Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Anioły Grodzisk (SLP)

Moderator: Sarmacka Liga Piłkarska

KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 28 paź 2020, o 13:21

Konferencja prasowa Torana von Rehentapfera

Anioły Grodzisk w czasie okresu przygotowawczego rozegrały cztery spotkania towarzyskie. Dwa pierwsze zakończyły się przegraną, dwa kolejne znaczącą wygraną.
Anioły Grodzisk 0 (0 - 3) 5 Polonia Czarnolas
Partyzant Poddebice 2 (1 - 1) 1 Anioły Grodzisk
Ormal Altbork 2 (1 - 3) 4 Anioły Grodzisk
CKS Grabarnia Grodzisk 2 (1 - 1) 4 Anioły Grodzisk

Na zorganizowanej konferencji na pytania odpowiadał trener zespołu Toran von Rehentapfer.

Obrazek

- Witam zebranych sympatyków zespołu oraz dziennikarzy. Podsumowując okres przygotowawczy, to rozegrane zostały cztery mecze. Dwie przegrane i dwie wygrane. Jestem generalnie zadowolony z postawy moich piłkarzy na boisku, którzy zyskują coraz lepsze efekty. Uprzedzę ewentualne pytanie, że dwie porażki nie są oczywiście powodem do dumy, ale trzeba zauważyć, że pokonali nas wyżej notowane zespoły. Mnie generalnie oczywiście cieszy tendencja zwyżkowa.

Czy nie jest pan zaniepokojony nierówną grą zespołu? Mamy z jednej strony wysokie wygrane, ale też totalną klęskę.
- Oczywiście widać, że radzimy sobie na boisku różnie, ale jest to okres przygotowawczy i czas zarówno na eksperymenty jak i praktyczny trening. Ćwiczymy różne ustawienia i wyjściowy skład, dlatego na tym etapie wpadki są na porządku dziennym i nie ma potrzeby się nimi bardzo przejmować. Gorzej jeśli wyniki takie będą się pojawiać w trakcie trwania ligowych spotkań - wtedy z pewnością będę musiał się porządnie przez Państwem tłumaczyć.

Zdobyliśmy 9 bramek, ale straciliśmy 11. Bilans bramkowy tych czterech spotkań jest więc ujemny. Czy martwi to pana?
-Nie, bo nie jestem od tego by liczyć bramki, ale od tego, by z każdego meczu wywieźć punkty. Oczywiście daje to jakiś sygnał na temat ewentualnych zmian w składzie, ale jeśli zdobędziemy trzy punkty, to cieszyć się będę zarówno z wygranej 4:0 jak i 1:0. Tak samo zresztą sprawa wygląda z przegraną. Jeśli zespół dawał z siebie wszystko, to przegrana tak samo będzie boleć przy przegranej 0:1 jak i 0:5.
W minionym sezonie bilans bramkowy wyszedł na zero, ale przypomnę, że dwa ostatnie spotkania odpuściliśmy całkowicie i straciliśmy 9 bramek. Gdyby nie te bramki stracone w końcówce sezonu, bilans byśmy mieli dodatni, ale nie zmieniłoby to naszej pozycji w tabeli. Dlatego podkreślam ważne są punkty a nie zdobyte lub stracone bramki.

Czy zestawiając ze sobą wyniki oraz czas pana zatrudnienia będzie rozdzielał pan dwa pierwsze mecze od dwóch kolejnych?
-Jeśli chodzi o podział wydarzeń na dwa etapy czyli przed moim zatrudnieniem i po zatrudnieniu, to myślę że nie możemy iść tą drogą, bo możemy dojść do zbyt pochopnych wniosków. Trzeba podkreślić, że dwa pierwsze zespoły były silne - jak się okazało zbyt silne dla nas w tym początkowym etapie przygotowań. Przypomnę, że przegraliśmy sromotnie z Polonią Czarnolas (0:5), która zajęła 5 miejsce w Ekstraklasie, natomiast drugi przegrany mecz był z Paryzantem Poddębice (1:2), który skończył rozgrywki na 3. miejscu Ekstraklasy. Wydaje się, że po pierwszym meczu zostały wyciągnięte wnioski i później, z silniejszym na papierze zespołem, gra wyglądała o wiele lepiej.

