Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[Konsultacje społ.] Karczma 1.1

Kulturalne/gospodarcze/sportowe sprawki i nie tylko...

[Konsultacje społ.] Karczma 1.1

Postprzez Prokrustes 20 wrz 2020, o 22:42

Mam przyjemność przedstawić propozycję zmian w funkcjonowaniu Karczmy pod Rozbrykanym Kucykiem.
Celem zmian jest:
1. Bliższa integracja z systemem informatycznym Księstwa
2. Zwiększenie zależności pomiędzy wykonywaną na polach pracą a systemem żywienia
3. Otwarcie na dalszy rozwój i zależności

Podstawą proponowanych (czy też wręcz planowanych) zmian jest przeniesienie części barowo-restauracyjnej ze strony karczma.sarmacja.org na stronę Księstwa na zasadach podobnych jak jest to z loterią czy Pocztą Baridejską.

karczma1.jpg

Równocześnie zmieniłaby się machanika dostępności dań. Każde danie według swego przepisu wymagałoby kilku (do 3) składników w różnej ilości a idea "dostępności" byłaby zależna właśnie od tego czy potrzebne składniki są w magazynie.

karczma2.jpg

Wstępnie magazyn byłby zarządzany przez Radę Ministrów tak jak obecnie zarządzana jest dostępność dań. Docelowo istniałoby bezpośrednie połączenie między systemem rolnym Karczmy a magazynami. W skrócie - żeby były odpowiednie składniki ktoś musiałby je wyprodukować.

Dodatkowo - zupa w kantynie miejskiej również powinna być produkowana w oparciu o stan magazynów. Co zwiększyłoby wagę produkcji rolnej.

Sama część rolna póki co nie byłaby integrowana w stronę główną. Zależnie od przebiegu innych inicjatyw zostałaby dostosowana w istniejącej formie lub rzeczywiście również przeniesiona w jakiejś formie.

Podczas produkcji rolnej byłoby istotne co się produkuję. Produkty których w magazynie jest mało byłyby skupywane po lepszej cenie niż te których jest za dużo.

Wreszcie pozostaje kwestia zabezpieczenia się na wypadek gdyby system był niewydolny i wystąpiłby notoryczny brak produktów rolnych. Proponuje się wystąpienie o pomoc do Książęcych Sił Zbrojnych lub innych regionalnych jednostek tak by w razie braku zaopatrzenia czasowo wspomagały Księstwo swoją kuchnią polową i dostarczały żywność z żelaznych zapasów konserw i grochówki.

Konsultacje społeczne potrwają 3 dni. Jak wiadomo projekty takie nie są zamknięte więc jest to głównie zachęta do wyrażenia swojej opinii i wszelkie uwagi mogą wpłynąć na kształt funkcjonowania Karczmy teraz lub w przyszłości.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja

Re: [Konsultacje społ.] Karczma 1.1

Postprzez Andrzej Fryderyk 21 wrz 2020, o 15:36

Ja w zasadzie mam tylko jedno pytanie. Jak powyższe planowane zmiany wpłyną na istniejące już w systemie funkcje związane z miejskimi kantynami?
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Prokrustes 21 wrz 2020, o 15:49

AF napisał(a):Ja w zasadzie mam tylko jedno pytanie. Jak powyższe planowane zmiany wpłyną na istniejące już w systemie funkcje związane z miejskimi kantynami?

Na początku nie wpłyną.
W etapie drugim - powiązania produkcji z dostępnością też nie.

Zużycie magazynów podczas dopełniania kantyn - można postrzegać jako etap 3 i tutaj pojawi się wpływ.
Oczywiście cała zabawa polega na zbalansowaniu względnie suplementowaniu magazynów tak by nie zagłodzić obywateli.
Teoretycznie mogłoby być tak, że kantyna nie napełni się w całości - tylko częściowo na tyle na ile magazyny pozwolą.
Ale może być to zbędna komplikacja. Myślę, że do tego czasu będziemy wiedzieć więcej na ile część produkcyjna jest w stanie zaspokoić potrzeby żywieniowe a na ile potrzebny będzie import.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez Michał F. Lubomirski 21 wrz 2020, o 19:04

Zapowiada się ciekawie. Powodzenia. :-)
(-) płk. Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz, baronet

Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Minister Księstwa Urbino

Postprzez Prokrustes 24 wrz 2020, o 18:52

Ze względu na to, że konsultacje nie wpłynęły na kształt propozycji to już od wczorajszego wieczora Karczma - Restauracja funkcjonuje pod nowym adresem.

https://www.sarmacja.org/karczma

Doszły nam dwa nowe osiągnięcia:
- Birbant - po spożyciu dania alkoholowego
- Smakosz - po spożyciu jakiegokolwiek dania w Karczmie
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez Bocian 25 wrz 2020, o 10:49

Prokrustes napisał(a):Ze względu na to, że konsultacje nie wpłynęły na kształt propozycji to już od wczorajszego wieczora Karczma - Restauracja funkcjonuje pod nowym adresem.

https://www.sarmacja.org/karczma

Doszły nam dwa nowe osiągnięcia:
- Birbant - po spożyciu dania alkoholowego
- Smakosz - po spożyciu jakiegokolwiek dania w Karczmie

Gdzie dany link będzie umiejscowiony? W zakładce "Twoje zdrowie", pod hasłem "odwiedź karczmę" funkcjonuje jeszcze stary link, ale pod nim nie znajdziemy już karczmy tylko sam ogród.
Obrazek Obrazek
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Prokrustes 25 wrz 2020, o 11:07

Ups. Dziękuję za zgłoszenie.
Musiało nie dojść do szczęśliwego wgrania aktualizacji.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez Bocian 25 wrz 2020, o 11:30

Prokrustes napisał(a):Ups. Dziękuję za zgłoszenie.
Musiało nie dojść do szczęśliwego wgrania aktualizacji.

To ja jeszcze dodam jedną uwagę - można nadal się dostać do starej karczmy :)
Moja ścieżka działania krok po kroku:
Twoje Zdrowie->Odwiedź karczmę. Tutaj karczmy nie widać, ale... klikam w "panel zarządzania", gdzie oczywiście nie mam dostępu, ale na pasku pojawia się już link "Przejrzyj kartę dań" dzięki, któremu wchodzę do środka :)
Obrazek Obrazek
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Prokrustes 25 wrz 2020, o 11:40

Okey. Zajmiem się tym.
Co do zasady na aktualnym etapie nie jest to żadną szkodą dla państwa :)
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez Bocian 29 wrz 2020, o 09:14

@Prokrustes To ja jeszcze się zapytam o ogród. Żeby tam się dostać to też trzeba się nagimnastykować, bo oficjalnie żadnych bezpośrednich linków nie ma.
A pytanie brzmi czy będzie tam dostęp, bo póki co obecnie zaglądają tam ze trzy osoby, w tym mój szanowny rozmówca.
Obrazek Obrazek
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Kultura i rozrywka