Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Pokaz Mody Hasseland

Pokaz Mody Hasseland

Postprzez Natalia Wittelsbach 6 mar 2021, o 17:19

Pierwszy Pokaz Mody Domu Mody Auterra w roku 2021 to wielkie wydarzenie. Wszyscy miłośnicy mody w v-świecie do dzisiaj zachodzili w głowę, jakie trendy wylansuje Dom Mody w okresie wiosennym, inspirując się wyjątkową kulturą Hasseland, która skupia w sobie wiele wpływów z różnych regionów Pollinu.

Tłumy zgromadziły się przed wejściem do Hali widowiskowej im. Eddarda Noqterna, chcąc nie tylko dostać się do ogólnodostępnej części Sali Kongresowej by zobaczyć przygotowaną przez Projektantów kolekcję, ale również w nadziei na zdobycie autografów od takich gwiazd jak Główny Projektant Heinz-Werner Grüner czy debiutant i zdobywca nagrody „Młody ale jurny” w Plebiscycie Walentynkowym Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, na widok którego mdleją rozkochane rzesze nastolatek.

Gdy pod budynek podjechał retro kabriolet, tłum przed wejściem oszalał, a oczy wszystkich zaczął oślepiać blask fleszy. Z auta wysiadły trzy osoby. Pierwszy Pan Heinz-Werner Grüner. Otworzył drzwiczki pojazdu i podał dłoń Pani Natalii àla Triste v. H. dela Sparasan, ukrytej pod długim, rozkloszowanym płaszczu i okularami przeciwsłonecznymi w kształcie kociego oka. Za nią wysiadł wspomniany Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, zatykając uszy rękami od pisku rozentuzjazmowanych nastolatek.

Natalia złapała Heinza za rękaw płaszcza, gdy już niemal rozpędził się w stronę wejścia do strefy VIP. Wspięła się na palce i coś wyszeptała mu na ucho. Przytaknął i skierował się do asystentki Pani Natalii, która stała nieopodal przy pulpicie. Natalia tymczasem wbiegła do środka wprawnie, nawet pomimo wysokich szpilek, i zniknęła w mroku Sali.
Po krótkiej rozmowie z Heinzem, asystentka pokiwała kilka razy głową. Heinz również wszedł do środka, a asystentka wraz z ochroniarzem stanęli przed czerwonym dywanem i oczekiwali na zaproszonych gości, którzy od tej pory mogli powoli gromadzić się na Sali w strefie VIP po wcześniejszym okazaniu zaproszenia.

---


Obrazek


Sala Kongresowa została podzielona na dwie strefy. Pierwsza, Strefa VIP, znajdowała się bezpośrednio pod podświetlonym wybiegiem. Rozstawiono tam wygodne krzesła. W dalszej, odgrodzonej części mogły gromadzić się pozostałe osoby, które nie otrzymały zaproszenia VIP.

Z głośników leciała muzyka:

https://www.youtube.com/watch?v=hOCntG8VJNo

Scena była tym razem wyjątkowo minimalistyczna. Czarne ściany skąpane były w mroku rozświetlonym jedynie ledowym światłem samego wybiegu i przygaszonymi reflektorami. W tle stały wyłącznie białe osłony. Drzwi do strefy bankietowej pozostawały oczywiście zamknięte.

/Offtop: Od tej pory można publikować posty o tym, jak goście gromadzą się na pokazie. O 18:00 rozpoczęcie.
Z wyrazami szacunku,
Wicehrabina
Prezydent Miasta Bazylea
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Natalia Helena à la Triste von Hagsen de la Sparasan
Avatar użytkownika
 

Re: Pokaz Mody Hasseland

Postprzez Natalia Wittelsbach 6 mar 2021, o 18:02

Wkrótce z głośników poniósł się dźwięk donośnego gongu, którego głęboka nuta przeszywała ciała widzów na wskroś. Muzyka przycichła, a na tle białych osłon zaczęła pojawiać się kobieca sylwetka. Miała rozwiany włos i kobiecą sylwetkę. W końcu wyłoniła się zza przesłon i ruszyła na sam koniec wybiegu.

Obrazek


Miała na sobie czarny garnitur z zielonym krawatem projektu Pana Krzysztofa Hansa Arped-Winnickiego. Biła od niej nonszalancja i pewność siebie. Chwyciła mikrofon ze stojaka i przemówiła kobiecym głosem, którego każdy mężczyzna z przyjemnością słuchałby przez telefon.

- Miło mi powitać Państwa w imieniu organizatorów, Pana Santiago Vilarte von Hippogriff oraz Natalii àla Triste v. H. dela Sparasan, na drugim pokazie mody Domu Mody Auterra, a jednocześnie pierwszym w tym sezonie. Nazywam się Sylwia Kobrańska, jestem specjalistką do spraw mody w stowarzyszeniu "Nova" i "Sojuszu Centrowo-Demokratycznym". Dzisiaj przedstawimy Państwu Pokaz inspirowany modą Hasseland. Po pokazie zapraszamy zwyczajowo na bankiet w Sali bankietowej. Życzę miłej zabawy.

Po tych słowach mikrofon zatrzeszczał, a Pani Sylwia ukłoniła się nieznacznie i wciąż trzymając mikrofon w ręku zeszła po schodkach i zasiadła na jednym z przygotowanych krzeseł. Muzyka została podgłoszona.

Na scenę wkroczyły pierwsze modelki, a zaraz za nimi mężczyźni.

Obrazek
Obrazek


- Zaczynamy od strojów biznesowych i wizytowych. – zaczęła komentować Pani Sylwia. - Jak Państwo widzą, w tym sezonie królują oversizowe marynarki, w szczególności z wzorem w kratę i tweedowe. Pasują zarówno do koszuli jak i do sukienki ołówkowej. Kolorystyka brąz i burgund. Do tego delikatny makijaż w tych samych barwach i diamentowe naszyjniki lub pierścionki. Oba stroje projektu Pani Natalii àla Triste v. H. dela Sparasan.

Obrazek


- W biznesie króluje zdyscyplinowana czerń, przypominająca kobietę skrępowaną w mundur, a jednocześnie pozwalającą na uwidocznienie wdzięków podkreślając talię i zakładając marynarkę z bufiastymi ramionami. Projekt Pana Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.

Obrazek
Obrazek


- U mężczyzn widzimy bardzo silny wpływ rotryjski. Ciemna długa spódnica przypominająca sutannę, do tego koszula z kołnierzem lub stójką i wydłużona marynarka. Projekty Pana Pan Heinz-Werner Grüner
Z wyrazami szacunku,
Wicehrabina
Prezydent Miasta Bazylea
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Natalia Helena à la Triste von Hagsen de la Sparasan
Avatar użytkownika
 

Re: Pokaz Mody Hasseland

Postprzez VAT 6 mar 2021, o 18:05

Pod halę, w której odbywał się pokaz mody przycwalował kary, dorodny rumak. Jeździec ściągnął wodze a ogier karnie zatrzymał się dokładnie naprzeciwko wejścia do budynku. Mężczyzna zeskoczył z konia, przeczesal ręką włosy i rozejrzał się dookoła. Miał na sobie ciemna kurtkę na zamek, niebieskie jeansy, a na szyi dyndały mu dwa złote rotryjskie krzyże. Nie zobaczył nikogo znajomego, więc skrzywił się lekko, po czym wyjął z kieszeni przyciemniane okulary, nasunał je na nos, by nie oślepiały go błyski fleszy ciekawskich dziennikarzy, zapalił papierosa i ruszył po czerwonym dywanie w do środka.

