Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Podziękowania

Dział urzędowy Sejmu

Moderator: Sejm: Marszałek

Podziękowania

Postprzez Orjon 6 sty 2021, o 19:32

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,
Drodzy Obywatele,

LXVI kadencja Sejmu przechodzi już powoli do historii. Jutro mija termin, w którym powinny zostać zarządzone wybory nowych parlamentarzystów. W związku z tym faktem chciałbym złożyć w ramach niniejszego wątku wyrazy podziękowania wszystkim osobom, z którymi współpraca - niezależnie od ich opinii na temat prac sejmowych, z których również nie zawsze byłem zadowolony, a także wydarzeń, które splotły się w ramach trwającej jeszcze kadencji - układała się harmonijnie i pomyślnie, zarówno w ramach obowiązków Marszałka Sejmu, jak i przy pełnieniu roli Regenta Księstwa Sarmacji.

W szczególności dziękuję:

Z pewnością wiele rzeczy w ramach uchwalanych aktów można było zrobić lepiej, składniej. Nie jestem prawnikiem i zapewne nigdy nim nie zostanę - mimo wszystko spektrum moich zainteresowań daleko odbiega od tych tematów. Starałem się jednak pełnić swoje obowiązki tak dobrze, jak tylko potrafiłem. Nie było to łatwe, zważając na to, że w międzyczasie dokonały się wydarzenia określane powszechnie jako Błękitny Październik. W momencie kandydowania na stanowisko Marszałka o tym, że wkrótce Baridas, Sclavinia i Teutonia postanowią odłączyć się od Księstwa i postawić na "innego konia", nie wiedziałem. Być może gdyby wiedza o tym fakcie dotarła do mnie odpowiednio wcześniej, nie pisałbym dzisiaj tych słów i odpuściłbym sobie w ogóle działalność w mikroświecie, zwłaszcza, że naprawdę mam co robić w realu.

Skoro jednak zdecydowałem się kandydować, to stwierdziłem, że podjęcie podobnej decyzji już na początku sejmowej kadencji byłoby strzałem w stopę zarówno dla mnie, jak i Sarmacji. Zdecydowałem się działać. I być może będę odrobinę nieskromny, ale sądzę, że w sumie ta kadencja nie była jednak najgorsza.

Wszelkie uwagi dotyczące mojej działalności przyjmę z pokorą - każdy popełnia błędy, na tych pomyłkach wszyscy się uczymy czegoś nowego. Wykonaliśmy sporą pracę - w sumie przeprowadzono ok. 40 głosowań, kilka kwestii jeszcze jest na ukończeniu. Laskę Marszałkowską oddam w ręce nowego Marszałka-Seniora z pewną ulgą, zdejmuje bowiem ona ze mnie ciężar obowiązków, ale też i żalem, że to w sumie już koniec mojego urzędowania. Nie zamierzam kandydować do nowego Sejmu.

Dziękując raz jeszcze i życząc miłego wieczoru,
(—) Orjon hrabia Surma,
Marszałek Sejmu.
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Po prostu Orjon. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Re: Podziękowania

Postprzez Esteladio 7 sty 2021, o 00:41

Ja też dziękuję. Zawsze miło przeczytać dobre słowo. Szkoda że Prześwietny Marszałek nie chce kontynuować kariery w Sejmie następnej kadencji, ale zapraszam w przyszłości!
(—) dr net. Severin v-hr Verwaltung-Esteladio
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel

Postprzez Heweliusz Popow 7 sty 2021, o 02:07

Obrazek

RADA MINISTRÓW
KSIĘSTWA SARMACJI

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,
PRZEŚWIETNY PANIE MARSZAŁKU!

W imieniu całej Rady Ministrów chcę złożyć na ręce Prześwietnego Pana Marszałka nasze podziękowania, które pragnę w tym momencie wyrazić. Przede wszystkim dziękuję za wzorową współpracę na linii Rząd-Sejm, której byłem bezpośrednim uczestnikiem, a która pozwoliła zrealizować – moim zdaniem – korzystne dla całego Księstwa Sarmacji inicjatywy. Dziękuję również za niezwykle przykładną i oddaną pracę urzędniczą przejawiającą się w dochowywaniu wszystkich terminów oraz skrupulatnego przestrzegania wszystkich przepisów prawa. Dziękuję za wiele cennych uwag i poprawek co do składanych przez nas, ale również i innych, projektów, które otrzymały swoje miejsce w finalnych wersjach, a które zostały przyjęte z powszechnym uznaniem. Wyrażam także serdeczne podziękowanie za ogrom wykonanej pracy oraz postawę Prześwietnego w dobie kryzysu wywołanego odejściem państw stowarzyszonych, która niewątpliwie sprawiła, że Sarmacja stanęła na nogi i dzisiaj stanowi wyznacznik aktywności dla innych v-państw. Twoja rola w tamtych wydarzeniach jest nieoceniona i trwale zapisałeś się w historii Księstwa Sarmacji.

Korzystając z okazji pragnę również złożyć podziękowanie dla Panów Posłów – zarówno tych, którzy funkcję tę pełnią do dzisiaj jak i tych, którzy z różnych powodów przestali być Posłami. Dziękuję Wam Panowie za wiele trafnych uwag i poprawek do naszych projektów; dziękuję za Wasze ustawodawcze inicjatywy, które podejmowaliście jak i za poparcie wszystkich pozostałych – zarówno złożonych przez Rząd czy Jego Książęcą Mość. Z pewnością LXVI kadencja Sejmu zapisze się w historii jako wyjątkowa – ta, która stawiła czoła „fali uderzeniowej” wywołanej przez odejście państw stowarzyszonych. Przychylam się również do zdania Prześwietnego Marszałka, że nie była wcale najgorsza – uważam nawet, że była dobra.

Mając to wszystko na uwadze co było udziałem Prześwietnego Marszałka jak i Sejmu, któremu miał Prześwietny okazję przewodzić składam raz jeszcze w imieniu całej Rady Ministrów serdeczne podziękowania życząc dalszej pięknej v-aktywności oraz wielu pomyślnych chwil zarówno w życiu wirtualnym jak i realnym.

Z wyrazami głębokiego szacunku,
(—) Heweliusz Popow-Chojnacki,
Podkanclerzy

Obrazek
Rada Ministrów
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez von Thorn-Janiczek 7 sty 2021, o 15:23

Również chciałbym podziękować za współpracę, zaufanie oraz możliwość pracy na rzecz Księstwa. Tym bardziej, że to był mój powrót do ław poselskich po bardzo długim czasie.
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru
Dowódca Wojsk Bojowych KSZ
Dowódca Bazy Sił Powietrznych w Punta

ppłk KSP v-hr. Bartosz von Thorn-Janiczek herbu Groty
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja

Powrót do Sejm