Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zapytanie w sprawie wycofania uznania państwowości

Dział urzędowy Rządu: wsparcie finansowe — dotacje — rejestracja instytucji — Forum Centralne — Dziennik Praw

Zapytanie w sprawie wycofania uznania państwowości

Postprzez AFvTD 31 maja 2021, o 07:33

Fer, 31. maja
Jaśnie Wielmożny
Minister Spraw Zagranicznych
Vanderlei Bouboulina-á-la-Triste


Jaśnie Wielmożny Ministrze!

Dnia 26. maja opublikowana została Uchwała Rady Ministrów w sprawie uznania mikronacji na mocy której wycofane zostało uznanie państwowości Republiki Baridas oraz Mandragoratu Wandystanu, dwóch państw, których wkład w rozwój zarówno Sarmacji jak i mikroświata swego czasu był dość znaczący. Państwa te zapisały się na kartach historii i ciężko o nich prędzej czy później nie usłyszeć.


Niestety, ministerstwo zdecydowało o wycofaniu uznania państwowości tychże, z powodów braku aktywności (czego udało mi się dowiedzieć w trakcie rozmowy na komunikatorze Discord od samego JW Ministra) oraz braku aktywnych obywateli. Chciałbym zauważyć, że chociaż jest to podstawa do wycofania uznania państwowości, to nie jest ona w pełni zgodna z sytuacją faktyczną, gdzie JE Prezydent Republiki Baridas, Adrian Alatriste pojawił się na obchodach rocznicy Księstwa Sarmacji oraz uroczystej koronacji Księcia Sarmacji Arkadiusza Maksymiliana.


Na uwagę zasługuje również fakt, iż z Mandragoratem Wandystanu posiadamy podpisany traktat międzynarodowy o przebiegu granicy lądowej Księstwa Sarmacji i Mandragoratu Wandystanu, który nie został uchylony. Pragnę zauważyć, że niemożliwe jest dalsze uznawanie tego traktatu za wiążący, jeżeli nie uznajemy państwowości Mandragoratu Wandystanu, a w zapisie traktatu jest bezpośredni zapis, że jest on niezmiennie zachowany.


Już raz mieliśmy problem z łamaniem traktatów w lutym 2019, gdzie za sprawą tzw. "Posłów Bialeńskich", doszło do wyjścia Republiki Bialeńskiej ze struktur Księstwa Sarmacji w bardzo nieprzyjemnej sytuacji, gdzie nie został zachowany czas wypowiedzenia traktatu przez Kanclerza Księstwa Sarmacji, Konrada Jakuba Arped-Friedmana. Konsekwencje tej sytuacji ciągną się po dzień dzisiejszy, gdzie z jednego z większych sojuszników Księstwa, Republika zamieniła się w patrzącego na nas wilka i jedynie dzięki staraniom gabinetu Adama Jerzego Piastowskiego udało się delikatnie załagodzić sytuację i podpisać traktat o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych.


Wobec powyższego zadaję pytania:

Czy są jakiekolwiek inne powody, dla których wycofane zostało uznanie tych państw?

oraz

Jak do wycofania uznania państwowości ma się podpisany i ratyfikowany w sierpniu 2009 roku traktat z Mandragoratem Wandystanu?


Z góry dziękuję za odpowiedź
Z wyrazami szacunku
/-/ Alfred Fabian von Tehen-Dżek

DW: @VHS
Avatar użytkownika
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
 

Powrót do Rada Ministrów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość