Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kurs prawa procesowego - Wydział Prawa

Moderator: Akademia Nauk Społecznych w Rafadarvike

Kurs prawa procesowego - Wydział Prawa

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 26 sty 2021, o 21:57

Zajęcia nr 1. w ramach przedmiotu Sarmackie Prawo Procesowe - Przepisy Ogólne


Obrazek

Materiały źródłowe do kursu: http://prawo.sarmacja.org/akt,12047.html


Krótki i nudny monolog na którym nie spaliście:
Artykuł pierwszy przynajmniej teoretycznie powinien zawierać najważniejsze przepisy o charakterze generalnym. W jego treści znajdujemy przepis mówiący o tym co reguluje ustawa. Jest to oczywiście postepowanie przez TK. Kolejny paragraf brzmi następująco "Trybunał dąży do rozpoznania i rozstrzygnięcia sprawy bez zbędnej zwłoki oraz przeciwdziała niepotrzebnemu przedłużaniu postępowania sądowego." - należy tutaj zwrócić szczególną uwagę na jego drugi człon. Z którego wynika norma, iż sprawy powinno się zamykać możliwe jak najszybciej i bez zbędnego przedłużania. Należy tutaj podkreślić słowo zbędnego, gdy w dotychczasowej praktyce zdarzały się niezwykle zagmatwane sprawy wymagające poświęcenia większej ilości czasu i jedną z chorób można byłoby powiedzieć zawodowych u naszych Asesorów jest reazlioza - przynajmniej na to wskazują, niektóre historyczne sprawy, w których PSO strasznie przeciągał. Właśnie. Ile to jest niezwłocznie?

Cisza na sali

Nikt? Termin "niezwłocznie" oznacza bowiem termin realny, mający na względzie okoliczności miejsca i czasu. Każdy z Asesorów może być niedysponowany z różnych powodów, najczęściej ze zdrowotnych. Podobno dopiero w tym roku został zatrudniony personel lekarski w TK do przeciwdziałania problemom zdrowotnym asesorów. Podejrzewam, że pojawi się coś o tym na teście.


Rękę podnosi student z pierwszego rzędu i zadaje pytanie.

Nie, Kowalski. Pytań o to jak wygląda pielęgniarka nie będzie.
Dobrze, tak więc przejdźmy dalej. "Każdemu zapewnia się sprawiedliwe rozpoznanie sprawy przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły skład orzekający." Tu mamy temat z zakresu filozofii prawa. Właśnie moi drodzy jak rozumiecie ten przepis? To będzie praca dla chętnych.


W tym momencie zasnąłeś/aś siedząc w ostatnim rzędzie i obudził Cię Kowalski, który rozdawał arkusze testowe...


[Zapraszam do teściku for fan, napisania kilku słów, czy też po prostu dyskusji - wstępniaki będą narracyjne, krótki test do zrobienia jak najbardziej możecie zrobić, później podam wyniki no i dyskutujcie piszcie...]
Link do testu nr. 1 : https://forms.gle/gNeLMcApuZc6vRiVA
Wyniki testów:
[tu może być twoje nazwisko, a obok niego 5]
Książę Słowacji,
Avatar użytkownika
 

Powrót do Akademia Nauk Społecznych w Rafadarvike

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość