Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

111 PLM eskadra F-35 w gotowości bojowej

Książęce Siły Powietrzne

111 PLM eskadra F-35 w gotowości bojowej

Postprzez Hetman_Gotfryd 14 lip 2021, o 10:31

Jak informują Książęce Siły Powietrzne, po ponad siedmiu miesiącach intensywnych. Szkoleń i przygotowań kolejna eskadra myśliwska, uzbrojona w wielozadaniowe maszyny 5 generacji a mowa tu o F-35C osiągnęła gotowość bojową.

Jest nią II eskadra z 111 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego, która stacjonuje w bazie lotniczej Harz na północy Sarmacji i wcześniej eksploatowała dotąd stare myśliwce wielozadaniowe Su-30. Tym samym cały 111 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego, eksploruje maszyny F-35 w I oraz III eskadrze są to F-35A.
Dzięki temu wszystkie obecnie używane przez Pułk samoloty znajdują się w jednej lokalizacji, co z pewnością ułatwiło szkolenie i certyfikację.

Osiągnięcie gotowości przez Pułk wymagało jedynie pół roku intensywnych szkoleń i ćwiczeń według różnych wymagających scenariuszy, aby przygotować się do ostatecznego sprawdzianu gotowości bojowej. W ramach finalnego testu piloci musieli zmierzyć się z trwającymi trzy doby działaniami operacyjnymi o dużej intensywności, w tym symulowaną walką powietrzną.

Równocześnie 15 lipca br. kolejne cztery egzemplarze F-35A zostały przekazane do dyspozycji KSP i najprawdopodobniej trafią do Centrum Prób Lotniczych w bazie lotniczej Redutowo.
W ubiegłym tygodniu F-35A z II eskadry 121 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego z Punta wzięły udział we wspólnych ćwiczeniach z Saab JAS 39 C/D Gripen ze składu I eskadry 115 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego z Lucheng nad południowym Hasslandem.

W okresie od listopada ubiegłego roku, podjęły ostateczną decyzję o likwidacji 3 eskadr wyposażonych w samoloty wielozadaniowe SU-27/30 starszego typu. Krok ten stanowi część programu modernizacji technicznej. W celu zwiększenia wewnętrznej wydajności i ograniczenia liczby eksploatowanych obecnie starszych systemów uzbrojenia, a także pozyskania i wdrożenia nowych. Uwolniona w ten sposób infrastruktura, personel i środki mają zostać wykorzystane przy realizowanym obecnie programie wdrażania do służby liniowej nowego myśliwca wielozadaniowego 5 generacji.

Docelowo KSP chce pozyskać od 6 do 9 eskadr lotnictwa taktycznego wyposażonych w 72 maszyn 5. generacji. Do chwili obecnej odebrano i wprowadzono do służby 36 maszyn tej generacji.
Załączniki

F35.jpg
Efektowne medialne ujecie z podwieszonym uzbrojeniem.

3 maszyny.jpg
Trzy maszyny z najnowszej partii dostarczonej do eskadry.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
 

Powrót do Fer [KSP]

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości