Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o zbadanie sprawy cywilnej i nie tylko

W tym dziale zarchiwizowane pozostałe pisma do Trybunału Koronnego

Wniosek o zbadanie sprawy cywilnej i nie tylko

Postprzez Krzysztof Hans 11 paź 2021, o 16:39

Jego Książęca Wysokość
Szanowny Panie Marszałku Trybunału Koronego,

Ja Krzysztof Hans-Arped Winnicki na podstawie Art. 10 ust  2, 4 i 5 k.p.p.TK oraz Art. 32b ust. 6 Konstytucji Księstwa Sarmacji składam wniosek o rozprawę przeciwko Marszałkowi Sejmiku Koronnego Starosarmacji Federico van Adertis-Herbatce (AH319) oraz Bartoszowi von Thorn-Janiczkowi. Wnioskuje tutaj o:
1. Wykładnie prawną dotyczącą zgodności Dekretu Namiestnika Starosarmacji o karach na honorze z 8 grudnia 2020 roku (http://prawo.sarmacja.org/akt,11995.html ) z Kodeksem Sprawiedliwości zwłaszcza jego artykułami od numeru 40 do 43.
2. Rozpatrzenie na podstawie Art. 10 ust. 2 k.p.p.TK sprawy cywilnej wobec wspomnianych dwóch osób.
3. Rozpatrzenie na podstawie Art. 10 ust. 4 i 5 k.p.p.TK nadużycia ze strony organu państwowego (zgodnie z które to stosuje inne, ośmieszające danego obywatela prawo karne niż te krajowe i na dodatek z wadliwą od strony prawnej możliwością odwołania się od kary.

Uzasadnienie:
Przyczyną złożenia wniosku przeciwko wspomnianym dwóm osobom jest nadmierne wobec mnie Dekretu Namiestnika Starosarmacji o karach na honorze z 8 grudnia 2020 roku (http://prawo.sarmacja.org/akt,11995.html ) który to stosowany jest w celem stworzenia uszczerbku na mojej działalności co stanowi naruszenie art. 43 ust. 1 pkt. 3, 4 i 9 które mówią:
Zabronione pod groźbą kary więzienia do trzech miesięcy i ścigane z oskarżenia prywatnego jest:
3. pomawianie innej osoby o takie postępowanie lub właściwości, które mogą ją poniżyć w oczach opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do określonej działalności, stanowiska lub zawodu,
4. publiczne znieważanie innej osoby,
9.  złośliwe niepokojenie innej osoby,

Jako dowód podam to że jeden z punktów Dekretu Namiestnika powstał w sposób wadliwy gdyż jego Art. 3 ust. 3. odnosi się do Art. 2 ust. 2 zamiast Art. 3 ust. 2:
Obrazek
Przez to problematyczne jest składanie odwołań.
Kara utraty godności honorowej dotyczyła tzw. "Masakry Grodziskiej" podczas protestów mojego Stowarzyszenia "Nova" pod kancelarią Namiestnika Starosarmacji w wyniku śmierć którego poniosło ponad 80 sarmatów a ponad 140 zostało rannych. Jednak ja stosując się do zaleceń z wspomnianego Dekretu Namiestnika wykonałem wszystkie zalecenia (opisałem to tutaj:  https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/12909 ) w nim zapisane - w tym z trzech posiadanych kont bankowych wpłaciłem łącznie 15 tysięcy libertów jako zadośćuczynienie na konto Książęcego Miasta Grodziska w którym doszło do tragedii. Mimo to Namiestnik Starosarrmacji odrzucił wniosek tłumacząc się zasadami nie opisanymi w Dekrecie co stanowi podejrzenie zmowy z drugą oskarżoną osobą która to podając się za wszystkich mieszkańców Starosarmacji składała wniosek o pozbawienie mnie zdolności honorowej: viewtopic.php?f=1113&t=32811#p358401 i viewtopic.php?f=1113&t=32775
Wnioskowana kara:
Wnioskuje o 3 miesiące więzienia dla wspomnianych osób i wycofanie odebrania zdolności honorowej nadanego przez Namiestnika Starosarmacji z utrudnioną drogą odwoławczą a także o odszkodowanie w wysokości 15 tysięcy libertów płatnego z kont wspomnianych osób bądź Starosarmacji w przypadku nadużycia ze strony organu państwowego.

Z uszanowaniem
(-) Krzysztof Hans-Arped Winnicki

PS: Powyższy wniosek kieruje także w formie odwołania na poprzedni wniosek na podstawie Art. 11 ust. 5 k.p.p.TK do Księcia jak i w formie poprawionego wniosku do Marszałka Trybunału Koronnego.
(-) Krzysztof Hans Arped-Winnicki
- Mieszkaniec i kilkukrotny Poseł Księstwa Sarmacji
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska jak i teraz Konfederacja Sclavinii.
-----
Postaw na Novą Sarmację - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Re: Wniosek o zbadanie sprawy cywilnej i nie tylko

Postprzez Antoni 12 paź 2021, o 14:16

Jeśli dobrze rozumiem, to jest to zażalenie na moje postanowienie z dnia 11 października 2021 roku, więc proszę JKM Arkadiusza Maksymiliana o rozpoznanie zażalenia.

Do wiadomości: @ArkadiuszMaksymilian
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Trybunał Koronny
Dwór Jego Książęcej Mości
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Krzysztof Hans 12 paź 2021, o 18:21

To jest zarówno zażalenie jak i kierowana do Pana poprawiona wersja poprzedniego wniosku.
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska jak i teraz Konfederacja Sclavinii.
-----
Postaw na Novą Sarmację - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!

Postprzez Krzysztof Hans 13 paź 2021, o 10:33

Jego Książęca Mość,
Szanowny Panie Marszałku Trybunału Koronnego
Składam jeszcze jeden dowód w sprawie który wypłynął niedawno. W nim to Federico przyznaje się że startuje w wyborach na Namiestnika Starosarmacji tylko po to by odebrać mi obywatelstwo:
Obrazek
Nie wiem jak według państwa ale mi to wygląda na naruszenie Art. 43 ust. 2 Kodeksu Sprawiedliwości.
---------
-----

Postprzez Krzysztof Hans 13 paź 2021, o 15:01

Ostatecznie wycofuje wniosek i wnioskuje o ugodę pomiędzy stronami w postaci wycofania odebrania zdolności honorowej i wycofanie wniosku o odebranie obywatelstwa w zamian za wycofanie pozwów po swojej stronie i nawiązki finansowej w wysokości łacznej 25 tysięcy libertów.
---------
-----

Postprzez Antoni 16 paź 2021, o 10:43

Wobec wycofania wniosku, wątek archiwizuję.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Trybunał Koronny
Dwór Jego Książęcej Mości
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Powrót do Archiwum pism różnych