Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o zmiany w Poczcie Baridajskiej

Dział urzędowy Rządu: wsparcie finansowe — dotacje — rejestracja instytucji — Forum Centralne — Dziennik Praw

Wniosek o zmiany w Poczcie Baridajskiej

Postprzez Bocian 12 sty 2021, o 10:57

Szanowna Rado Ministrów,

uprzejmie proszę o przeanalizowanie i ewentualne wdrożenie w Poczcie Baridajskiej usprawnienia polegającego na możliwości systemowego (urzędowego) skupu znaczków pocztowych, które sprzedawane są przez Mieszkańców KS. Znaczki te kupowane by były przez PB za określony odsetek wartości (np. połowę wartości rynkowej) i wystawiane na giełdę poczty za określoną kwotę.

Uzasadnienie:

Coraz częściej w Księstwie Sarmacji pojawiają się głosy Mieszkańców o problemach finansowych. Puste konto bankowe czasami jest problemem nie do przeskoczenia. Paradoksem jest, że praktycznie bankruci mają miliony lt, ale zamrożone, bo ulokowane w znaczkach pocztowych, które traktowane były przez lata jako inwestycja. Można je wystawić na giełdę, ale kupić mogą je jedynie osoby, które są w ogóle zainteresowane znaczkami oraz równocześnie posiadające odpowiednie zasoby finansowe. W chwili, gdy w Księstwie Sarmacji jest tych osób mniej niż jeszcze kilka miesięcy temu, zamiana znaczków na liberty jest bardzo trudna. Sprzedaż niektórych znaczków Poczcie, które nie znalazły chętnych na giełdzie, może być jednym ze sposobów rozwiązania problemu.

Innym wyjściem jest rzucony już kiedyś przeze mnie pomysł utworzenia instytucji działającej na zasadzie Lombardu, która zajmowała by się skupem znaczków lub monet, za kwotę dużo niższą niż rynkowa, a następnie wystawiała by przedmioty na giełdę za kwotę wyższą niż nabycia.

z poważaniem

Piotr vel Bocian
Obrazek
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Re: Wniosek o zmiany w Poczcie Baridajskiej

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 12 sty 2021, o 12:25

Popieram
Książę Słowacji,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Trybunał Koronny
Starosarmacja
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Prokrustes 12 sty 2021, o 13:02

Coraz częściej w Księstwie Sarmacji pojawiają się głosy Mieszkańców o problemach finansowych. Puste konto bankowe czasami jest problemem nie do przeskoczenia

Temu problemowi należy się dokładnie przyjrzeć z wielu stron. Tak zwane "ceny rynkowe" znaczków są według mnie z ... choinki wzięte a skupowanie po np. 75% ceny nominalnej nikogo nie ucieszy :D Więc ogólnie zgadzam się, że jakaś forma lombardu mogłaby funkcjonować ale raczej nie w oparciu o znaczącą część tzw. "ceny rynkowej".

Zapytałbym jaką pracę wykonują osoby którym brakuje pieniędzy - może płace są za niskie a może wiele z tych osób zwyczajnie nie zarobkuje.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Bocian 12 sty 2021, o 14:00

Prokrustes napisał(a):
Coraz częściej w Księstwie Sarmacji pojawiają się głosy Mieszkańców o problemach finansowych. Puste konto bankowe czasami jest problemem nie do przeskoczenia

Temu problemowi należy się dokładnie przyjrzeć z wielu stron. Tak zwane "ceny rynkowe" znaczków są według mnie z ... choinki wzięte a skupowanie po np. 75% ceny nominalnej nikogo nie ucieszy :D Więc ogólnie zgadzam się, że jakaś forma lombardu mogłaby funkcjonować ale raczej nie w oparciu o znaczącą część tzw. "ceny rynkowej".

Zapytałbym jaką pracę wykonują osoby którym brakuje pieniędzy - może płace są za niskie a może wiele z tych osób zwyczajnie nie zarobkuje.

Faktycznie cena rynkowa może nie jest dobrym pomysłem, bo odnosi się do cen wystawionych na giełdzie znaczków/monet. Może w takim razie cena nominalna?
Myślę, że 75% może co poniektórych ucieszyć - sprzeda znaczek z niewielką stratą, ale za to podreperuje swój budżet. Poza tym nie ma to na celu kogoś radować ale ratować :)
To nie ma być przecież obowiązkowa opcja tylko wybór- ktoś chce sprzedać znaczek za taką cenę albo nie. Giełda przecież działa tak samo - decyduję się na cenę i kupuję albo nie. Nie narzekam na zawyżone ceny.

Tak jeszcze przyszło mi do głowy, że mogą być osoby, które spojrzą na te swoje setki znaczków i stwierdzą: po cholerę mi to? :) Dajmy im szansę uszczuplenia swoich zbiorów.
Obrazek
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Prokrustes 12 sty 2021, o 15:29

Bocian napisał(a):Faktycznie cena rynkowa może nie jest dobrym pomysłem, bo odnosi się do cen wystawionych na giełdzie znaczków/monet. Może w takim razie cena nominalna?

Chyba nie. "Cena rynkowa" to sztucznie wyliczona sugerowana wartość oparta o rzadkość, starość i takie tam.

Tak jeszcze przyszło mi do głowy, że mogą być osoby, które spojrzą na te swoje setki znaczków i stwierdzą: po cholerę mi to? :) Dajmy im szansę uszczuplenia swoich zbiorów.

Co do zasady zgadzam się, że tam gdzie rynkowe mechanizmy nie działają potrzebna jest w v-swiecie interwencja panstwa.

Ale mysle, ze .... nie ma specjalnie chętnych do sprzedawania ponizej wartosci nominalnej. Widac to po giełdzie gdzie oferowane ceny znacznie przebijają nominalne.

No i wreszcie... co sie dzieje z pieniędzmi których ubywa z kont Rady Ministrów .... takiego, że ludzi nie stać na podstawowe rozrywki.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Powrót do Rada Ministrów