Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Do składających wniosek o obywatelstwo

Do składających wniosek o obywatelstwo

Postprzez Karolina 21 cze 2014, o 00:00

Sarmatko, Sarmato!

Jeśli czytasz ten wątek, zapewnie chcesz złożyć wniosek o obywatelstwo. Będzie to jeden z kroków milowych w Twojej sarmackiej karierze — dlatego, zanim zaczniesz naciskać na kolejne klawisze na swojej klawiaturze, zadaj sobie trud przeczytania tego tematu, aby nie spotkało Cię żadne nieprzyjemne zaskoczenie.

Obecnie, aby móc ubiegać się o obywatelstwo sarmackie, należy mieć napisanych przynajmniej dwadzieścia postów, komentarzy lub artykułów w ciągu ostatnich 30 dni. Takie same kryteria też obowiązują do statusu „aktywnego obywatela”. Zanim przystąpisz do pisania wniosku, upewnij się, że spełniasz te wymagania. Możesz to sprawdzić w swoim profilu w rameczce „aktywność”. Jeśli jest tam napisane „TAK” — śmiało możesz składać wniosek. Osoby, które w przeszłości już posiadały obywatelstwo sarmackie, powinny swój wniosek o obywatelstwo kierować do Jego Książęcej Mości.

Obywatelstwo sarmackie jest pewnego rodzaju przywilejem. Nie jest to nic w stylu mission impossible, ale też wypada, aby Twój wniosek nie był niechlujny. Jeśli masz problemy z błędami ortograficznymi, w wielu przeglądarkach dostępne są słowniki, które automatycznie podkreślają błędnie napisane słowo.

Z prośbą o przyznanie obywatelstwa sarmackiego możesz się zwrócić do Jego Książęcej Mości lub do namiestnika swojego samorządu [Namiestnik w przypadku Starosarmacji, Konsul w przypadku Sclavinii, Król w przypadku Baridasu, Król w przypadku Teutonii, Lord Szambelan w przypadku Hasselandu]. Nie musisz konsultować z nimi swojego zamiaru przed napisaniem postu na forum — ale na pewno mogą udzielić Ci cennych wskazówek.

Książę czy namiestnik Twojego samorządu nie oczekuje ścian tekstu czy peanów w jego kierunku — chciałby jedynie, tak samo jak my wszyscy, poznać Cię. Jeśli napisałeś już parę postów, czy komentarzy, a może nawet artykułów — z całą pewnością już mamy jakieś zdanie o Tobie i wtedy może być Ci tylko łatwiej. Jeśli jednak nie do końca dałeś się poznać, możesz się spodziewać pytań pod wnioskiem o obywatelstwo. Pamiętaj — to nie jest oznaka złej woli.

Przed złożeniem wniosku warto też zapoznać się z archiwum rozpatrzonych wniosków. Na pewno da to pewien zarys tego, jak powinien wyglądać wniosek o obywatelstwo. Jednak, przede wszystkim, nie bój się zadawać pytań, jeśli masz wątpliwości. Możliwe, że na większość z nich znajdziesz odpowiedź w obecnej ustawie o obywatelstwie sarmackim.
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Powrót do Archiwum książęce

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości