Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sarmacka Mafia - zgłoszenia i ogłoszenia

Kulturalne/gospodarcze/sportowe sprawki i nie tylko...

Sarmacka Mafia - zgłoszenia i ogłoszenia

Postprzez Brunon Krasnodębski 20 lip 2020, o 14:10

S A R M A C K A    M A F I A

Obrazek

• O co chodzi?

Mafia to znana gra towarzyska polegająca na "walce" pomiędzy gangsterami a zwykłymi mieszkańcami miasta. Podczas zabawy mieszkańcy dyskutują między sobą, kto może być członkiem mafii i w drodze głosowania eliminują tę osobę z rozgrywki. Nie wiedzą jednak, czy osoba ta faktycznie była gangsterem - dowiedzą się o tym dopiero po jej śmierci. W międzyczasie mafiosi porozumieją się między sobą, którego z miastowych eliminują tej nocy. Gra kończy się zwycięstwem Mafii po śmierci ostatniego mieszkańca lub zwycięstwem mieszkańców po śmierci ostatniego gangstera. Podczas całej zabawy można blefować, kłamać, nawzajem się oskarżać - liczy się spryt, umiejętność wyciągania informacji i czytania między słowami.

Dla urozmaicenia rozgrywki, elementem pobocznym będzie fabuła. Realia: Ameryka, lata 30. XX wieku, schyłek prohibicji i rozkwit przestępczości zorganizowanej.

• Przebieg gry.

Po zakończeniu zapisów, każdy gracz otrzyma ode mnie wiadomość z informacją o wylosowanej dla siebie roli lub funkcji, a mafiosi dodatkowo otrzymają informację o personaliach pozostałych gangsterów.

W wyznaczonym wątku gracze dyskutują między sobą i starają się ustalić, kto należy do Mafii. Codziennie do godz. 20:00 każdy z graczy wysyła mi za pośrednictwem Poczty Konnej imię i nazwisko osoby, którą typuje na bycie gangsterem. Po godzinie 20:00 odbędzie się egzekucja osoby z największą liczbą głosów - wtedy też okaże się, czy ta osoba należała do Mafii lub pełniła dodatkowe funkcje.

Do godz. 22:00 natomiast gangsterzy przesyłają mi informację o nazwisku osoby, którą tym razem postanowili zabić. Egzekucja odbędzie się po 22:00. W przypadku śmierci ze strony Mafii nie będzie podawana informacja o tym, czy ofiara była zwykłym mieszkańcem, czy może pełniła dodatkowe funkcje.

Ważne jest to, że wyłącznie gangsterzy mogą porozumiewać się ze sobą poza wyznaczonym wątkiem. Pozostali gracze mają zakaz kontaktowania się na temat gry poza nim. Nie jestem w stanie tego skontrolować, ale proszę, aby się do tego zastosowali, bo tylko wtedy rozgrywka ma sens. :)

W zależności od liczby graczy mogą pojawić się dodatkowe funkcje i role, jak ksiądz, lekarz czy detektyw.

• Zapisy.

Osoby chętne do wzięcia udziału w zabawie proszę o zgłaszanie się w tym wątku. Również tutaj z chęcią odpowiem na pytania i rozwieję wątpliwości. Gra ruszy tylko wówczas, gdy zgłosi się wystarczająca liczba osób - w 5 graczy zabawa nie ma sensu. Zgłoszenia przyjmuję wstępnie do dn. 26 lipca (z możliwością przedłużenia).

Przy zgłoszeniu obowiązuje wpisowe płatne na konto organizatora w wysokości 6.000 libertów, na które składają się:
1) 1.000 libertów jako prowizja dla ubogiego organizatora,
2) 5.000 libertów przechodzi na poczet puli nagrody głównej.

Wpisowe podlega zwrotowi w całości, jeśli z uwagi na niskie zainteresowanie gra nie ruszy - proszę się o to nie obawiać.

• Nagroda główna.

5.000 libertów od każdego gracza przechodzi do puli nagrody głównej. Po zakończeniu rozgrywki kwota z puli zostanie rozdzielona pomiędzy zwycięską drużynę (w razie zwycięstwa mafii pomiędzy gangsterów, a w razie zwycięstwa miasta pomiędzy mieszkańców).

Uwaga: swój udział w podziale nagrody głównej będą miały tylko osoby, które w momencie zakończenia zabawy pozostaną przy życiu. Gracze, którzy zostali wcześniej zabici (niezależnie od tego, czy zginęli przez miasto, czy z rąk mafii) nie będą mieli udziału w podziale puli - dlatego warto do samego końca utrzymać się przy życiu. :)

Zachęcam do zgłaszania się! Mafia w realiach forumowych może być świetną zabawą podobnie, jak w rzeczywistości - grałem w obie wersje. ;)
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski, prof. AN
Prorektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Książęcej Biblioteki Naukowej
Prezes Oak Entertainment
Królestwo Hasselandu

Re: Sarmacka Mafia

Postprzez Joahim-von-R 20 lip 2020, o 14:15

Zgłaszam się! Zaraz leci przelew!
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!

Obrazek
Joahim-von-R

Postprzez GFvH 20 lip 2020, o 15:11

Zgłaszam się! Przelew już wykonany
(-) Gustaw Fryderyk von Hippogrif

ktoś tam w czymś tam.
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Jul 20 lip 2020, o 15:27

Ja też się zgłaszam!
Juliette Altrimenti

Postprzez Taddeo 20 lip 2020, o 16:41

Jak dobrze wiem to jest monopol na mafię :-D (tu jest link oczywiście)
(~) chor Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Szef Sztabu Generalnego KSZ
Miły Gryfek <3
Obrazek
Starosarmacja

Postprzez Brunon Krasnodębski 20 lip 2020, o 16:45

Taddeo napisał(a):Jak dobrze wiem to jest monopol na mafię :-D (tu jest link oczywiście)

Wygląda na to, że pojawiła się wroga Rodzina. 8-)
Prezes Oak Entertainment
Królestwo Hasselandu

Postprzez Filip I Gryf 20 lip 2020, o 17:01

Z uwagi na powyższe również się zgłaszam i wpisowe przesyłam. 8-)
Filip I Gryf

Strona Gryfów

Z domu von Hippogriff

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Hasselandu
Starosarmacja

Postprzez Andrzej Fryderyk 20 lip 2020, o 17:05

Ja z chęcią bym wspomógł konkurs swoim uczestnictwem…

Ale obawiam się tego dziennego charakteru. Nie każdy ma wakacje i możliwość rozmów przedwieczornych na forum. Zwłaszcza że niekiedy 20 to jest czas gdy dopiero mam możliwość zalogować się do mikroświata.
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Brunon Krasnodębski 20 lip 2020, o 17:23

AF napisał(a):Ale obawiam się tego dziennego charakteru. Nie każdy ma wakacje i możliwość rozmów przedwieczornych na forum. Zwłaszcza że niekiedy 20 to jest czas gdy dopiero mam możliwość zalogować się do mikroświata.

Można zrewidować godziny wysyłania mi listów. Ja mam wakacje, więc jestem otwarty.

Natomiast może trochę objaśnię: 20:00 i 22:00 to tylko takie deadliny, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ktoś dużo wcześniej (nawet już koło północy) wysłał mi nazwisko osoby, na którą głosuje w najbliższych eliminacjach. Nie ma też żadnych kar za brak udziału w dyskusji czy brak głosowania - choć może być to niebezpieczne; w jednej z forumowych edycji, w których brałem udział, mafiosi objęli taktykę zabijania osób nieaktywnych. :P

Generalnie doświadczenie pokazało mi, że ten dzienny charakter raczej dobrze działa, ale oczywiście rozumiem obawy i jestem otwarty na zmiany godzin na takie, które będą pasować większości uczestników. :)
Prezes Oak Entertainment
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Postprzez Andrzej Fryderyk 20 lip 2020, o 17:34

Ok, w takim razie mimo obaw, zgłosiłem się.
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji

Następna strona

Powrót do Kultura i rozrywka