Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

KS Anioły Grodzisk (SLP)

Moderator: Sarmacka Liga Piłkarska

KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 2 sty 2020, o 11:37

Postanowiłem (podejście nr 2) założyć wątek, w którym co jakiś czas będę składał relację z sytuacji w zespole.

Anioły Grodzisk
Zespół dołączył do ligi 20 lipca 2006 jako Rotor Precelkhanda.
Obecna nazwa (z przerwami) używana jest od 1 października 2010.
Ostatnia pozycja w lidze w poprzednim sezonie: 6 z 10 w SLP Pierwsza Klasa Sezon 33
Ostatnio edytowano 2 sty 2020, o 11:41 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Starosarmacja
Dobry Obywatel
 

Re: KS Anioły Grodzisk

Postprzez Bocian 2 sty 2020, o 11:38

18 lipca 2019 nowym menadżerem zespołu został BocianPW (Piotr vel Bocian)
Stan na dany dzień:
Finanse: 2655000 econ
Zawodnicy: 23 piłkarzy, średnia wieku 23.
Miejsce w lidze w 13/18 kolejce: 10
Zdobyte punkty:4 (Z:0, R:4, P:9)
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Starosarmacja
Dobry Obywatel
 

Re: KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 5 sty 2020, o 00:09

Po spadku w poprzednim sezonie do II ligi Anioły zapewniły sobie powrót kolejkę przed końcem sezonu. Z tego powodu w ostatnim meczu z WW Laviva Fer mogli pokazać się rezerwowi zawodnicy. I połowa zakończyła się bezbramkowym remisem z wyraźną przewagą przeciwników w posiadaniu piłki (62-38). W II połowie nastąpiły zmiany, które odmieniły obraz meczu. W pomocy niedoświadczonego Gustawa Stepowskiego (17 l.) zastąpił Søren Lorrmann (25 l.), który.. trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Czwartą bramkę zdobył Thorsten Ljungvik, dla którego był to pożegnalny mecz. Najlepszy nasz strzelec postanowił zakończyć piłkarską karierę.

Po meczu zawodnicy wrócili z Fer do Grodziska i wraz ze sztabem udali się na oficjalne świętowanie do jednej z restauracji, gdzie balowali do rana. Kolejny dzień dostali wolny.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Starosarmacja
Dobry Obywatel
 

Re: KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 5 sty 2020, o 00:17

Stan na 5 stycznia 2020:
Finanse: 6 517 446 econ
Zawodnicy: 21 piłkarzy, średnia wieku 25.
Miejsce w lidze po 18/18 kolejce: 3
Zdobyte punkty: 38 (Z:12, R:2, P:4)

W sezonie zespół opuścili:
Tytus Bartczak (O) - sprzedany
Gamri Gera (P) - sprzedany
Konrad Zettl (O) - sprzedany

Do zespołu dołączył:
Jérémy Pellerin (P)

Trener Piotr vel Bocian został w sezonie trzykrotnie wyróżniony tytułem menadżera kolejki
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Starosarmacja
Dobry Obywatel
 

Re: KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 7 sty 2020, o 22:58

Podsumowując wydarzenia w II Lidze postawa KS Anioły Grodzisk została doceniona:

Vernon Kipling (O) był wielokrotnie (14) wybierany do jedenastki kolejki Xpert Eleven i został uznany najlepszym zawodnikiem sezonu.
Bodo Pagels (O) zdobył najwięcej tytułów Kapitana X11 (7).
Gica Indreica (N) został królem strzelców ligi (12 bramek).
Gica Indreica (N) zdobył najwięcej punktów (bramki plus asysty) spośród wszystkich zawodników w lidze (17 pkt).

Mieliśmy również największe wydatki transferowe - 1 249 800 econ

Niechlubny rekord pobił także Berndt Grün, który zdobył najwięcej żółtych kartek (5)
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Starosarmacja
Dobry Obywatel
 

Re: KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 28 sty 2020, o 12:42

Do zespołu dołączył 28letni Napastnik Adolfo Amparo.
Mimo iż nie było to głównym argumentem przy podjęciu decyzji o podpisaniu z nim konktraktu, to nie sposób nie zauwazyć, że cena za niego była śmiesznie niska (275 tys.), a umiejętności nie odbiegają znacząco od poziomu zawodników, którzy mają zarezerwowane na stałe miejsce w zespole.

Ze względu na cechy specjalne bierzemy pod uwagę wstawienie Amparo jako podstawowego zawodnika do składu. Na decyzję mamy jednak jeszcze chwilę czasu. Póki co będziemy bacznie obserwować tego zawodnika, a po okresie przygotowań podejmiemy decyzję o jego roli w zespole.

Niestety kilku zawodników nie spełnia naszych oczekiwań, dlatego przyglądamy się im pod kątem przydatności i możliwe, że ktoś pożegna się z zespołem.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Starosarmacja
Dobry Obywatel
 

Re: KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 30 sty 2020, o 09:51

Zakończył się nasz okres przygotowań. W ciągu 3 tygodni rozegraliśmy 7 spotkań.

Bilans? Pierwsze cztery mecze przegrane, piąty mecz zremisowany i dwa ostatnie wygrane.
Co jednak się rzuca w oczy w statystykach to fakt, że wszystkie mecze wyjazdowe mieliśmy przegrane, a u siebie polegliśmy tylko w jednym (na cztery) i to z silną drużyną z ekstraklasy.

Czy jest powód do zadowolenia? Na pewno istotne jest, że tendencja jest zwyżkowa, i ostatnie mecze wygraliśmy, szczególnie przy takim tempie rozgrywek. Dobrze rokuje to na kolejne spotkania już w lidze. Cieszymy się też, że przynajmniej przed własną publicznością pokazaliśmy na co nas stać. Sprawdziliśmy kilka wariantów ustawień i przyjrzeliśmy się zawodnikom.

29.01.2020 Los Pinguinos de Sola - Dom 3 - 1 (0 - 1)
25.01.2020 Osadzeni Grodzisk - Dom 4 - 1 (2 - 0)
22.01.2020 Kumkwaty Walbrzych - Dom 1 - 1 (0 - 0)
18.01.2020 Polonia Czarnolas - Wyjazd 3 - 0 (0 - 0)
15.01.2020 Galmartena SK Angemont - Wyjazd 2 - 0 (1 - 0)
11.01.2020 Futbólfeaán Auterra - Dom 1 - 3 (0 - 1)
08.01.2020 Synowie Wandy Wyjazd 6 - 2 (2 - 1)
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Starosarmacja
Dobry Obywatel
 

Re: KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 30 sty 2020, o 12:27

Krótkie podsumowanie meczy towarzyskich:

Synowie Wandy 6 (2 - 1) 2 Anioły Grodzisk
W pierwszym meczu towarzyskim trafiliśmy na wyjeździe na Synów Wandy. Mimo iż gola straciliśmy już w 10 minucie, to cała połowa była dosyć wyrównana i zakończyła się naszą niewielką przegraną 2:1. Mieliśmy 43% posiadania piłki oraz 4 szanse na strzelenie bramki (przeciwnicy 6). W drugiej połowie byliśmy już jednak bez szans. Przeciwnicy z 5 pomocnikami opanowali środek boiska i posiadanie piłki spadło nam do 43%. Szans na bramkę mieliśmy tylko jedną (udało się ją wykorzystać), a przeciwnicy utrzymali formę i na sześć szans wykorzystali aż cztery. Wynik aż kole w oczy.
Bramki strzelili Florian Wehner (asysta Christoph Holzapfel) oraz Jérémy Pellerin (asysta Florian Wehner).

Anioły Grodzisk 1 (0 - 1) 3 Futbólfeaán Auterra
Drugi mecz odbył się u nas, ale jak widać po wyniku nie miało to dla naszych zawodników większego znaczenia, czym wkurzeni byli kibice. Mimo iż statystyki pokazywały bardzo wyrównany mecz, to przeciwnicy strzelili w nim wszystkie bramki. Przez całe spotkanie nasze posiadanie piłki utrzymało się na poziomie 49% i nie odstawaliśmy również w szansach na gola: nasze 4 wobec 6 przeciwnika (w I połowie 2-4). Wyraźnie jednak zawodnicy z Futbólfeaán Auterra skuteczniej (albo „w ogóle”) wykorzystywali swoje szanse. W pierwszej połowie straciliśmy jednego gola, w drugiej dwa kolejne. Wszystkie trzy bramki straciliśmy po rzutach rożnych, a jedyny gol dla nas padł po samobójczym strzale przeciwników. Pocieszające jedynie, że trzecią straconą bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu gry widziało już niewielu kibiców, którzy dużo wcześniej opuścili trybuny.

Galmartena SK Angemont 2 (1 - 0) 0 Anioły Grodzisk
O tym meczu także nie ma co się rozpisywać. Gdy się zmiesza mecz wyjazdowy z nowym ustawieniem, niedoświadczonym sędzią oraz młodymi piłkarzami, to efekt nie może być inny. Mecz jeszcze na dobre się nie zaczął, a już w 3 minucie przegrywaliśmy 0:1. W całym spotkaniu posiadaliśmy piłkę przez 46%, ale nie udało nam się podejść do bramki. Mieliśmy tylko jedną szansę na gola. Dodatkowym pechem jest nieuznanie gola Jérémiego Pellerina na samym początku drugiej połowy. Niestety w tym meczu najwyraźniej uczył się także sędzia. Po tym wydarzeniu zawodnicy byli rozbici i szybko stracili drugiego gola. Galmartena SK Angemont łatwo wygrali 2:0, a trzeba dodać, że jest to trzecioligowy zespół. Aż strach pomyśleć jaki byłby wynik, gdybyśmy się spotkali w tym momencie z drużyną z wyższej ligi.
W meczu zadebiutował Adolfo Amparo, który grał przez cały mecz, ale zupełnie nie był w stanie współpracować z kolegami.

Polonia Czarnolas 3 (0 - 0) 0 Anioły Grodzisk
Mecz bez historii. Silny przeciwnik, który właśnie wskoczył do Ekstraklasy, zagrał z pięcioma obrońcami nie pozwalając nam dojść do swojej bramki. Posiadanie piłki w obydwu połowach wyglądało tak samo – my 38% . W pierwszej połowie mieliśmy tylko jedną szansę na gola (przeciwnicy aż 6) a w drugiej kolejne dwie (przeciwnicy odpowiednio 4). Dwie bramki straciliśmy znowu po rzutach rożnych, trzecią po strzale z dystansu. Znowu nie zdobyliśmy żadnej bramki.

Anioły Grodzisk 1 (0 - 0) 1 Kumkwaty Wałbrzych
Znowu eksperymentalna formacja, ale w końcu pierwszy mecz w przygotowaniach, którego nie przegraliśmy. W dodatku wydaje się, że tylko dlatego, że mieliśmy świetny doping naszych kibiców. Pierwsza połowa była nudna jak flaki z olejem. Byliśmy przy piłce tylko 38% czasu i nie mieliśmy żadnej szansy na zdobycie bramki (przeciwnicy mieli jedną). Na początku drugiej połowy z boiska został zdjęty Amparo, który z braku ogrania nie pokazywał się do tej pory z dobrej strony. Chociaż sam mecz był już ciekawszy, to nie poprawiło to wymiernie naszej gry. W II połowie mieliśmy dwie szanse na strzelenie bramki (przeciwnicy pięć) a posiadanie piłki w całym meczu podskoczyło do 41%. Obie drużyny strzeliły po jednym golu i chyba każdy był w takim samym stopniu zadowolony z gry.
Bramkę strzelił Keichiro Numata (asysta Jérémy Pellerin)

Anioły Grodzisk 4 (2 - 0) 1 Osadzeni Grodzisk
Spotkanie sąsiadujących drużyn przyciągnęło na Stadion Miejski chyba większość miasta, chociaż oczywiście nie dla wszystkich wystarczyło miejsca. Starcie było wyrównane, a my mogliśmy znowu przećwiczyć ustawienie ze wzmocnionym atakiem. Wydaje się, że pierwszą połowę przeciwnicy przespali, co skutecznie wykorzystaliśmy strzelając dwa gole. W drugiej połowie Osadzeni Grodzisk zagrali z 5 nowymi zawodnikami, jednak nie zdołali skutecznie nas zatrzymać. Dorzuciliśmy więc kolejne dwa gole tracąc tylko jedną bramkę – niestety znowu po rzucie rożnym, co oznacza, że nie jesteśmy nadal przygotowani na stałe fragmenty gry. Posiadanie piłki w meczu 44% (w I połowie 51%) a szans na strzelenie gola mieliśmy 7 wobec 4 przeciwników (w I połowie odpowiednio 5 i 1).
Bramki strzelili:
Jérémy Pellerin (asysta Leopold Sturm)
Gica Indreica asysta (Jérémy Pellerin)
Berndt Grün (asysta Keichiro Numata)
Florian Wehner (asysta Jérémy Pellerin)


Anioły Grodzisk 3 (0 – 1) 1 Los Pinguinos de Sola
Nie ukrywajmy – spotkanie z drugoligowym zespołem miało podbudować morale naszych piłkarzy dość łatwym zwycięstwem. Przeciwnik jednak pokazał na co go stać i nie poddał się łatwo - o dobry wynik musieliśmy się jednak postarać. Wystarczy powiedzieć, że w pierwszej połowie mieliśmy trzy szanse na bramkę a przeciwnik jedną. Jednak to my po stracie w 10 minucie gola przegrywaliśmy i z takim wynikiem udało się nam wytrwać do końca pierwszej połowy. Znowu nie popisał się Adolfo Amparo, który na drugą połowę już nie wyszedł. W drugiej połowie przejęliśmy inicjatywę i mając sześć szans na bramkę wykorzystaliśmy połowę. Zawodników drużyny przeciwnej nie dopuszczaliśmy już pod swoją bramkę. W całym meczu posiadaliśmy piłkę przez 60%. Gdyby nie dobra postawa piłkarzy Los Pinguinos de Sola, moglibyśmy osiągnąć lepszy wynik.
Bramki strzelili:
Soren Lørrmann (asysta Berndt Grün)
Leopold Sturm (z wolnego)
Gica Indreica (asysta Aluisio Constantina)


Po meczach towarzyskich wydaje się, że jesteśmy w stanie powalczyć o dobre wyniki i spełnić przedsezonowe plany jakim jest utrzymanie się w środku tabeli. Wszystko jednak zależy od postawy i formy samych zawodników.

Wydaje się, że Adolfo Amparo póki jest za krótko w zespole by pokazać swoje możliwości, dlatego nie ma zapewnionego stałego miejsca w składzie i musi o nie powalczyć.

Na listę transferową wystawiony został napastnik Adam Barczak, 20letni wychowanek naszej szkółki, który nie ma szans z czterema innymi doświadczonymi kolegami w walce o miejsce w składzie. Nie ma sensu go trzymać w klubie. Na listę trafił także (znowu) obrońca Barry Hope. Niestety mimo kilku prób nikt nie jest chętny do jego zakupu, co w gruncie rzeczy utwierdza nas w przekonaniu o dobrej decyzji -inni go nie chcą, to ja mam chcieć? ;) Ponieważ nie dogaduje on się z żadnym z kolegów z linii obrony, są oni chętni nawet zrzucić się na sumę, której oczekuję, byleby tylko pozbyć się Hope'a z drużyny. Rozważam taką możliwość dla dobra zespołu.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Starosarmacja
Dobry Obywatel
 

Re: KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Bocian 1 lut 2020, o 23:05

Do zespołu dołączył 29letni Bramkarz Dion Stanley.

Głównym powodem podjętej decyzji była zapowiedź naszego głównego bramkarza Patrick Ward (36 lat) przejścia na piłkarską emeryturę pod koniec tego sezonu. Nie ma wyjścia, ktoś będzie musiał go zastąpić.
Nasz drugi bramkarz Marcio Di Palma (27 lat) pokazał się z dobrej strony grając w II lidze, ale nie ma on żadnych cech specjalnych- nie licząc łatwości łapania kontuzji.
Trzeci bramkarz Maximilian Reim (21 lat) ma niewielkie umiejętności, cechy specjalne i tym samym szanse na zaistnienie w składzie.

Dion Stanley musi popracować mocno nad umiejętnościami, ale ma pożądane cechy specjalne, więc na pewno zostaje. Czterech piłkarzy nam nie są potrzebni, więc Maximilian Reim został wystawiony na sprzedaż. Jeśli nie uda się znaleźć dla niego nowego klubu, trzeba będzie podjąć radykalne kroki i pozbyć się go w inny sposób. Tym bardziej, że najlepiej dogaduje się z obrońcą Barrym Hope, którego nikt w zespole nie lubi.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Starosarmacja
Dobry Obywatel
 

Re: KS Anioły Grodzisk (SLP)

Postprzez Esteladio 2 lut 2020, o 15:34

Nasz drugi bramkarz Marcio Di Palma (27 lat) pokazał się z dobrej strony grając w II lidze, ale nie ma on żadnych cech specjalnych- nie licząc łatwości łapania kontuzji.


Szanowny Pan Trener mógłby okazać serce i pomóc mu się wybrać na wcześniejszą emeryturę. Szkoda jego zdrowia.
(—) dr net. Severin v-hr Verwaltung-Esteladio
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Trybunał Koronny
Rada Ministrów
 

Następna strona

Powrót do Sarmacka Liga Piłkarska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość