Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zażalenie Krzysztofa Hansa

W tym dziale zarchiwizowane pozostałe pisma do Trybunału Koronnego

Zażalenie Krzysztofa Hansa

Postprzez Tomasz Liberi 16 paź 2021, o 18:54

Krzysztof Hans napisał(a):Szanowni Prefekcie i Podprefekcie
Niniejszym chciałbym złożyć wniosek o wypowiedzi w sprawach mnie dotyczących prowadzonych na zasadzie Art. 29 ust. 4 Kodeksu Sprawiedliwości z wnioskiem o rozszerzenie o Sejm gdzie też odbywa się sprawa. Na podstawie Art. 29 ust. 7 K.S składam też zażalenie na decyzje stronniczego orzekającego Federico odnośnie 1 dnia pozbawienia wolności chociażby z uwagi na dowód który złożyłem z uwagi na niemoralną propozycje którą sędzia próbował mi złożyć. Dodatkowo w przypadku negatywnego dla mnie wyroku w prowadzonej przeciwko mnie sprawie wnioskuje o zastosowanie Art. 28 ust. 2 Kodeksu Sprawiedliwości.

Postanawiam przychylić się do wniosku i przekazuję Trybunałowi Koronnemu do rozpatrzenia.
gen.dyw. Tomasz Liberi
Komendant Książęcej Żandarmerii Wojskowej
Podprefekt Generalny
Poseł na Sejm
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Prefektura Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Re: Zażalenie Krzysztofa Hansa

Postprzez Antoni 17 paź 2021, o 16:16

Herb mały Księstwa Sarmacji

Nagłówek
Po rozpoznaniu wniosku złożonego dnia 16 sierpnia 2021 roku przez Podprefekta Generalnego, Tomasza Liberi (AF039), w imieniu Krzysztofa Hansa Arped-Winnickiego (AB726) w trybie z art. 29. ust. Ustawy Sejmu nr 115 — Kodeks Sprawiedliwości z dnia 26 października 2021 r. (Dz. P. poz. 5833 z późn. zm., dalej: k.s.), działając na podstawie art. 11. § 4. pkt 1. Ustawy Sejmu nr 388 - Kodeksu postępowania przed Trybunałem Koronnym z dnia 8 stycznia 2021 r. (Dz. P. poz. 12047 z późn. zm., dalej k.p.p.t.k.) postanawiam pozostawić wniosek bez rozpoznania, ponieważ wniosek nie spełnia wymagań określonych w ustawie.

uzasadnienie

16 października 2021 r. Podprefekt Generalny złożył wniosek w imieniu Krzysztofa Hansa Arped-Winnickiego w związku z przebywaniem przez niego w Więzieniu Książęcym.

Trybunał postanowił pozostawić wniosek bez rozpoznania, ponieważ nie spełnia on wymagań określonych w ustawie. Wniosek można podzielić na trzy części:
  • Niniejszym chciałbym złożyć wniosek o wypowiedzi w sprawach mnie dotyczących prowadzonych na zasadzie Art. 29 ust. 4 Kodeksu Sprawiedliwości z wnioskiem o rozszerzenie o Sejm gdzie też odbywa się sprawa.

Wnioskować o podejmowanie czynności przez Prefekta Generalnego w imieniu skazanego należy w trybie z art. 29. ust. 6. k.s.i wniosek taki należy kierować do Prefekta Generalnego a nie Trybunału Koronnego. W przypadku chęci zabierania głosu w bieżącej sprawie rozpoznawanej przed Trybunałem Koronnym zgodę na zabranie głosu każdorazowo udziela Przewodniczący Składu Orzekającego.

• Na podstawie Art. 29 ust. 7 K.S składam też zażalenie na decyzje stronniczego orzekającego Federico odnośnie 1 dnia pozbawienia wolności chociażby z uwagi na dowód który złożyłem z uwagi na niemoralną propozycje którą sędzia próbował mi złożyć.

Na podstawie art. 29. ust. 7. k.s. można wnioskować o ponowne rozpoznanie sprawy lub zwolnienie z odbycia reszty kary. Zażalenie na decyzję Przewodniczącego Składu Orzekającego należy złożyć w trybie przewidzianym art. 36. k.p.p.t.k. na ręce Prefekta Generalnego, który ów zażalenie przekazuje do Trybunału Koronnego.

• Dodatkowo w przypadku negatywnego dla mnie wyroku w prowadzonej przeciwko mnie sprawie wnioskuje o zastosowanie Art. 28 ust. 2 Kodeksu Sprawiedliwości.

Wnioskować o złagodzenie kary należy podczas właściwej dla danej sprawy rozprawy a nie w trybie oddzielnego wniosku do Marszałka Trybunału Koronnego.

Wobec czego należało postanowić jak w sentencji.

Marszałek Trybunału Koronnego
(—) Antoni Kacper Burbon-Conti

Do wiadomości: @KrzysztofHans @TomaszLiberi
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Trybunał Koronny
Dwór Jego Książęcej Mości
Starosarmacja

Powrót do Archiwum pism różnych