Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o emisję znaczka

Dział urzędowy Rządu: wsparcie finansowe — dotacje — rejestracja instytucji — Forum Centralne — Dziennik Praw

Wniosek o emisję znaczka

Postprzez AFvTD 6 lip 2021, o 22:36

Poważany Kanclerzu
Szanowna Rado Ministrów

W związku z rocznicą Królestwa Hasselandu, wnoszę o emisję znaczka pocztowego: "20 lat Hasselandu, Hasselandzki Monitoring" zgodnego z zamieszczonym niżej wzorem.

Obrazek

Proszę, aby emisja odbyła się 10 maja, o godzinie 19:00.

Cena sprzedaży: 20 000 lt
Nakład: 30 sztuk
Limit na osobę: 2

Autorem znaczka jest niżej podpisany (Alfred Fabian von Tehen-Dżek)

Całość dochodu ze sprzedaży znaczka stanowi dochód Królestwa Hasselandu, zgodnie z art. 6. ust. 2. pkt 8. Zarządzenia w sprawie emisji znaczków.

Upoważnienie związane z wnioskiem Lord Szambelan udzielił na forum (link)

Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie wniosku.
Z wyrazami szacunku
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Re: Wniosek o emisję znaczka

Postprzez Hans á-la-Triste 7 lip 2021, o 07:52

Szanowna Rado,

Jestem ZA publikacją znaczka.
(~) Hans a'la Triste von Hagsen de la Sparasan
Prezes partii Nowe Jutro
Marszałek Sejmu
Rada Ministrów
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Federico 7 lip 2021, o 09:38

ZA!
mgr net. Poważany Federico Max Hugo van Adertis
herbu Zastęp

Opiekun Wielkich Oczu

Postprzez AFvTD 8 lip 2021, o 12:48

Poważany Kanclerzu

W związku z planowaną na niedzielę uroczystością Królestwa Hasselandu, informuję, że chciałbym, aby emisja odbyła się nie w sobotę, ale w niedzielę, 11 lipca, o godzinie 19:50.

Z wyrazami szacunku
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Hetman_Gotfryd 20 lip 2021, o 20:50

Czy ja dobrze się orientuje że znaczek się nie ukazał ? czy po prostu tego faktu nie zauważyłem...
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Bocian 20 lip 2021, o 21:21

Hetman_Gotfryd napisał(a):Czy ja dobrze się orientuje że znaczek się nie ukazał ? czy po prostu tego faktu nie zauważyłem...

Nie ukazał się, bo wniosek nadal nie został rozpatrzony.

Co więcej, na kanale discordowym #Hasseland @ArkadiuszMaksymilian 11 lipca br. podczas obchodów dwudziestej rocznicy powstania Hasselandu zapowiedział własnoręczną akceptację i emisję znaczka następnego dnia. Widocznie coś stanęło na przeszkodzie.
Obrazek Obrazek
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Hetman_Gotfryd 20 lip 2021, o 21:30

Bocian napisał(a):
Hetman_Gotfryd napisał(a):Czy ja dobrze się orientuje że znaczek się nie ukazał ? czy po prostu tego faktu nie zauważyłem...

Nie ukazał się, bo wniosek nadal nie został rozpatrzony.

Co więcej, na kanale discordowym #Hasseland @ArkadiuszMaksymilian 11 lipca br. podczas obchodów dwudziestej rocznicy powstania Hasselandu zapowiedział własnoręczną akceptację i emisję znaczka następnego dnia. Widocznie coś stanęło na przeszkodzie.

A to już rozumiem, po prostu natłok pracy - nie pozwolił na dokończenie pracy nad wnioskiem. Znam to aż za dobrze z KSZ, mam teraz nadzieję że spraw ruszy z kopyta "po naszym odświeżeniu w RM" ;)
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Arkadiusz Maksymilian 20 lip 2021, o 22:00

Szanowni Państwo,

rzeczywiście 11 lipca podczas obchodów rocznicowych Królestwa Hasselandu publicznie obiecałem, że owy znaczek wyemituję powołując się na przepis Konstytucji. Niestety, jak się później okazało po konsultacji ze współpracownikami nie mogę tego zrobić, bowiem artykuł 31 Konstytucji mówi: 1. Książę lub Kanclerz może dokonać czynności prawnej w zastępstwie funkcjonariusza publicznego niedokonującego jej w terminie. 2. Przepis ust. 1 stosuje się do czynności prawnej, której dokonanie jest wymagane przepisami prawa, a jej istota jest niezależna od rozstrzygnięcia funkcjonariusza publicznego niedokonującego jej w terminie.

Przyznaję się, że początkowo opacznie zrozumiałem powyższy zapis, zaś po ponownym sprawdzeniu przepisów Konstytucji jak i Zarządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych regulujących emisję znaczków oraz po konsultacji z gronem współpracowników stwierdziłem, że nie mogę wyemitować znaczka, gdyż nie ma żadnego ustawowego terminu na rozpatrzenie wniosku o takim charakterze oraz istota wniosku może zależeć od rozstrzygnięcia Ministra Spraw Wewnętrznych, który taki wniosek może odrzucić.

Zdaję sobie naturalnie sprawę, że z pewnością nie będzie osoby, która przeciwko takiemu rozwiązaniu by protestowała, jednakże przepisy Konstytucji są dla mnie jasne i oczywiste, zaś jeszcze bardziej oczywiste jest ich przestrzeganie. Dlatego głęboko liczę na zrozumienie oraz rozpatrzenie sprawy przez Pana Kanclerza @corrado. W przeciwnym wypadku wierzę, że postanowienie o emisji tego znaczka będzie pierwszą decyzją nowo powołanej Rady Ministrów.

Z poważaniem,
(—) Arkadiusz Maksymilian
Książę Sarmacji

Powrót do Rada Ministrów