Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[Fer][RM] Kancelaria Rady Ministrów

https://staro.sarmacja.org/

[Fer][RM] Kancelaria Rady Ministrów

Postprzez Filip I Gryf 4 mar 2021, o 15:37

- Popołudniowa pora jest najlepszym czasem na spędzenie czasu wolnego ... w pracy. - pomyślał sobie Kanclerz Księstwa Sarmacji Filip I Gryf. Chociaż musiał sobie w duszy przyznać, że kiedy obejmował urząd kanclerski nie dzielił dnia na czas pracy i czas odpoczynku. Te 2 mieszają się ze sobą, nigdy nie wiadomo, która będzie kiedy danego dnia.

Filip popatrzył w kalendarz.


- Jasny gwint! Pora wypłat i wypełniania raportów miesięcznych. Juhu. - pełen entuzjazmu postanowił, że jutro na pewno odezwie się w tej sprawie do niezastąpionego ministra libertów.

- Co ja bym bez niego zrobił? Sam bym musiał się zajmować kwestiami finansowymi. Biurokrację może i polubiłem, ale każdy ma swoje granice. - wcale nie żartował. W ciągu 2 dni miał pełne ręce roboty. Wniosek za wnioskiem, pach, pach i sprawa z głowy.

- Nikt mi przynajmniej nie zarzuci brania wynagrodzenia za siedzenie w biurze. Co by nie powiedzieć, trochę trzeba się narobić, by zarobić. - wiedział, że kiedy włącza mu się tryb filozoficzny należałoby rozprostować nogi i przewietrzyć się. Spacer po ferskiej starówce nie jest złym pomysłem. Jeszcze wpadnę do gmachu Prefektury ...
Filip I Gryf

Profil
Strona Gryfów

Z domu von Hippogriff

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
Starosarmacja
 

Re: [Fer][RM] Kancelaria Rady Ministrów

Postprzez Filip I Gryf 8 mar 2021, o 13:37

Minęło parę dni. Wydarzyło się kilka rzeczy wartych odnotowania.

Zwróciłem się do Ministra Finansów i Gospodarki w celu wypełnienia obowiązku comiesięcznych wypłat. Machina biurokratyczna została wprawiona w ruch - kilkunastoosobowy zespół analityków przeprowadził symulację pensji i zaczął sporządzać sprawozdanie. Filip z uwagą przyglądał się tym ludziom, którzy niezmordowanie liczą, przeliczają, rachują, wypełniają formularze, sprawozdania, tabelki ... było w nich coś nieodgadniętego. Może w przyszłości wskoczą wyżej w administracji rządowej? Kto wie?

Przy okazji wynagrodzeń padła kwestia dodatków. Paru techników klęło jak szewc, kiedy musieli dołożyć parę cennych minut swego życia w celu doliczenia dodatków dla naukowców. Niektórzy chyba jednak są zadowoleni - może trafili na własne nazwisko i od razu dzień stał się bardziej kolorowy. Ktoś rzucił pomysł, aby oprócz naukowców dodatek dostawały też inne grupy społeczne ...

Rezygnacja i odejście Dyrektora SOBOS-u była przykrą informacją. Jednak Filip długo nie czekał z podjęciem kroków w celu zapełnienia stanowiska - w gruncie rzeczy ważnego. Otworzył konkurs a to stanowisko (nie tylko na nie, ale już nie myślał o tym). Zgłosił się chętny - młody Sarmata.

Filip przypomniał sobie własne początki w v-świecie. Zrobiło mu się cieplej na sercu. Postanowił, że nowy kandydat będzie mógł zawsze być mile widziany w kancelarii kanclerskiej.
Filip I Gryf

Profil
Strona Gryfów

Z domu von Hippogriff

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
Starosarmacja
 

Re: [Fer][RM] Kancelaria Rady Ministrów

Postprzez Filip I Gryf 15 mar 2021, o 13:03

W kuluarach słychać o tajemniczej informacji przekazanej Regentowi. Podobno nadawcą jest sam JKM!

Filip siedział z ministrami w gabinecie, omawiali sprawy bieżące, kwestie finansowe oraz debatowali nad nowym projektem wychodzącym od ministerstwa sprawiedliwości. Ministerstwo prężnie dostarcza nowych materiałów, papier kończy się w trybie ekspresowym. Jednak urzędnicy są zadowoleni. Reporterzy wypytywali urzędników ministerstwa sprawiedliwości o ich przełożonych i pracach.


- Bardzo miła atmosfera. Nasz minister, gdy przyszedł po raz pierwszy, omiótł wzrokiem nasze stanowiska oraz swój własny gabinet. Na następny dzień każdy miał pełne ręce roboty.

Inni urzędnicy również byli zadowoleni z pracy w ministerstwie ...

Jak już wspomnieliśmy tajemnicza wiadomość wzbudziła żywe zainteresowanie społeczeństwa. Referendum już jest pewne - podpisów jest komplet. Jednak ludzie wierzyli, że JKM chce dać im znać, chce wrócić z realiozy.

Powstało wiele teorii spiskowych, które ministerstwo informacji musiało zweryfikować. Wiele z nich było wyssane z palca, inne tak niewiarygodne, że niektórzy urzędnicy zrobili sobie wolne. Koniec końców Kanclerz postanowił o odmawianiu komentarzy na temat niepotwierdzonych wiadomości. Filip polecił sekretarzowi, aby umówił go do Pałacu Książęcego. Postanowił wpaść ze służbową wizytą do JKW Regenta ...
Filip I Gryf

Profil
Strona Gryfów

Z domu von Hippogriff

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
Starosarmacja
 


Powrót do Dział ogólny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości