Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[PRZYJĘTE] Wniosek o rozp. procedury pozbawienia obyw.

Dział urzędowy Sejmu

Moderator: Sejm: Marszałek

[PRZYJĘTE] Wniosek o rozp. procedury pozbawienia obyw.

Postprzez Federico 13 paź 2021, o 13:17

Wysoki Sejmie!

Niniejszym wnioskuję o rozpoczęcie procedury pozbawienia Krzysztofa Hansa Arped-Winnickiego (AB726) obywatelstwa sarmackiego w drodze Artykułu 8 Ustawy Sejmu nr 208 o obywatelstwie sarmackim.

U Z A S A D N I E N I E

Rota przysięgi obywatelskiej brzmi:
Przysięgam, że jako obywatel sarmacki, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro całej rzeczypospolitej sarmackiej; że będę wspierał Konstytucję i prawa Księstwa Sarmacji oraz bronił ich przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; oraz że będę wspierał Księstwo Sarmacji ze wszystkich swoich sił, kiedy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać

Osoba o której mowa nie ma na uwadze dobra Księstwa, tylko dobro własne. I zamiast bronić Księstwa przed wrogami, doprowadza do sytuacji gdy obywatele Księstwa giną. Ponadto nie widzi w tym żadnej tragedii wyższego stanu - sprowadza to do uszczerbku, za który można zapłacić i nic się nie stanie. Mentalna główszczyzna. Prześwietny doprowadził do sytuacji utraty życia obywateli Księstwa w imię własnych celów. Bagatelizuje swoim zachowaniem tę sytuację i doprowadza do bałaganu w Księstwie, burzy porządek publiczny zachowaniem oraz ciągłymi procesami. Jednocześnie rzuca oskarżenia bez pokrycia.

DW: @SantiVilarte @ArkadiuszMaksymilian
mgr net. Poważany Federico van Adertis-Herbatka
herbu Zastęp

Poseł na Sejm
2. Minister Spraw Państwowych
Dyrektor Instytutu Technicznego
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Re: Wniosek o rozpoczęcie procedury pozbawienia obywatelstwa

Postprzez Krzysztof Hans 13 paź 2021, o 14:44

Wysoki Sejmie!
Pozwolę sobie nie zgodzić z przedmówcą gdyż wbrew pozorom widzę w tym tragedię wyższego stanu wobec czego woelokrotnie za nią przepraszałem. Informyje też ze obywatele z ręki nacjonalistów (kontrmanifestantów) a nie mnie czy Stowarzyszenia "Nova" która co prawda nie zachowała wobec bezpieczeństwa w czasie protestu gdyż wynikało to z nie przygotowania do sytuacji w której po drugiej stronie stronie stanie strona przeciwna. Także i w tej sprawie posypałem głowę popiołem poprzez wypłacenie należnego odszkodowania w wysokości:
1. 15 tysięcy libertów przekazane na konto Książęcego Miasta Grodzisk.
2. 10 tysięcy libertów na konto wnioskodawcy powyższego wniosku
3. 20 tysięcy (prawidłowo miało być 10 tysięcy ale wysłałem dwukrotnie opcje wysyłania) na konto Starosarmacji.
Wszystko zostało przyjęte przez wnioskodawcę jako darowiznę. Punkty 2 i 3 miały stanowić też formę wewnętrznej ugody której wnioskodawca nie przyjął.
Dodatkowo wycofałem wszelkie wytworzone pozwy prawne i zrekompensowałem straty poprzez wykonanie na sobie i stowarzyszeniu sankcji z niniejszego Dekretu Namiestnika w tym zarówno sankcje z Art. 5 jak i warunki uzyskania zgodności honorowej wspomniane z Art. 3 ust. 2.
Wiem że istnień ludzkich nie można przywrócić ale można spochyloną głową przeprosić (co też ponownie czynie) i zrobić wszystko by do podobnych przypadków nie dochodziło w przyszłości stąd też zarządziłem w stowarzyszeniu dodatkowe szkolenia w tej sprawie. Sam protest miał być w założeniu pokojowy (jak każdy prowadzony przez "Novą") a działania nacjonalistów dla wszystkich okazaly się zaskoczeniem. Nie ma zatem powodu by odbierać mi obywatelstwo skoro już chociaźby w 48 i 49 numerze Kroniki oraz Ogłoszeniach "Novej" nr. 3 i 4 przeprosiłem zaniedopatrzenia po mojej stronie i poniosłem za to stanowczą karę połączoną z postanowieniem poprawy.