Nie będę oczywiście ukrywał, że cieszę się, że dwa moje pierwsze mecze wygraliśmy. Ormal Altbork jest zespołem silnym, który bez problemu z pierwszego miejsca awansował właśnie do Pierwszej Klasy. Wygrana, i to w dobrym stylu (4:2) daje nadzieję, na kolejne spotkanie w lidze. Cieszy mnie, że bramki strzelali napastnicy, bo to jest ich rola na boisku. Drugim wygranym spotkaniem było to z CKS Grabarnią Grodzisk. Nasi przyjaciele z Grodziska zajęli w minionym sezonie 7. miejsce i wygrana (4:2) na pewno jest dla nas dużym sukcesem. Tutaj też trzy z czterech bramek strzelił napastnik, więc z tą linią wydaje się, że nie mamy problemów. Reasumując: z meczu na mecz jesteśmy bardziej zgrani i sądzę, że podobne wyniki byłyby nawet jeślibym objął zespół wcześniej.

Czy zespół czekają jakieś wzmocnienia?
-Na chwilę obecną nie widzę takiej potrzeby ani możliwości. Zespół jest zgrany. Mamy czterech dobrych napastników. Nie ukrywam, że nie wszyscy nawzajem za sobą przepadają, ale udało się wyjść z sytuacji obronną ręką i stworzyć dwie pary, które na tej linii oddzielnie trenują i grają na boisku. W zależności od formy będą na przemian walczyć w podstawowej jedenastce. Na pewno wzmocnienia będą potrzebne po zakończeniu najbliższego sezonu, kiedy odejdzie na piłkarska emeryturę kilku zawodników. Na pewno dotyczy to obrońcy i pomocnika, ale starszych zawodników mamy więcej i czas pokaże, czy będą chcieli z nami grać dłużej. Reasumując, na chwilę obecną nie szukamy specjalnie wzmocnień, ale mam ten temat w tyle głowy i w razie problemów będziemy reagować na bieżąco.

Czy wspomniany obrońca Bodo Pagels i pomocnik Florian Wehner odchodzą z zespołu ze względu na zmiany na stanowisku trenera?
- Na poprzedniej konferencji jasno wyraziłem się, że nie będę komentował tego wydarzenia, bo nie mam potrzebnej wiedzy, a nie zwracam uwagi na plotki słyszane na korytarzu. Podkreślam: nikt bezpośrednio do mnie nie przyszedł i nie powiedział prosto w oczy: "nie podobasz mi się, dlatego odchodzę". Aby uzyskać konkretną i rzetelną informację proszę zadać te pytania bezpośrednio do wspomnianych zawodników.

Jakie są prognozy na nadchodzący sezon? Czy wygramy ligę i awansujemy?
-Na boisku biega jedenastu zawodników, ale to sędzia ma gwizdek. Nie będę więc prorokował co wydarzy się na koniec sezonu, który na dobre jeszcze się nie rozpoczął. Mamy dosyć dobry zespół, jednak to nie oznacza, że 38. sezon SLP będzie dla nas spacerkiem. Pozostałe zespoły są silne i będziemy musieli walczyć o każdy punkt. Nie lubię składać obietnic dotyczących rezultatu rywalizacji, ale na pewno mogę zapewnić, że będziemy w każdym meczu dawać z siebie wszystko i walczyć o każdy punkt.

A co z pucharami? Poprzedni trener uznawał je za mało istotne.
-Czasami trenerzy stoją przed wyborem o co walczyć - o mistrzostwo czy zdobycie pucharu. Nie mamy najsilniejszego w lidze zespołu, gdyby tak było, to bylibyśmy na szczycie Ekstraklasy. Dlatego jeśli jest ciężka sytuacja w zespole, to musimy czasami decydować, który mecz jest dla nas ważniejszy. Ale niezależnie od podjętej decyzji, nie oznacza to, że któreś spotkanie będziemy odpuszczać. Oczywiście na boisko mogą wybiec zmiennicy, ale zapewniam, że każdy wybrany do składu zawodnik będzie dawał z siebie wszystko, aby doprowadzić do wygranej.

Jeśli nie ma więcej pytań, to dziękuję za spotkanie.
Obrazek Obrazek
Starosarmacja
Dobry Obywatel

KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 29 paź 2020, o 13:52

Zdarzenie finansowe

Klub Anioły Grodzisk bierze czynny udział w kampanii recyklingowej. Wszyscy zawodnicy przez cały miesiąc przechodzili przez miasto zbierając butelki. Przy każdej okazji namawiali do tego swoich sympatyków. Kampania okazała się dużym sukcesem i klub zdobył dzięki temu 174 000 Econ.

- Cieszę się, że nasz udział w kampanii przyniósł wymierne korzyści - odparł Toran von Rehentapfer. - Musimy wspólnie dbać o naszą planetę. Zbierając z ulic surowce nadające się do przetworzenia i ponownego użycia chronimy środowisko naturalne i przy okazji dbamy o estetykę naszego miasta.

Obrazek
Obrazek Obrazek
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Re: KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Prokrustes 29 paź 2020, o 14:06

Jako Burmistrz Grodziska dziękuję za pro-ekologiczną postawę pracowników klubu
Jeżeli klub potrzebowałby czegoś od miasta to moje drzwi zawsze stoją otworem.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez Bocian 29 paź 2020, o 17:57

Prokrustes napisał(a):Jako Burmistrz Grodziska dziękuję za pro-ekologiczną postawę pracowników klubu
Jeżeli klub potrzebowałby czegoś od miasta to moje drzwi zawsze stoją otworem.

Na pewno można by było przeprowadzić rozmowę na temat własnego stadionu.. Ale chyba gdy trwa reorganizacja w kraju, to rozmowę trzeba przesunąć na spokojniejszy czas.
Obrazek Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Bocian 2 lis 2020, o 10:48

31.10.2020, TrizoArena
Lotos Trizopolis 5 (2 - 0) 1 Anioły Grodzisk
Posiadanie piłki: 60 - 40 (57-43)
Szanse: 7 - 4 (4-2)

Bramkę strzelił:
André Amaro (asysta Florian Wehner)
Obrazek Obrazek
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Prokrustes 2 lis 2020, o 10:53

Minuta ciszy :(
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 2 lis 2020, o 11:34

Obrazek
Trener Toran von Rehentapfer po ostatnim gwizdku nie krył swojego rozczarowania.

Po blamażu z Lotos Trizopolis (1:5) trener wydał dla mediów krótkie oświadczenie.

- Przepraszam za wynik. To, co się stało na boisku, jest dla wszystkich szokiem. I oczywiście nie o przegraną chodzi, ale o skalę porażki. Byliśmy dobrze przygotowani i w dobrej formie, jednak przeciwnik przewyższał nas pod każdym względem. Lotos Trizopolis, który dopiero co grał w Ekstraklasie zagrał na najwyższym poziomie z trzema napastnikami, z których dwóch to doświadczeni gracze z umiejętnościami na poziomie 14-15. W dodatku mój zespół zagrał z nastawieniem normalnym - o tym za chwilę - co przy tej klasie przeciwnika oznaczać tylko może jedno - porażkę.W całym meczu mieliśmy tylko cztery sytuacje, po których mogła paść bramka, ale nie wykorzystaliśmy żadnej z nich. Przeciwnicy siedmiokrotnie zagrozili naszemu bramkarzowi i aż pięć razy go pokonali. Nie możemy do takich sytuacji w przyszłości dopuszczać.

Dodać jednak muszę jedną rzecz. Oczywiście wina leży po mojej stronie, bo to ja nie przygotowałem odpowiednio do walki zawodników, ale w obronie swojej dodać muszę, że w teorii mieliśmy wszystko przygotowane. Rozpisałem w swoim notesie wszelkie możliwe zagrania, jakim Lotos Trizopolis mógłby nas zaskoczyć. Niestety, nie udało mi się dotrzeć do zawodników przed meczem i przekazać zawodnikom swoich wskazówek, przez co nie zagrali oni ofensywnie, bo bali się sami zaryzykować. To co się, obecnie dzieje na mieście przechodzi ludzie pojęcie. Wszędzie ciężki sprzęt tarasujący przejazd, zablokowane ulice i objazdy. Przez to wszystko zdążyłem przyjechać na stadion dopiero w przerwie. Udało nam się zdobyć honorowego gola, ale na więcej nie wystarczyło czasu.
Postaramy się w kolejnym meczu zrehabilitować i pokazać grę, na jaką nas naprawdę stać.

Obrazek
Jedna z taktycznych rozpisek, z którymi zawodnicy nie zdążyli się przed meczem zapoznać.
Obrazek Obrazek
Starosarmacja
Dobry Obywatel

KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 12 lis 2020, o 14:11

7.11.2020, Stadion Miejski
Anioły Grodzisk 0 (0 - 0) 0 Galmartena SK Angemont
Posiadanie piłki: 52 - 48 (52-48)
Szanse: 2 - 1 (1-0)

Kolejny mecz bez wygranej. Tym razem Anioły Grodzisk zremisowały bezbramkowo z drużyną, która w poprzednim sezonie grała w Drugiej Klasie (a dwa sezony temu w Trzeciej Klasie). Zawodnicy w formie, więc co zawiodło?

Toran von Rehentapfer:
- Nie jestem w stanie teraz stwierdzić co poszło nie tak. Drużyna jest w dobrej formie i nawet obiecałem im premię za zwycięstwo, a jednak wypracowali jedynie dwie składne akcje i nie potrafili zdobyć żadnego gola w meczu z teoretycznie słabszą drużyną. Możliwe, że niepotrzebnie nastawiliśmy się na delikatne odbieranie piłki, co mogło spowodować problemy na środku boiska.

-Jeśli sytuacja na boisku w kolejnych meczach się nie poprawi, trzeba jednak będzie się dokładniej przyjrzeć składowi. Mamy bowiem w drużynie aż trzech kapryśnych zawodników, którzy mogą mieć negatywny wpływ na grę całego zespołu, jednego młodzieniaszka, który uważa się za diwę, a oprócz tego czterech zawodników, którzy chcą być liderem w zespole, przez co dochodzi do sprzeczek pomiędzy zawodnikami. Podstawowym teraz celem będzie przeanalizowanie co jest największym problemem w grze zespołowej i wyeliminowanie go.
Obrazek Obrazek
Starosarmacja
Dobry Obywatel

KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 17 lis 2020, o 15:15

14.11.2020, Stadion Miejski
Anioły Grodzisk 2 (1 - 0) 0 LKS-NK Troyanowitze
Posiadanie piłki: 56 - 44 (53-47)
Szanse: 8 - 3 (4-0)

Bramki strzelili:
Gica Indreica (asysta Vernon Kipling)
Søren Lorrmann (asysta Bodo Pagels)

Trener Toran von Rehentapfer:
- Cieszę się, z pierwszych trzech punktów w tym sezonie. Szkoda oczywiście, że musieliśmy na wygraną czekać aż trzy mecze, ale dzięki temu docenimy obecne sukcesy. Zespół zagrał równo i jestem zadowolony z ich postawy. W końcu obudził się nasz napastnik Gica Indreica, który główką strzelił pierwszego gola. Co istotne, obydwie bramki padły po podaniach naszych obrońców, co podkreśla jak istotna jest praca zawodników na tych pozycjach. Tym bardziej nieco martwimy się kontuzją Leopolda Sturma, który po ostrym wejściu zawodnika LKS-NK Troyanowitze został wyłączony ze składu aż na 11 dni. Na szczęście mamy godnych zmienników i linia obrony powinna funkcjonować bez zarzutu.

- Przed meczem spotkaliśmy się z całym zespołem, by omówić obecną sytuację w lidze i nasze nastawienie do gry. Dowiedziałem się dzięki temu o nieporozumieniach w szeregach drużyny, o których nie miałem dotąd pojęcia. Po rozmowie niektórzy zamienili się numerami koszulek, w których dotąd występowali. Nie wszyscy są zadowoleni, ale niektórym poprawił się humor, co mogło wpłynąć na postawę na boisku. Przed spotkaniem obiecałem też symboliczną premię za zwycięstwo, co także zmobilizowało chłopaków. Przemyślę nad wprowadzeniem na stałe tej formy motywacji.

- Przed nami pierwszy mecz w Pucharach - spotkamy się z zespołem Galmartena SK Angemont. Wyniki z ostatnich spotkań (dwie wygrane, remis i przegrana) oraz bilans bramkowy (6-2) dają nam nadzieję na pozytywne rozegranie tego spotkania. Tak jak zapowiadałem podczas konferencji przed obecnym sezonem, póki zespół jest w dobrej formie nie będziemy odpuszczać walki i postaramy się przed własną publicznością zdobyć trzy punkty. Wszystko jednak zależy od postawy zawodników podczas spotkania.
Obrazek Obrazek
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Anioły Grodzisk Puchar SLP

Postprzez Bocian 23 lis 2020, o 15:09

18.11.2020, Stadion Miejski
Anioły Grodzisk 1 (0 - 0) 0 Galmartena SK Angemont
Posiadanie: 56 - 44 (56-44)
Szanse: 5 - 0 (2-0)

Bramkę strzelił:
Florian Wehner (asysta Melvin Candestam)

Mimo statystycznej przewagi Aniołów mecz był wyrównany, bo grały ze sobą drużyny ze środka ligowej tabeli, a zwycięska bramka padła dopiero w ostatniej minucie spotkania. Przeciwnik zagrał w defensywnym stylu, dodatkowo wzmacniając linię obrony, co dało nam nieznaczną przewagę w rozgrywaniu piłki, ale znacząco utrudniło pracę naszych napastników. Mimo to zespół z Grodziska wypracował pięć okazji na strzelenie bramki, z których niestety wykorzystał tylko jedną. Awansu do kolejnej rundy Pucharu SLP nie mamy zapewnionego, ale jednobramkowa przewaga daje większy spokój w kolejnym spotkaniu.
Obrazek Obrazek
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sarmacka Liga Piłkarska