Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Spółka inwestycyjna

Kulturalne/gospodarcze/sportowe sprawki i nie tylko...

Spółka inwestycyjna

Postprzez Natasha 25 kwi 2021, o 11:28

Szanowni Sarmaci i piękne Sarmatki
Chciałabym ogłosić nabór do nowej Spółki Inwestycyjnej. Spółka nie będzie miała instytucji będzie to zbiór inwestorów, którzy chcą zarobić. Zarobek będzie możliwy dzięki inwestowaniu w akcję na GPW na Srebrnym Rogu. Zysk jest pewny na 99,9%. Tenże profit będzie możliwy dzięki specjalnemu procesowi kupowania i sprzedawania akcji przez inwestorów.
Poszukuję inwestorów conajmniej jednego, który zaoferuje duży nakład pieniężny (co najmniej 100 000lt) oraz kilku z mniejszym nakładem (każdy powyżej 1000lt).
Cały system zostanie przedstawiony osobom, które zgłoszą się w tym wątku jako potencjalni inwestorzy.
Natasha
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Spółka inwestycyjna

Postprzez Federico 25 kwi 2021, o 12:31

My już większość ustaliliśmy na Discordzie, więc zgłaszam się :)

Ja się na razie wycofuję...
Ostatnio edytowano 25 kwi 2021, o 13:04 przez Federico, łącznie edytowano 1 raz
mgr net. Poważany Federico Max Hugo van Adertis
herbu Zastęp

Opiekun Wielkich Oczu
Dobry Obywatel

Postprzez Henryk 25 kwi 2021, o 12:45

Czy nabór na inwestorów jest jeszcze aktualny? Jestem chętny do gry na giełdzie, jednak nie mam 100000 lt. Mogę więc być tylko tym z mniejszym nakładem.
Henryk von Wattzau-Adertis
Starosarmacja

Postprzez Natasha 25 kwi 2021, o 12:59

Wytłumaczę panom cały proces przez PK jak tylko będzie jakiś większy inwestor
Natasha

Postprzez AJMaat 25 kwi 2021, o 13:25

Jeśli nie znajdzie się inwestor, mogę zaproponować fundusze, ale nie na zasadzie wpłaty kapitałowej, lecz pożyczki. 100 000 lt oprocentowane na 10% na miesiąc. Giełda rośnie obecnie w tempie 25% miesięcznie, więc przy przeciętnych wynikach będziecie 15 000 lt (sprzedacie Państwo akcje za 125 000 lt i oddacie mi 110 000) do przodu.

Jeśli bylibyście Państwo zainteresowani moją ofertą, proszę o kontakt priv. Ustalimy dokładniejsze warunki i zabezpieczenie pożyczki.
Obrazek
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez Henryk 25 kwi 2021, o 13:46

AJMaat napisał(a):Jeśli nie znajdzie się inwestor, mogę zaproponować fundusze, ale nie na zasadzie wpłaty kapitałowej, lecz pożyczki. 100 000 lt oprocentowane na 10% na miesiąc. Giełda rośnie obecnie w tempie 25% miesięcznie, więc przy przeciętnych wynikach będziecie 15 000 lt (sprzedacie Państwo akcje za 125 000 lt i oddacie mi 110 000) do przodu.

Jeśli bylibyście Państwo zainteresowani moją ofertą, proszę o kontakt priv. Ustalimy dokładniejsze warunki i zabezpieczenie pożyczki.

Tak naprawdę to pożyczka nie byłaby głupia. Pomyślę nad tym i może stanę się głównym inwestorem. Ja by co napiszę list przez PK.
Henryk von Wattzau-Adertis
Starosarmacja

Postprzez AJMaat 25 kwi 2021, o 13:54

Tylko uprzedzę, że maksymalna kwota wpłat do GPW to 50 tysięcy, więc musi znaleźć się co najmniej dwóch pożyczkobiorców, którzy spłacą pożyczkę solidarnie. Ewentualnie mogę przekazać mniejszą kwotę, jeżeli tylko Pan chciałby wziąć pożyczkę.
Obrazek
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez Natasha 25 kwi 2021, o 14:25

Dziękuję bardzo jak nie znajdziemy inwestora to zgłosimy się do pana
Natasha

Postprzez Santi Vilarte 25 kwi 2021, o 18:40

Chciałem tylko zauważyć, że 99.9% pewności zysku to raczej na obligacjach skarbowych, nie akcjach, a takowych się tu nie znajdzie :)

@AlbertJanMaat alternatywą dla podatku powyżej 50000 byłby np. dodatkowy handel udziałami w funduszu wraz z dywidendami (i wówczas fundusz akumulowałby dywidendy). Powiedzmy jednodniowa aukcja udziałów, które wygasają razem z funduszem za miesiąc, nabywca liczyłby na to, że suma zysków przewyższy kwotę, za którą kupił.
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez kaxiu 25 kwi 2021, o 18:50

Nie powiem, to bardzo fajnie, że pojawiają się takie oferty. Oczywiście, uważam, że to jakiś wał, ale to fajnie. Co to byłby za rynek finansowy bez wałków.

Natomiast co do limitów, podatków itd. - to efekt systemu stałego obiegu liberta. Gdyby moją reformę sprzed prawie roku dokończyć, uwolnić liberta, ciut mniej zyskownie skalibrować GPW - to by można spokojnie dać limit na milion libertów.

System to bezproblemowo obsłuży, chodzi jedynie o pokrycie w libercie.
Wojciech Hergemon
Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Srebrnym Rogu

Następna strona

Powrót do Kultura i rozrywka