Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zażalenie do Księcia na postanowienie MTK

W tym dziale zarchiwizowane pozostałe pisma do Trybunału Koronnego

Zażalenie do Księcia na postanowienie MTK

Postprzez Krzysztof Hans 11 kwi 2021, o 00:47

Grodzisk, dnia 11.04.2021 r.

Krzysztof Hans-Arped Winnicki

Antoni Kacper Burbon-Conti
Marszałek Trybunału Koronnego
Gmach Trybunału Koronnego
Angemont

WNIOSEK O PONOWNE ROZPOZNANIE I ROZSTRZYGNIĘCIE SPRAWY

Powództwo cywilne: Krzysztof Hans-Arped Winnicki.

W odpowiedzi na niniejsze wydane postanowiemie z pańskiej strony składam zażalenie połączone z wnioskiem o ponowne rozpoznanie sprawy. Wbrew temu co Pan pisze istnieją bowiem przesłanki by takie postępowanie złożyć - przy okazji uzupełnie tutaj to o co zostałem poproszony a co nie złożyłem :
1. W wyniku nie wykonania przez Koronę kontroli wydarzenia organizowanego przez MAW przed jego organizacją moje lenno Krzyśkowice zostało błędnie nazwane Jastrzębcem i podpisane skrótem sclavińsk a nie sarmackim. Tym samym złożone przeze mnie odszkodowanie ma sens gdyż naruszono moje dobra w postaci lenna.
2. Korona nie protestowała jako gospodarz wydarzenia (nie organizator) gdy na jego opisie (to znaczy planie tras) pojawiła się nazwa i skróty nieuznawanego państwa w odniesieniu do ziem Mirii. Zezwoliła tym samym na obrót fałszywych danych i wyrzucenie wypracowanych aktów prawnych do kosza.
3. Przedstawiona sytuacja pokazuje że proces wywłaszczenia Konfederacji Sclavińskiej z ziem Mirii, Nowicji i Sangii nie został ukończony a wręcz został porzucony co w negatywny sposób odbija się potem na zarówno na lennach (w tym i moim) jak i na wiedzy innych państw o kształcie terytorialnym Księstwa Sarmacji i sytuacji prawnej Konfederacji Sclavinii.
4. Przedstawiona sytuacja z Rajdem jest przykładem na to że Korona nie wykonała w pełni zadań posecesyjnych gdyż Konfederacja Sclavinii zamiast przenieść się na nowe ziemie próbuje wpriwadzić na terenie Mirii, Nowicji i Sangii dwuwładztwo a sytuacje takie jak ten z Rajdem temu sprzyjają.
Podsumowując nie uznaje treści postanowienia i wnoszę o ponowne rozpatrzenie sprawy zachowując w mocy treść poprzedniego wniosku: viewtopic.php?f=1058&t=31981
Proszę o wykorzystanie opisanego w postępowaniu przez Marszałka sprawy kontrolnej trybie i na zasadach przewidzianych przez art. 32b. lit. 3. Konstytucji Księstwa Sarmacji oraz art. 10 § 4-5. k.p.p.t.k., tak więc na drodze sprawy kontrolnej wszczynanej przez Marszałka Trybunału Koronnego z własnej inicjatywy lub na wniosek Obywatela. Jednocześnie proszę też o wytoczenie też Koronie postępowania cywilnego z racji braku działań wobec których jako lennik zostałem poszkodowany gdyż moje ziemie błędnie nazwano sclavińskimi.
Poza tym owszem Korona Księstwa Sarmacji nie była organizatorem czy współorganizatorem wyścigu ale odbywał się on na jego terenie (w tym też nielegalnie przypisanym do Sclavinii terenem znajdującym się pod moim zarządem) co już stanowi przesłankę do postawienia Koronie zarzutów opisywanych przeze mnie w poprzednim wniosku.

Z poważaniem,

PS: Skoro już temat Rajdu został poruszony wnioskuje też o pociagnięcie do odpowiedzialności karnej jego orhanizatorów tytułem podobnym do tego jaki stawiam Koronie Księstwa Sarmacji.
(-) Krzysztof Hans Arped-Winnicki
- Mieszkaniec i kilkukrotny Poseł Księstwa Sarmacji (także obecnej kadencji)
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska jak i teraz Konfederacja Sclavinii.
-----
Postaw na Novą Sarmację - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Sejm Księstwa Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Re: C 3/21 - Krzysztof Hans-Arped Winnicki vs. Korona - p.r.

Postprzez Antoni 11 kwi 2021, o 01:30

Prześwietny Hrabio,

pozwolę sobie na nieformalne zabranie głosu w sprawie powyższego wniosku/zażalenia.

1. Oczywiście od postanowienia Marszałka TK ws. nienadawania biegu sprawie cywilnej z wniosku Prześwietnego przysługuje zażalenie do Księcia w terminie 3 dni od wydania ów postanowienia, podstawę prawną można znaleźć w art. 11. § 5. k.p.p.t.k.. Jak rozumiem, powyższy wniosek ma właśnie formę zażalenia od mojego postanowienia i jest kierowane do JKW Regenta @Prokrustes. Jeżeli jestem w błędzie, to proszę mnie z niego wyprowadzić.

2. W celu skontrolowania organów władzy publicznej - Rady Ministrów - należy złożyć należycie uzasadniony wniosek do Marszałka Trybunału Koronnego o przeprowadzenie kontroli działalności danego organu (art. 10. § 5. k.p.p.t.k.). W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości można dochodzić swoich praw na drodze powództwa cywilnego.

3. W przypadku powództwa cywilnego i wnioskowania o odszkodowanie należy wykazać jasny związek pomiędzy naruszeniem dóbr osobistych Prześwietnego a wnioskowaną kwotą odszkodowania (czytaj: osoba A zniszczyła przedmiot osoby B warty 1000 lt - osoba B może ubiegać się o odszkodowanie od osoby A za zniszczony przedmiot dopiero w momencie udowodnienia winy osoby A i dopiero w momencie dowiedzenia, że ten przedmiot należał do osoby B i jego strata spowodowała utratę dóbr osobistych w wysokości 1000 lt).

4. Kilkukrotnie Prześwietny wzywał do wszczęcia postępowań karnych (we wniosku o sprawę cywilną) - podejrzenie o popełnieniu przestępstwa można złożyć do Prefektury Generalnej w przypadku zarzucania popełnienia przestępstwa ściganego z oskarżenia publicznego lub można osobiście złożyć wniosek do TK o rozpoznanie sprawy karnej w przypadku zarzucania popełnienia przestępstwa ściganego z oskarżenia publicznego (wyłącznie art. 43. k.s.). Innej drogi k.p.p.t.k. nie przewiduje. Nie przewiduje również łączenia spraw z zakresu spraw kontrolnych, cywilnych i karnych w jedną, i ich łączenia w ogóle.

5. Proszę o niedokonywanie samowolnego nadawania sygnatury wniosków składanych do Trybunału Koronnego. Organem właściwym do nadania sygnatury sprawie i w związku z tym zmiany nazwy wątku jest Marszałek TK. W innym przypadku może to doprowadzić do nieporozumienia, jakby postępowanie już zostało wszczęte. Wobec czego postanowiłem zmienić nazwę tego wątku.

Proszę nie odbierać tej wiadomości jako pole do polemiki i wstrzymać się do momentu rozpoznania zażalenia przez JKW Regenta.

Pozdrawiam,
(—) Antoni Kacper Burbon-Conti
Marszałek Trybunału Koronnego
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Trybunał Koronny
Starosarmacja

Re: Zażalenie do Księcia na postanowienie MTK

Postprzez Krzysztof Hans 11 kwi 2021, o 09:25

Panie Marszałku
Chciałbym potwierdzić że powyższy wniosek ma formę zażalenia na opublikowany.przez Pana wniosek.
Co do reszty to dziękuje za wskazówki jednocześnie zapowiadając ich użycie. W odpowiedzi na Pana uwagi dotyczące powiązania kwoty odszkodowania z prowadzonym postępowaniem pragnę dodać że wynika ona z dokonanej przeze mnie wyceny wartosci lenna Krzyśkowice.

Z uszanowaniem
(-) Krzysztof Hans Arped-Winnicki
- Mieszkaniec i kilkukrotny Poseł Księstwa Sarmacji (także obecnej kadencji)
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska jak i teraz Konfederacja Sclavinii.
-----
Postaw na Novą Sarmację - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Sejm Księstwa Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Antoni 14 maja 2021, o 23:39

Wasza Książęca Mość,
@ArkadiuszMaksymilian,

uprzejmie przypominam o skierowanym do Waszej Mości zażalenia na postanowienie Marszałka Trybunału Koronnego.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Trybunał Koronny
Starosarmacja

Postprzez Arkadiusz Maksymilian 31 maja 2021, o 23:24

Prześwietny Wnioskodawco,

po dogłębnym zapoznaniu się ze sprawą, uważam za zasadną decyzję Pana Marszałka Trybunału Koronnego, wobec czego postanawiam niniejszy wniosek odrzucić.

Z poważaniem,
(—) Arkadiusz Maksymilian
Książę Sarmacji
Dwór Jego Książęcej Mości
Książę Sarmacji

Powrót do Archiwum pism różnych