Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zawiadomienia o urlopach

Dział urzędowy Rządu: wsparcie finansowe — dotacje — rejestracja instytucji — Forum Centralne — Dziennik Praw

Zawiadomienia o urlopach

Postprzez Helwetyk 12 maja 2014, o 12:54

Zgodnie z art. 5 ust. 4 Ustawy o obywatelstwie sarmackim, „Funkcjonariusz publiczny może, nie wcześniej niż po upływie liczby dni równej liczbie dni poprzedniego urlopu, zawiadomić Kanclerza — w wyodrębnionym dziale Forum Centralnego — o urlopie trwającym do 21 dni; urlop kończy się z dniem wskazanym w zawiadomieniu lub z chwilą wypowiedzi w miejscu, o którym mowa w ust. 1. Przepisu ust. 3 nie stosuje się, jeżeli funkcjonariusz w okresie ostatnich 30 dni zamieścił w miejscu, o którym mowa w ust. 1, wypowiedzi w liczbie proporcjonalnej do liczby dni, w trakcie których nie trwał jego urlop”.

Oznacza to, że Kanclerz nie stwierdzi utraty funkcji publicznej przez obywatela, który w trakcie zgłoszonego w niniejszym wątku urlopu przestał być aktywnym obywatelem, o ile w pozostałym okresie spełniał, proporcjonalnie, kryterium aktywności. Przykłady:

31 maja 2014 r. funkcjonariusz Kowalski zakończył urlop trwający od 11 do 30 maja 2014 r. (pełne 20 dni). Jego urlop nie trwał przez 10 z ostatnich 30 dni (1/3). Jego „licznik” wskazuje 10, czyli jest proporcjonalnie wyższy od wymaganego ustawą kryterium (1/3 × 20 ≈ 6,67). Kanclerz nie stwierdzi utraty funkcji.

31 maja 2014 r. funkcjonariusz Nowak zakończył urlop trwający od 11 do 30 maja 2014 r. (pełne 20 dni). Jego urlop nie trwał przez 10 z ostatnich 30 dni (1/3). Jego „licznik” wskazuje 5, czyli jest proporcjonalnie niższy od wymaganego ustawą kryterium (1/3 × 20 ≈ 6,67). Kanclerz stwierdzi utratę funkcji.

Ważne zastrzeżenie. Przepisy o stwierdzaniu utraty funkcji przez Kanclerza nie oznaczają, że inny organ nie stwierdzi utraty funkcji na podstawie przepisu szczególnego (np. Marszałek Sejmu w przypadku nieaktywnego asesora Trybunału Koronnego lub przewodniczący prowincjonalnego parlamentu w przypadku nieaktywnego członka takiego gremium).

Wzór zawiadomienia o urlopie

1. Wskazanie sprawowanej funkcji publicznej (funkcji publicznych):
2. Pierwszy dzień urlopu (nieobecności):
3. Ostatni dzień urlopu (nieobecności):

Łączę wyrazy szacunku,

(—) Helwetyk książę Romański,
Podkanclerzy.
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Zawiadomienia o urlopach

Postprzez Prokrustes 29 wrz 2020, o 13:47

Informuję, że biorę kilkudniowy urlop od Discorda. Kontynuuję pełnienie wszystkich obowiązków oraz jestem dostępny na FC, PK, Fejs etc. etc.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Avatar użytkownika
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Dobry Obywatel
 


Powrót do Rada Ministrów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości