Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

FC Czarnolas

Moderator: Sarmacka Liga Piłkarska

Re: FC Czarnolas

Postprzez Bocian 6 maja 2021, o 21:03

Mecz z Futbólfeaán Auterra trzymał w napięciu do ostatnich minut. Najważniejsze są oczywiście trzy punkty, chociaż kto wie co by się stało gdyby przeciwnik kończył mecz w pełnym składzie..
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Starosarmacja
Dobry Obywatel
 

Re: FC Czarnolas

Postprzez leszcz 8 maja 2021, o 18:53

FCC zremisowało u siebie z Polonią 1-1. Na konferencję prasową trener Leszczyński przyniósł woreczek popiołu i co chwila posypywał nim głowę.

- Moja wina, moja wina – bił się w piersi. - Zawaliłem taktykę – pudrował się przyniesionym proszkiem. I tłumaczył, że wobec wykluczenia Behrmanna założył krycie Wildsteina. Nie chciał też ryzykować gry trzema obrońcami. Postawił więc na 4-4-2 i Maliniaka w rozegraniu, który był w świetnej formie.

Polonia wszystko przewidziała. Przygotowała się na 4-4-2, pokryła Maliniaka, a w pomocy wyszła piątką. Gdyby jeszcze pokryła skrzydła, skończyłoby się katastrofą.

A tak 1-1 po główce Cordeiro w końcówce (asysta Krupińskiego!) i błyskawicznej odpowiedzi Hyona z dystansu.

- Trzeba było wyjść 3-5-2 i Cangemarkiem. Włożyłem nam kij w szprychy. Moja wina – mówił trener Leszczyński. - Chałwa chłopakom, że mimo mojej nieudolności zagrali wybitne zawody. Tylko temu zawdzięczamy punkt.

Wildstein, Cordeiro, Cangemark, Kędziora i Mashiter znaleźli się w jedenastce kolejki. Przemek_H z Polonii został trenerem tygodnia.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja
 

Re: FC Czarnolas

Postprzez leszcz 16 maja 2021, o 12:38

Krótko, bo i historia na tym etapie nie należy do porywających. W pucharze dobijamy pogodzoną ze swoim losem Galmartenę. Przed nami Futbolfean, które z coraz tkliwiej wspomina ubiegły sezon.
W lidze kończymy rundę strzeleckim popisem w Grodzisku, rozbijając opuszczonego Gryfa 6-0. Na półmetku stoimy na najniższym stopniu podium tracąc cztery punkty do morderczo solidnych Hrabiów.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja
 

Re: FC Czarnolas

Postprzez leszcz 27 maja 2021, o 21:53

„Rewanż będzie ciężki” - napisaliśmy po jednobramkowej porażce w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Sarmacji z Futbolfeaan.

I owszem, był ciężki.

Musieliśmy odrabiać straty, więc poszliśmy jak po swoje. 3-5-2, bez murowania bramki, z przemyślaną i cokolwiek trafioną taktyką. Zaczęło się dobrze, już w 11. minucie Dzikowski dał nam prowadzenie. Ale później zaczęło się jałowe kopanie piłki w środku pola i mimo paru kolejnych sytuacji doczekaliśmy się dogrywki.

Która to przyniosła najpierw nieuznaną bramkę Klossa, a później czerwień dla auterrskiego obrońcy, co jednak nie przyniosło przełamania.

Zadecydowały karne. I to siedem serii!

W półfinale, ku naszemu zaskoczeniu, czeka Beitar Bazylea (już wysyłaliśmy obserwatorów do Bullace). Wcale nie uważamy, że będzie łatwiej. Zwłaszcza, że po ćwierćfinale limit szczęścia zdaje się być wyczerpany.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja
 

Re: FC Czarnolas

Postprzez leszcz 6 cze 2021, o 13:14

Ostatni tydzień upłynął pod znakiem bezpłciowej gry. Bo tak należy określić dwa bezbramkowe remisy z Beitarem w pucharze i Auterrą w lidze. Oba rezultaty wydają się być głęboko rozczarowujące, ale i oba mają swoje przyczyny. Jakie?
Po pierwsze, brak Cangemarka. Po nieciekawej kontuzji w meczu z Polnią wraca do nas dopiero w połowie miesiąca. Jego absencja pokazuje, jak ważny był dla drugiej linii i jak druga linia wciąż ważna jest dla naszych osiągów.
Po drugie, młodzież. Wystawianie juniorów w półfinale pucharu czy spotkaniu z broniącym tytułu mistrzem może brzmieć ekscentrycznie, ale tak właśnie było. Poświęciliśmy optymalne taktycznie ustawienia, by zmieścić w składzie wymagających gry juniorów.
A teraz trzeba będzie gonić.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja
 

Re: FC Czarnolas

Postprzez leszcz 13 cze 2021, o 11:29

Miniony tydzień obfitował w wydarzenia, tak na niwie pucharowej, jak i ligowej.
Zacznijmy od pucharu, a precyzyjnie jego półfinału. Trener Novakovsky podkreślał, że możemy wystawić na boisko przejechaną ciężarną zakonnicę, czy jakoś tak, a i tak awansujemy. Otóż nie tak szybko. Po bezbramkowym remisie w Bazylei rewanż w naszym wykonaniu musiał być bezbłędny z tyłu i skuteczny z przodu.
Problemy były co najmniej z tą ostatnią składową. Wyszliśmy cokolwiek bezpiecznym 4-4-2, tymczasem Beitar najwyraźniej wyszykował się na nasze pokazowe 3-5-2. Wystarczyło. Totalna dominacja w środku pola, siedem sytuacji. I jedna bramka, wymęczona, wyproszona, wybłagana w Senacie Wiecznym.
Czasem nie wiem, za co Behrmann i Wildstein trafiają do jedenastki kolejki. Nie każę strzelać wszystkiego, to nie roboty. A właściwie są roboty, jako ciąg cyferek w kodzie gry mogliby ugrać coś z siedmiu sytuacji?
Ugrał Cangemark. Stary, dobry Cangemark. Nasza przejechana siostra przełożona. Przejechana, bo Oscar w meczu z Polonią (dwie bramki) złapał paskudną kontuzję. Formalnie pauzował do dzisiaj. Faktycznie zaś zmienił Dzikowskiego w 70. minucie półfinału dał nam awans.
W sobotę Cangemark, wciąż trenując indywidualnie i będąc lekko kontuzjowanym, wszedł na ostatnie dziesięć minut meczu z Synami i zaliczył asystę. Potwór.
Mecz z Synami był zresztą o wiele przyjemniejszy. To, że pewnie zdobyliśmy komplet punktów, to jedna sprawa. Druga, że byliśmy świadkami pięknej sztafety pokoleń. Podawali bowiem weterani w postaci Mashitera i wspomnianego Cangemarka. Strzelali zaś młodzi w osobach Dzikowskiego i Krupińskiego. Dla tego ostatniego był to debiutancki gol.
Oto nasza przyszłość.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja
 

Re: FC Czarnolas

Postprzez leszcz 16 cze 2021, o 15:50

Krzysztof Kowalczykowski zaspal na trening. Po drodze rozbil swoje SMW na przydroznym stoisku z grzybami, zabijajac siedemnascioro dzieci z wycieczki przedszkolnej, planujacej dokonac zbiorowego samobójstwa przy pomocy muchomorów z tegoz stoiska. Niestrudzony pilkarz przesiadl sie do autobusu, jednak kanar przylapal go na jezdzie bez biletu. Mezczyzna, w sensie Kowalczykowski, choc kanar tez byl facetem, o czym swiadczy nade wszystko bebech piwny, wasiska i piwny posmród unoszacy sie nad jego zwalistym cielskiem, porwal pojazd i przyjechal nim na trening.
Na miejscu okazalo sie, ze zapomnial getrów. Tego bylo za wiele. Zarzad postanowil go zwolnic.

