Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sarmacka Mafia - rozgrywka

Kulturalne/gospodarcze/sportowe sprawki i nie tylko...

Re: Sarmacka Mafia - rozgrywka

Postprzez AFvTD 8 sie 2020, o 09:19

Cóż, jedyną osobą, która jeszcze się nie wypowiedziała, jest Gustaw. Jeżeli nasza kalkulacja i przypuszczenia są słuszne - to on jest z mafii.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Andrzej Fryderyk 8 sie 2020, o 09:59

Trochę zaczynam się bać, że ktoś nas ogrywa. Nie wiem tylko czy ktoś byłby w stanie.Cóż. Próbujemy?
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji

Postprzez AFvTD 8 sie 2020, o 14:31

Myślę, że na razie nie ma sensu przeprowadzać egzekucji na kim innym. Jeżeli ktoś nas próbuje wkręcić, możemy faktycznie mieć problem.
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Andrzej Fryderyk 8 sie 2020, o 14:41

Jeśli ktoś nas wkręca, a tej nocy zabije – zostanie 3 miastowych. Czyli wciąż mamy szansę wygrać.Zgadzam się z Tobą.
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji

Postprzez Brunon Krasnodębski 8 sie 2020, o 19:10

Przepraszam najmocniej, ale mam problemy techniczne i post z egzekucją będzie dziś później. :(
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski, prof. AN
Prorektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Książęcej Biblioteki Naukowej
Prezes Oak Entertainment
Królestwo Hasselandu

Postprzez Brunon Krasnodębski 9 sie 2020, o 12:36

Obrazek

Gustaw Fryderyk wrócił, bynajmniej nie sam, do swojego pokoju hotelowego po całonocnym bankiecie. Uwielbiał obracać się w towarzystwie bogatych i wpływowych ludzi, a smak wina musującego i kawioru był dla niego rozkoszą. Świetnie bawił się z Olivią - nowopoznaną blondynką o uwodzicielskim charakterze i niesamowicie seksownej sukni z dużym dekoltem. Mężczyzna postanowił zaprosić kobietę do siebie, aby troszkę przedłużyć dobrą, wieczorną zabawę.

- Poczekaj, Olivia, przygotuję coś specjalnego. - rzekł Gustaw Fryderyk, a następnie skierował się do barku.
- Tylko nie każ mi za długo czekać! - flirciarskim tonem mówiła Olivia. - Zaczynam się nudzić.
Gustaw przygotował dwa kieliszki wina i wręczył damie, która w tym czasie zręcznym ruchem rozpinała jego krawat. Mężczyzna był przekonany, że spędzi upojną noc, która na długo pozostanie w jego pamięci.

Po kilkunastu minutach Gustaw Fryderyk poczuł się źle. Zaczęło kręcić mu się w głowie, obraz rozmazywał się, a szum w uszach nie pozwalał się na niczym skoncentrować. Mężczyzna nie wiedział, co się dzieje. "Zaszkodził mi kawior?" - rozmyślał i prosił Olivię o pomoc.

Kobieta wstała, z kamienną twarzą zgasiła wcześniej zapalonego papierosa na czole mężczyzny, który w konwulsjach zwijał się na łóżku posypanym kiczowato płatkami róż. Wzięła torebkę i wyszła z pokoju. Gustaw, tak zafascynowany poznaną damą, nie zauważył, jak dyskretnie wsypuje mu do wina biały proszek. Mężczyzna zmarł w okropnych męczarniach.

* * *

Z rąk Miasta ginie Gustaw Fryderyk, który był gangsterem.

* * *

Przyznam, że zabawa potoczyła się zupełnie inaczej, niż planowałem. Losowanie ról odbyło się za pomocą portalu random.org i w ten sposób gangsterem został Gustaw Fryderyk. Nie wpływałem na wynik losowania i poinformowałem go Pocztą Konną o otrzymanej roli. Dopiero następnego dnia zorientowałem się, że (do dziś zresztą) Gustaw nie logował się w Sarmacji od 4 sierpnia. Miałem obawy, że zabawa jest przekreślona - wszyscy inni gracze, według informacji w profilach, logowali się bodajże codziennie. Przekonany byłem, że sprawdzicie ten trop i od razu wyeliminujecie Gustawa. :D Ogromne było moje zdziwienie, gdy pierwszy poleciał Joahim, a Wy zastanawialiście się, czy Mafia nie próbuje Was wpędzić w pole. :P

Ta edycja gry była specyficzna i pokazuje, że nawet po wielu rozegranych przeze mnie rozgrywkach mogę się czymś zaskoczyć. Tym razem zaskoczeniem była nieaktywność gangstera i to, w jaki sposób wpłynęła na całą rozgrywkę. Na pewno było to ciekawe - ale mam nadzieję, że następna edycja będzie już Mafią z prawdziwego zdarzenia, z większą liczbą graczy, kilkoma gangsterami i dodatkowymi rolami.

Tak czy siak, bardzo dziękuję wszystkim za rozgrywkę. Szkoda, że nie wszyscy udzielali się w dyskusjach i głosowaniu, ale trzeba sobie wziąć poprawkę na to, że wersja forumowa to nie jest jednak to samo, co wersja "na żywo". Zwycięzcom: Alexandrowi, Alfredowi, Andrzejowi i Cillianowi gratuluję zwycięstwa i wygranej 43.750 Ⱡ! Przelewy wykonane. :)

* * *

W tym miejscu bardzo prosiłbym również o feedback, który będzie bardzo pomocny przy organizacji ewentualnej drugiej edycji. :) Dziękuję też serdecznie wszystkim dobroczyńcom i Radzie Ministrów za wsparcie finansowe, dzięki któremu wygrane mogą być tak duże!

* * *

Obrazek
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski, prof. AN
Prorektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Książęcej Biblioteki Naukowej
Prezes Oak Entertainment
Królestwo Hasselandu

Postprzez Andrzej Fryderyk 9 sie 2020, o 13:34

Brunon Krasnodębski napisał(a):W tym miejscu bardzo prosiłbym również o feedback, który będzie bardzo pomocny przy organizacji ewentualnej drugiej edycji.

Ależ oczywiście!

Brunon Krasnodębski napisał(a):Dopiero następnego dnia zorientowałem się, że (do dziś zresztą) Gustaw nie logował się w Sarmacji od 4 sierpnia. Miałem obawy, że zabawa jest przekreślona - wszyscy inni gracze, według informacji w profilach, logowali się bodajże codziennie. Przekonany byłem, że sprawdzicie ten trop i od razu wyeliminujecie Gustawa. :D Ogromne było moje zdziwienie, gdy pierwszy poleciał Joahim, a Wy zastanawialiście się, czy Mafia nie próbuje Was wpędzić w pole. :P

Najpierw odniosę się do tego. Tak jak pisałem na discordzie: starałem się nie odnosić do zewnętrznych źródeł, ograniczając się do źródeł w grze. Joahim wcześniej był bardzo aktywny, w ostatnich dniach przestał. Stąd też – znajdując powód, że był pierwszy w kolejności listy graczy nieaktywnych – postanowiłem rzucić pierwsze oskarżenie na niego.

W momencie, gdy drugą noc z rzędu mafia nikogo nie zabija, zacząłem się obawiać czy miasto nie zwróci się przeciwko mnie (szczególnie że były takie głosy w poprzednich dniach) – wolałem więc zasiać wśród miasta wątpliwość, licząc że ktoś inny przejmie inicjatywę jednoznacznego wskazywania kandydatów do zabicia przez miasto.

Zresztą miałoby to uzasadnienie matematyczne. Gdyby Gustaw nie był gangsterem, a następnej nocy dokonałby się mord (na Aleksie lub Cillianie), a przy życiu pozostałbym ja, Alfred i gangster – bez wątpienia zostałbym oskarżony, że to ja mące, jakbym cały czas mówił „kogo zabijać”. Mimo, że byłem niemal przekonany, że jednak sprawa dotyczy nieaktywności, na wszelki wypadek wolałem się nieco wycofać, licząc że ktoś przejmie oskarżanie zamiast mnie.

No i tu się przyznam tak jak na discordzie – zapomniałem zagłosować na Gustawa tej nocy :D

Gra była bardzo specyficzna ze względu na nieaktywność gangstera. Na pewno przydałaby się większa ilość osób i większy ich udział. Teraz, gdy nieco pozbyliśmy się fabularyzowania, a uwydatnił się mind game uważam, że było lepiej i dało nam jakikolwiek punkt zaczepienia.

Mam nadzieję, że drugi sezon się odbędzie i zbierzemy większą ilość aktywnych graczy. Bo samo to ile można pisać po takiej krótkiej i dziwnej grze pokazuje, że emocje działają!

Dzięki wszystkim za grę i pamiętajcie, że kiedyś w końcu zostanę tym gangsterem, o bycie którym cały czas mnie podejrzewacie ;)
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji

Postprzez Joahim-von-R 9 sie 2020, o 14:50

Przecież pisałem że wyjeżdżam...
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!

Obrazek
Joahim-von-R

Postprzez Andrzej Fryderyk 9 sie 2020, o 14:58

Jak mówię – starałem się ograniczać wiedzę spoza gry. Ale to prawda. To też stawiało Cię na dobrego kandydata do bycia gangsterem.
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji

Poprzednia strona

Powrót do Kultura i rozrywka