Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[GRO] Napad na karetkę

Re: [GRO] Napad na karetkę

Postprzez Heinrich 22 paź 2021, o 19:12

Stowarzyszenie Nova i Krzysztof Hans-Arped Winnicki uratowali Henryka von Wattzau-Adertis!
Do spektakularnej akcji doszło pod lasem na terenie Wielkich Oczu. Brało w niej udział Stowarzyszenie "Nova". Wszystko zaczęło się od śladu natrafionego przez Krzysztofa Hansa-Arped Winnickiego w drodze z Trybunału Koronnego w Grodzisku. Był to notatnik należący przez jednego z porywaczy jak później się okazało poszukiwanego przez rodzinę Henryka von Wattzau-Adertis. Wskazówką okazał się notatnik któremu to wypadł jednemu z porywaczy z kieszeni podczas... robienia zaopatrzenia w miejscowym sklepie. Były na nim powyższe wskazówki, dane porywaczy oraz miejsce spotkania i notatki zarówno na temat zamachu podczas protestów "Novej" jak i tych które miały miejsce przedwczoraj. Hans postanowił zrobić zdjęcia kopii stron na telefon a następnie pojechał do siedziby Stowarzyszenia "Nova" by zasięgnąć opinii co dalej robić. W pilnym spotkaniu brały udział wszystkie wiceprezeski instytucji oraz:
- Anna Rol - Specjalistka ds. Kryzysowych
- Dorota Szczecińska - Specjalistka ds. Zdrowia
- Karolina Czyżewska - Specjalistka ds. Kontrowersyjnych i Specjalnych
- Miłka Marecka - Specjalistka ds. Interwencyjnych
- Paulina Zatacka - Specjalistka ds. Negocjacji
- Nicola Stanec-Rabecka - Specjalistka ds. Państw Stowarzyszonych
- Felicja Kirtynek - Specjalistka ds. Bezpieczeństwa i Obronności
- Karina Wojnowska - Specjalistka ds. Służb Mundurowych
- Aleksandra Jalska - Specjalistka ds. Projektów Specjalnych
- Olga Szymańska - Specjalistka ds. Strategicznych
- Ewa Bilan - Specjalistka ds. Technicznych
Podjęto decyzje o akcji która może być znacząca w losach nie tylko porwanego ale także i stowarzyszenia oraz jego członków. Ustalono operacje którą nazwano "Przebudzenie" z racji słabego zaufania do "Novej" jakie jest obecnie w kraju wcześniej Hans a także specjaliści skopiowali dane z zeszytu oraz pojechali na miejscowy Komisariat Policji by podzielić się dowodem i porozmawiać o akcji z policją a także znajomymi detektywami choć niektórzy wspomniani o Hans maja takie uprawnienia i są dobrzy zarówno z posługiwaniu się bronią jak i walką wręcz. Mrożąca krew w żyłach akcja miała miejsce dzisiaj o godzinie 18:00 kiedy Hans, Paulina, Karina i Felicja udali się pod wskazany w notatniku adres którym to okazał się opuszczony w lesie dom posiadający piwnice. Wiedząc że od tej akcji zależy ich życie uzbrolili się profesjonalnie jak przystało na taką akcje w broń i kamizelki kuloodporne. Zastali oni przestępców zastanawiających
się nad wysokością okupu. Gdy chcieli iść w miejsce gdzie jest uwięziony Henryk działacze "Novej" ruszyli za nimi w pościg kontaktujac się Anną, Olgą i Aleksandrą Jalska które w samochodzie czekały na posiłki ze strony służb mundurowych w tym antyterrorystów. Do starcia doszło na korytarzu domu gdzie Hans wraz z jego partnerkami powalili na ziemię przestępców i skuli ich kajdankami. Jeden który jak potem się okazało nimi zarządzał próbował zaatakować Hansa najpierw ostrym narzędziem a potem walką wręcz ale Krzysztof Hans znający techniki walki (będący fanem aktora Stevena Segala i mający chociażby czarny pas karate) pokonał przeciwnika którego kojarzył zarówno z zamachów na jego proteście jak i potem z wydarzeń w Wielkich Oczach gdzie też miało zatrzymanie przestępców. Następnie zaciągnął on go do jednego z pokoi gdzie poszły z nim Paulina i Felicja z czego Paulina prowadziła negocjacje, Felicja kontaktowała się z policją a Hans pilnował przestępcy. Przy okazji zdradzono miejsce uwięzienia zatrzymanego Henryka po którego poszła Karina która poprosiła Olgę by wyszła z samochodu i czatowała pod drzwiami domu od strony piwnicy do momentu przyjazdu służb z którymi jechały Dorota, Miłka a także wiceprezeski "Novej" Aleksandra Jasnewska, Edyta Głębka i Tamara Starska a także Sekretarz Generalny Felicja Gracewska. Gdy służby przyjechały się z Olgą a także w będącymi w samochodzie innymi działaczkami by skoordynować działania. W międzyczasie Karina z bronią w ręku wywarzyła nogą drewniane drzwi do piwnicy w której był Henryk pilnowany przez dwóch zbirów poinformowała ona ich że jest detektywem ze Stowarzyszenia "Nova" i żeby upuścili broń i uklękneli gdyż ich dowódca jest już złapany. Mimo oporów udało jej się jej związać kajdankami przestępców w międzyczasie przyszli antyterroryści wraz z Olgą którzy przejęli przestępców. Podobnie było na parterze budynku gdzie Krzysztof Hans wraz z jego partnerkami przekazały będacych tam kryminalistów będącym tam przestępcom. W międzyczasie Olga i Karina odlepiły taśmę z ust Henryka odwiązały sznury i łańcuchy a także udzielili pomocy i wyprowadzili go na dwór prowadząc do Doroty która opatrzyła mu rany. Wszyscy z "Novej" złożyli potrzebne zeznania podobnie jak uwolniony po czym "Nova" zawiozła Henryka do Federico.

Napisał Krzysztof Hans-Arped Winnicki
Opublikował Henryk von Wattzau-Adertis
(-) szer. Heinrich von Wattzau-Adertis,
żołnierz Książęcych Sił Lądowych,
prezes Organizacji Food-Net,
trener DKP Wielkie Oczy,
burmistrz Wielkich Oczu
Obrazek
Avatar użytkownika
Starosarmacja
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
 

Poprzednia strona

Powrót do Miasta i lenna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość