!

W obecnej chwili wiemy, że Książę czuje się lepiej niż ostatnio - na pewno w ciągu najbliższych dni z Pałacu Książęcego wyjdą informacje o dalszych losach państwa i tronu. Na pewno gorzej już być nie może!

Po czym czym prędzej wrócił do gabinetu, gdzie czekała na niego sterta papierów. Również musiał wykonać parę telefonów ...
Filip I Gryf

Strona Gryfów

Z domu von Hippogriff

Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Powrót do Miasta i lenna