Szukał żony, ale spodziewał się, że jest teraz zajęta organizacją wydarzenia. Nie zapowiadał swojego przybycia, o pokazie dowiedział się w zasadzie w ostatniej chwili, więc miał nadzieję, że obsługa pomoże mu znaleźć jakieś dobre miejsce.

Obrazek
Ostatnio edytowano 6 mar 2021, o 18:07 przez VAT, łącznie edytowano 1 raz
/-/ VAT
Avatar użytkownika
Starosarmacja
 

Re: Pokaz Mody Hasseland

Postprzez Santi Vilarte 6 mar 2021, o 18:07

Z opóźnieniem, po cichu na pokaz dotarł Santiago Vilarte. Chwilę zeszło, zanim oczy przywykły do mroku na widowni. Sunąc powoli do przewidzianego dla niego miejsca, spoglądał na pierwsze prezentowane kreacje, próbując odgadnąć bez dopytywania, kto był ich autorem.
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Marszałek Sejmu
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Trybunał Koronny
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
 

Re: Pokaz Mody Hasseland

Postprzez Natalia Wittelsbach 6 mar 2021, o 18:12

Nagle wszystkie reflektory skierowały swoje światło w jeden punkt za białymi osłonami, na których tle zarysowała się męska sylwetka. Wkrótce zza nich wyłonił się mężczyzna. Kobieca część widowni westchnęła.

Obrazek


- Szanowni Państwo, tutaj strój wizytowy prezentowany przez debiutanta Taddeo von Hippogriff-Piccolomini. Przedstawia on modny płaszcz wełniany i szal.

Taddeo przeszedł się zamaszystym ruchem przez całą długość wybiegu, a na jego końcu zdjął z szyi szal i rzucił go w stronę Pana Santiago Vilarte. Pachniał korzennymi perfumami. Potem zrzucił z siebie płaszcz i nim ktokolwiek zdążył zobaczyć strój pod spodem, z sufitu polała się czerwona farba, oblewając modela i ochlapując niektórych gości, w tym Pana Brunona Krasnodębskiego.

Obrazek


- Znowu prezentujemy Państwu modny burgund w total looku. – wyjaśniła Sylwia, uśmiechając się dziko.
Ostatnio edytowano 6 mar 2021, o 18:14 przez Natalia Wittelsbach, łącznie edytowano 1 raz
Z wyrazami szacunku,
Wicehrabina
Prezydent Miasta Bazylea
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Natalia Helena à la Triste von Hagsen de la Sparasan
Avatar użytkownika
 

Re: Pokaz Mody Hasseland

Postprzez K.W.v.Ch.G. 6 mar 2021, o 18:13

Dzięki wstawiennictwu wicehrabiny, Konradowi Woytowiczowi von Chamier-Gliszczyńskiemu udało się zająć wygodne miejsce w strefie VIP, skąd miał dogodny widok na przedstawiane kreacje. Osobista i pomocna asystentka opowiadała cenne detale o historii poszczególnych projektantów.
Konrad von Chamier-Gliszczyński h. Trzy Gwiazdy
kawaler Księstwa Sarmacji, Kanclerz
Avatar użytkownika
Rada Ministrów
Naczelna Izba Architektury
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
 

Re: Pokaz Mody Hasseland

Postprzez Joanna Izabela 6 mar 2021, o 18:17

Joanna Izabela tym razem siadła gdzieś z tylu zainteresowana najnowszą modą nie mogła przegapić pokazu jej obywatelki. Miała nadzieje, że tym razem nikt nie wykupi jej ulubionego stroju
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Avatar użytkownika
 

Re: Pokaz Mody Hasseland

Postprzez Natalia Wittelsbach 6 mar 2021, o 18:21

Taddeo zszedł z wybiegu, a na jego miejsce zaczęły wchodzić kolejno modelki.

Obrazek


- W damskich strojach codziennych widzimy swoistą mieszankę elementów orientalistyki ze współczesną modą. Długą, białą tuniko-sukienkę wspaniale uzupełnia szpiczasty kapelusz w kształcie koła. Projekt propozycji Pani Natalii àla Triste v. H. dela Sparasan.

Obrazek


- Tymczasem całkowitym przeciwieństwem jest prezentowany przez Pana Heinz-Werner Gruenera współczesna kurtka jeansowa na znanej Państwu modelce, które reklamowała pokaz mody na łamach Gazety Teutońskiej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


- Tymczasem moda męska charakteryzuje się przede wszystkim prostotą formy. Widzimy tutaj znów total looki w czerni, bieli lub beżu. Warto zwrócić uwagę na charakterystyczne buty na koturnie i spodnie dzwony na szelkach lub bez. Projekty autorstwa Pana Heinz-Werner Gruenera.

Po tych słowach na wybieg powrócił Taddeo von Hippogriff-Piccolomini

Obrazek


- Jak Państwo widzą, Hasselandzki mężczyzna nie rozstaje się z kapeluszem i swobodną koszulą, którą niejedna kobieta chciałaby rozpiąć!
Z wyrazami szacunku,
Wicehrabina
Prezydent Miasta Bazylea
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Natalia Helena à la Triste von Hagsen de la Sparasan
Avatar użytkownika
 

Re: Pokaz Mody Hasseland

Postprzez Natalia Wittelsbach 6 mar 2021, o 18:31

Obrazek


- Pan Heinz-Werner Grüner wskazuje również na silne wpływy napływowej ludności sclavińskiej, która uciekając z toczonych wojną terenów spornej Mirii niejednokrotnie poszukują azylu na terenach hasselandzkich. To pod ich wpływem mieszkańcy zaczęli nosić kurtki ze sztucznej skóry w kompozycji z dresami i glanami. Nierzadko mając na sobie również łańcuchy i nosząc torbę z resztą uratowanego dobytku.

Po tych słowach na wybieg wkroczył … sam Heinz-Werner Grüner !!! Publiczność od razu nagrodziła go oklaskami.

Obrazek


- Na koniec części casual Główny Projektant Heinz-Werner Grüner prezentuje Państwu najmodniejszy strój męski tego sezonu. Jest to klasyczna męska czarna koszula z prześwitującego materiału, który prezentuje pełną męską sylwetkę. Nie polecamy tego stroju Panom z tatusiowym brzuszkiem! Do tego szerokie spodnie przypominające spódnicę w kolorze beżu i z lejącego się materiału.
Z wyrazami szacunku,
Wicehrabina
Prezydent Miasta Bazylea
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Natalia Helena à la Triste von Hagsen de la Sparasan
Avatar użytkownika
 

Re: Pokaz Mody Hasseland

Postprzez VAT 6 mar 2021, o 18:33

Vanderlei wszedł na zaciemnioną salę. Pokaż już trwał. Na środku, na skąpanym w świetle reflektorów wybiegu przechadzali się kolejni modele i modelki. Szedł między rzędami, gdy nagle poczuł zapach znajomych perfum. 'To niemożliwe, nie tutaj', pomyślał, ale mechanicznie spojrzał w stronę, z której dochodziła go słodka woń. A jednak, jego nos i pamięć go nie myliły. Kilka krzesełek od przejścia zobaczył @CarmenLaurent. Siedziała zaskakująco daleko, biorąc pod uwagę jej rangę... Przez głowę przemknęła mu pewna myśl. No cóż, może nie mieli za sobą zbyt dobrych kilku miesięcy, ale przecież łączyły ich wspólne lata. Postanowił się przysiąść. Przecisnął się między krzesełkami i zajął miejsce koło Cesarzowej. Rozsiadł się wygodnie, po czym przechylając się do Niej lekko, szepnął:

- Jak życie na swoim, Wasza Cesarskość? Czy upatrzyłaś sobie już jakaś kreację?
/-/ VAT
Avatar użytkownika
Starosarmacja
 

Następna strona

Powrót do Sala Kongresowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość