Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Spółka inwestycyjna

Kulturalne/gospodarcze/sportowe sprawki i nie tylko...

Re: Spółka inwestycyjna

Postprzez AJMaat 25 kwi 2021, o 19:01

kaxiu napisał(a):
Nie powiem, to bardzo fajnie, że pojawiają się takie oferty. Oczywiście, uważam, że to jakiś wał, ale to fajnie. Co to byłby za rynek finansowy bez wałków.

Natomiast co do limitów, podatków itd. - to efekt systemu stałego obiegu liberta. Gdyby moją reformę sprzed prawie roku dokończyć, uwolnić liberta, ciut mniej zyskownie skalibrować GPW - to by można spokojnie dać limit na milion libertów.

System to bezproblemowo obsłuży, chodzi jedynie o pokrycie w libercie.

Jakie wały? Jeśli chodzi o moją pożyczkę, to ja tylko chcę mieć bezpieczne 10% z kapitału :P
Obrazek
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez kaxiu 25 kwi 2021, o 19:06

AJMaat napisał(a):Jakie wały? Jeśli chodzi o moją pożyczkę, to ja tylko chcę mieć bezpieczne 10% z kapitału :P

Raczej chodzi mi o oferty daj hajs, gwarantujemy 100% zysku :D. Ale to fajnie, będzie się gospodarka kręcić.
Wojciech Hergemon
Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Srebrnym Rogu

Postprzez AJMaat 25 kwi 2021, o 19:11

kaxiu napisał(a):
AJMaat napisał(a):Jakie wały? Jeśli chodzi o moją pożyczkę, to ja tylko chcę mieć bezpieczne 10% z kapitału :P

Raczej chodzi mi o oferty daj hajs, gwarantujemy 100% zysku :D. Ale to fajnie, będzie się gospodarka kręcić.

Cytuję Panią Natashę:
Zysk jest pewny na 99,9%.

Coś źle zinterpretowaliście, ale że próbujemy kombinować z giełdą, to też po części prawda ;)
Obrazek
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez Henryk 26 kwi 2021, o 15:20

AJMaat napisał(a):Jeśli nie znajdzie się inwestor, mogę zaproponować fundusze, ale nie na zasadzie wpłaty kapitałowej, lecz pożyczki. 100 000 lt oprocentowane na 10% na miesiąc. Giełda rośnie obecnie w tempie 25% miesięcznie, więc przy przeciętnych wynikach będziecie 15 000 lt (sprzedacie Państwo akcje za 125 000 lt i oddacie mi 110 000) do przodu.

Jeśli bylibyście Państwo zainteresowani moją ofertą, proszę o kontakt priv. Ustalimy dokładniejsze warunki i zabezpieczenie pożyczki.

Przemyślałem sprawę i jednak zdecydowałem się nie brać pożyczki od Pana @AlbertJanMaat, tylko zostać pomniejszym inwestorem z kapitałem 1000 lt @Natasha. Nie chcę pożyczać tak dużej kwoty na początku mojego v-życia w Sarmacji. Nawet przy tak korzystnym oprocentowaniu.
Henryk von Wattzau-Adertis
Starosarmacja

Postprzez AJMaat 26 kwi 2021, o 15:29

Henryk von Wattzau napisał(a):
AJMaat napisał(a):Jeśli nie znajdzie się inwestor, mogę zaproponować fundusze, ale nie na zasadzie wpłaty kapitałowej, lecz pożyczki. 100 000 lt oprocentowane na 10% na miesiąc. Giełda rośnie obecnie w tempie 25% miesięcznie, więc przy przeciętnych wynikach będziecie 15 000 lt (sprzedacie Państwo akcje za 125 000 lt i oddacie mi 110 000) do przodu.

Jeśli bylibyście Państwo zainteresowani moją ofertą, proszę o kontakt priv. Ustalimy dokładniejsze warunki i zabezpieczenie pożyczki.

Przemyślałem sprawę i jednak zdecydowałem się nie brać pożyczki od Pana @AlbertJanMaat, tylko zostać pomniejszym inwestorem z kapitałem 1000 lt @Natasha. Nie chcę pożyczać tak dużej kwoty na początku mojego v-życia w Sarmacji. Nawet przy tak korzystnym oprocentowaniu.

Bardzo dobrze rozumiem i życzę powodzenia w tradingu ;)
Obrazek
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez Henryk 26 kwi 2021, o 15:31

Dalej jednak jestem zainteresowany tym przedsięwzięciem, więc poczekam na inwestora z tak dużym kapitałem, albo kogoś innego, kto zechce wziąć pożyczkę.
Henryk von Wattzau-Adertis
Starosarmacja

Postprzez leszcz 26 kwi 2021, o 15:39

moim mokrym snem jest giełda powiązana z aktywnością w kraju i mikroświecie. bo obecne wskaźniki są zawieszone w próżni algorytmów, prawda @kaxiu ?
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Prokrustes 26 kwi 2021, o 15:40

Ile potrzebujecie ?
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez kaxiu 26 kwi 2021, o 15:53

leszcz napisał(a):moim mokrym snem jest giełda powiązana z aktywnością w kraju i mikroświecie. bo obecne wskaźniki są zawieszone w próżni algorytmów, prawda @kaxiu ?

Owszem. Powiązanie z aktywnością napotyka dwie przeszkody, w zasadzie nie do pokonania przy zachowaniu grywalności:
1) nie mamy gospodarki, wiec żadne przedsiębiorstwa nie zarabiają/nie tracą nic z tytułu wydarzeń. Czy np. na minionym bezkrólewiu ktoś coś stracił? Co najwyżej kilka osób hamulce. Nie da się więc w żaden sposób, ani dźwignią ani niczym tego powiązać (ot co najwyżej ogólny wskaźnik gospodarki można by wiązać z np. średniotygodniowym obrotem libertów w gospodarce, ale to jakie są tego wady to osobna dyskusja),
2) pozostaje więc model ręcznego wprowadzania wydarzeń. Ale kto i na jakiej zasadzie miałby je oceniać i wprowadzać? Ktoś będzie oceniać czy np. wybrano dobrego kanclerza i jak uzna, że nie to giełda spadnie? Już widzę te podgrupy gdzie ustalane będzie wcześniej jak coś ocenić, a może nawet co się ma wydarzyć (nie wiem, 5 osób się zmówi, kupi akcji w opór i zrobi event, że pod grodziskiem znaleziono ropę?). Więc jeszcze bardziej do dupy.
Wojciech Hergemon
Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Srebrnym Rogu

Postprzez Camel 26 kwi 2021, o 16:29

Sam kiedyś szukałem inwestora ale nie nie gwarantowałem takiego pewniaka tylko dawałem jakieś 50% szans na duży zysk. Zresztą sam osobiście na GPW zarobiłem jakieś 75k libertów na początku jak giełda ruszała.
Zyriusz - RADOŚĆ TWORZENIA
"Złota Wolność" kobieta system

Wiceminister Finansów i Gospodarki
Hrabia Szafranowego Targu
Jan "Camel" Magov-Zaorski
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura i rozrywka