Z uszanowaniem
Krzysztof Hans-Arped Winnicki
(-) Krzysztof Hans Arped-Winnicki
- Mieszkaniec i kilkukrotny Poseł Księstwa Sarmacji
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska jak i teraz Konfederacja Sclavinii.
-----
Postaw na Novą Sarmację - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Santi Vilarte 13 paź 2021, o 17:42

WKM,
Wysoka Izbo,

otwieram debatę nad przedstawioną kwestią, od razu przypominam, że warto zaczekać z wypowiadaniem się, dopóki nie jest otwarta. Debata potrwa do soboty, 16 października br. godz. 19.30.
Przypominam treść wspomnianego art. 8:
Książę, na wniosek albo za zgodą Sejmu, może pozbawić obywatelstwa, jeżeli postępowanie obywatela jest sprzeczne z rotą złożonej przysięgi obywatelskiej.

@Zabieraj @MLPLAY @TomaszLiberi @Federico @ArkadiuszMaksymilian
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Marszałek Sejmu
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Krzysztof Hans 13 paź 2021, o 18:43

Krzysztof Hans napisał(a):Wysoki Sejmie!
Pozwolę sobie nie zgodzić z przedmówcą gdyż wbrew pozorom widzę w tym tragedię wyższego stanu wobec czego woelokrotnie za nią przepraszałem. Informyje też ze obywatele z ręki nacjonalistów (kontrmanifestantów) a nie mnie czy Stowarzyszenia "Nova" która co prawda nie zachowała wobec bezpieczeństwa w czasie protestu gdyż wynikało to z nie przygotowania do sytuacji w której po drugiej stronie stronie stanie strona przeciwna. Także i w tej sprawie posypałem głowę popiołem poprzez wypłacenie należnego odszkodowania w wysokości:
1. 15 tysięcy libertów przekazane na konto Książęcego Miasta Grodzisk.
2. 10 tysięcy libertów na konto wnioskodawcy powyższego wniosku
3. 20 tysięcy (prawidłowo miało być 10 tysięcy ale wysłałem dwukrotnie opcje wysyłania) na konto Starosarmacji.
Wszystko zostało przyjęte przez wnioskodawcę jako darowiznę. Punkty 2 i 3 miały stanowić też formę wewnętrznej ugody której wnioskodawca nie przyjął.
Dodatkowo wycofałem wszelkie wytworzone pozwy prawne i zrekompensowałem straty poprzez wykonanie na sobie i stowarzyszeniu sankcji z niniejszego Dekretu Namiestnika w tym zarówno sankcje z Art. 5 jak i warunki uzyskania zgodności honorowej wspomniane z Art. 3 ust. 2.
Wiem że istnień ludzkich nie można przywrócić ale można spochyloną głową przeprosić (co też ponownie czynie) i zrobić wszystko by do podobnych przypadków nie dochodziło w przyszłości stąd też zarządziłem w stowarzyszeniu dodatkowe szkolenia w tej sprawie. Sam protest miał być w założeniu pokojowy (jak każdy prowadzony przez "Novą") a działania nacjonalistów dla wszystkich okazaly się zaskoczeniem. Nie ma zatem powodu by odbierać mi obywatelstwo skoro już chociaźby w 48 i 49 numerze Kroniki oraz Ogłoszeniach "Novej" nr. 3 i 4 przeprosiłem zaniedopatrzenia po mojej stronie i poniosłem za to stanowczą karę połączoną z postanowieniem poprawy.

Z uszanowaniem
Krzysztof Hans-Arped Winnicki

Drobna poprawka. Na konto wnioskodawcy jak i Starosarmacji poszło po 15 tysięcy - pomyłki w systemie nie było za wyjątkiem dwukrotnie wyświetlającej się informacji o przelewie.
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska jak i teraz Konfederacja Sclavinii.
-----
Postaw na Novą Sarmację - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!

Re: [DEBATA] Wniosek o rozpoczęcie procedury pozbawienia oby

Postprzez Santi Vilarte 13 paź 2021, o 18:54

WKM,
Wysoka Izbo,
Pozbawienie obywatelstwa za złamanie przysięgi to swego rodzaju kara. Kara w prawie może mieć kilka funkcji, które współgrają ze sobą. Dwie z nich to funkcja wychowawcza i represyjna. Pierwsza działa w przyszłość i ma zniechęcać do powtórzenia kiedyś danych czynów, a druga jest bezpośrednio jakąś uciążliwością, którą trzeba znieść, aby zadośćuczynić za dany czyn.
W tym przypadku hrabia wielokrotnie dzisiaj przepraszał za swoje działania i wysuwał różne propozycje zadośćuczynienia. Nie do mnie kierowane, więc nie mnie oceniać. Ale chciałem zauważyć, że po pierwsze elementem okazania skruchy za swoje działania jest też z reguły przyjęcie kary, jaką ktoś inny nakłada.
Po drugie – utrata obywatelstwa to nie jest koniec świata. Oznacza to tyle, że na jakiś okres dana osoba nie może sprawować funkcji państwowych, ma ograniczenia w kwestii praw publicznych itp., ale nie stanowi to przeszkody w innych dziedzinach życia. Na polityce i urzędach Sarmacja się nie kończy.
Stąd, jeśli Sejm to przegłosuje (sam jestem skłonny głosować za), to proponuję, żeby hrabia to potraktował też jako szansę. Szansę, żeby zwrócić się w kierunku bardziej konstruktywnych aktywności, np. kulturalnych. Ten Our Sound może zostać zorganizowany ponownie, może jakaś lista przebojów radiowych, jak sugerowałem, może narracyjne koncerty i festiwale. W tym wszystkim można się kreatywnie „powyżywać” i jednocześnie poprawić swoją opinię wśród ludzi. Można się zająć sportem i rozwijać narrację wokół swojego klubu. Można stawiać narracyjne budowle w lennach. To wszystko mrówcza praca, ale praca pożyteczna i taka, którą reszta na pewno doceni.

Santiago Vilarte
Marszałek Sejmu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Krzysztof Hans 13 paź 2021, o 21:40

WKM,
Wysoka Izbo,
Szanowny Przedmówco,
Our Sound nie zorganizuje bo w tym roku robi go RON. Poza tym masz rację choć kara odebrania obywatelstwa nie musi być nakładana jeżeli się po pierwsze poniosło już straty w innym obszarze (u mnie to finansowe i wizerunkowe) bo to już byłoby kopanie leżącego a po drugie jeżeli osoba mająca kłopoty wyraziła skruchę. By rozwiązać mój problem trzeba siegnąć do korzeni i zlikwidować nałożoną przez Starosarmację utratę zdolności honorowej na mocy aktu wyższego rzędu (Kodeksu Sprawiedliwości) gdzie z wyprzedzeniem i nawiązka zrealizowałem jego art. 44 ust. 3 wpłacając 15 tysięcy a więc o 5 tysięcy niż to jest zakładane. Poza tym szanowny przedmówca ma rację i pomysły o których wspomniał z pewnością będą prze mnie tworzone. Chciałbym jednak je robić przy pełni praw obywatelskich nie będąc gorszy od innych mieszkańców. Dziękuje.
---------
-----

Postprzez Santi Vilarte 13 paź 2021, o 21:47

WKM,
Wysoka Izbo,

na pewno władze centralne nie będą wprowadzały nowelizacji centralnej ustawy, żeby uchylić ustawę prowincji, bo jedna osoba tak chce. Wszystko, co związane ze zdolnością honorową, powinno być załatwiane tam, gdzie ta ustawa obowiązuje, tj. w STS.
O stratach finansowych moglibyśmy mówić, gdyby hrabia dostał grzywnę, a tu miała miejsce dobrowolna darowizna, nieuzgodniona chyba zresztą z władzami STS. Zresztą wyniku głosowania nie można sobie "kupić".

Santiago Vilarte
Marszałek Sejmu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Krzysztof Hans 16 paź 2021, o 11:09

WKM,
Wysoki Sejmie,

Na wpłatę kwoty dostałem zgodę od Federica a świadczy o tym ten screen z Discorda:
Obrazek
Dopiero po wpłacie pieniędzy uznał to za Darowiznę.
Wspomnianą wpłatę w wysokości 10 tysięcy libertów dokonałem z konta Stronnictwa Centrowo-Demokratycznego:
Obrazek
Uzupełnienia dokonałem zaś z konta Hans Media:
Obrazek
Stamtąd też jak i z konta własnego oraz SCD przelałem też po 5000 tysięcy libertów jako zadośćuczynienie:
Obrazek
Obrazek
Wspomniany Federico podczas mojej próby ugody proponował mi wycofanie pozwu z Prefektury Generalnej w zamian za zrzeczenie się przeze mnie udziału w wyborach na Namiestnika ale potem zmienił zdanie:
Obrazek
Generalnie jestem z natury pokojowym człowiekiem i nie chce się kłócić. Stąd też chciałem jakoś w sposób finansowy załagodzić sprawę realizując przez to zalecenia Dekretu Namiestnika zwłaszcza że Marszałek Sejmiku żadnych zaleceń uzyskania zdolności honorowej nie wydał więc uznałem postanowienia Dekretu Namiestnika za jedyną szansę wyjścia z dołka w jakim to jestem. Nie przypuszczałem że rozwinię się to w taką dramę przez którą to jestem tu dzisiaj przed wami. Dziękuje.

(-) Krzysztof Hans-Arped Winnicki
---------
-----

Postprzez Federico 16 paź 2021, o 12:16

Oooo nie nie nie, tak się bawić nie będziemy.

Wysoki Sejmie, w ciągu 3 dni mam zamiar wziąć udział w debacie.
mgr net. Poważany Federico van Adertis-Herbatka
herbu Zastęp

Poseł na Sejm
2. Minister Spraw Państwowych
Dyrektor Instytutu Technicznego
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Krzysztof Hans 16 paź 2021, o 13:36

@Federico Nawet dobrze że to ujawniłem bo gdybym zrobił inaczej to moze kiedyś TK ścigał za zatajanie dowodów.
---------
-----

Następna strona

Powrót do Sejm