Ucięło polskie znaki. Co za gnój.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja
 

Re: FC Czarnolas

Postprzez leszcz 24 cze 2021, o 21:18

W finale Pucharu Sarmacji przegrywamy 2-3 (1-2, 1-1). Słoniki Sodomia to nasza trąbiasta nemezis.
- Udał się Słonikom ten rewanż, ale i pamiętajmy że grało nam się z nimi piekielnie ciężko zawsze. Także wtedy, gdy od piłkarskiego szczytu byli oddaleni w znacznie większym stopniu niż dziś – podkreślał trener Leszczyński.
W pierwszym meczu FCC było w świetnej formie, nabuzowane, jakby gotowe na ten finał. Fakt, czarnolesianie zdobyli bramkę jako pierwsi, rzut wolny fantastycznie rozegrali Behrmann z Wildsteinem. Później jednak pogubił się Maliniak, jakby w szoku, że nie jest rozgrywającym. Samobój. A w piątej minucie doliczonego czasu Apostolu, znów z wolnego, dał Słonikom prowadzenie. Nie można powiedzieć, by Sodomici wyszarpali to zwycięstwo. FCC nadziało się na 5-4-1 gospodarzy, nie trafiając z taktyką, zupełnie oddając środek pola, dopuszczając do aż sześciu sytuacji bramkowych. Zasłużyliśmy na porażkę.
Forma tąpnęła. Wystarczyło jej do wypunktowania Galmarteny, ale do rewanżu podchodziliśmy w zupełnie innych nastrojach. Prosiło się o pokazowe 3-5-2, ale forma zawodników zupełnie do tego nie predestynowała. Skończyło się na 4-4-2 i bezczelnym pressingu. Efekt? Przewaga w środku pola, cztery sytuacje rywali, jedna nasza. Remis obwieszczający klęskę.
Szkoda, strasznie szkoda, bo przechodziliśmy obok trofeum, które mieliśmy obronić. Zostaje liga, ale tu będzie ciężko. Być może czas na kolejny etap ewolucyjnego odmładzania składu.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja
 

Re: FC Czarnolas

Postprzez leszcz 2 lip 2021, o 14:29

Sodomski tryptyk zwieńczyła ligowa klęska. Dwie stracone bramki nie oddają skali dramatu. Eksperymentalne 5-3-2 dało się kompletnie zdominować. Osiem sytuacji rywali, czerwień Stamforda, bezpłodność kompletnie bezużytecznego napadu. Czarnoleskie gwiazdy zostały wchłonięte przez czarną dziurę beznadziei.
Otóż, proszę państwa, finał pucharu i drugie miejsce w lidze w Czarnolesie to nie jest sukces. Skoro więc skończył się czas glorii, nadchodzi żmudny czas budowy. Historia zatoczy koło.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja
 

Re: FC Czarnolas

Postprzez leszcz 14 lip 2021, o 15:02

Przed zamknięciem okna transferowego pożegnaliśmy się z kilkoma graczami. Ważnymi graczami.
Krzysztof Kowalczykowski, napastnik, 24 lata, 10 cegieł, 101 występów, 5 bramek, 2 asysty. Nasz wychowanek dorastał w cieniu Wildsteina i Behrmanna. Nie było łatwo, co pokazują statystyki. Niestety, zaczął popadać w przeciętność, a na tę zaczyna brakować miejsca w drużynie.
Wawrzyniec Smoczyński, pomocnik, 30 lat, 14 cegieł, 234 występy, 22 bramki, 37 asyst, 4 razy w jedenastce kolejki. Kolejny gracz z cienia, tym razem Manna, Cangemarka czy Streicha. Miał jednak swoje momenty, ważne bramki i asysty. Ważna część mocnej czarnoleskiej pomocy.
Oscar Cangemark, pomocnik, 36 lat, 15 cegieł, 286 występów, 39 bramek, 59 asyst, 105 w jedenastce kolejki. Cóż tu mówić. Oscar mimo podeszłego wieku wciąż grał świetnie. Pozostawał najjaśniejszą gwiazdą naszej podstarzałej drugiej linii. Wymaga ona jednak generalnego remontu, a w kolejnym sezonie Cangemark miałby już problemy z załapaniem się do składu.
Victor Mashiter, obrońca, 34 lata, 16 cegieł, 220 występów, 13 bramek, 14 asyst, 139 razy w jedenastce kolejki. Ręka mi zadrżała, gdy wystawiałem go na sprzedaż. Wciąż w znakomitej formie, filar czarnoleskiej obrony (straciliśmy tylko siedem bramek). W przyszłym sezonie byłby wciąż w pierwszym składzie, ale trzeba patrzeć w przyszłość. Zwłaszcza, że puściliśmy do za relatywnie dobre pieniądze.
A za tydzień ruszamy na zakupy.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sarmacka Liga Piłkarska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron