Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Przysięga książęca

Re: Przysięga książęca

Postprzez Natalia Wittelsbach 10 maja 2021, o 11:21

Wasza Książęca Mość,

W imieniu Cesarstwa Teutonii składamy Wam gratulacje objęcia zaszczytnego urzędu.

Z wielkim zainteresowaniem obserwowaliśmy przebieg elekcji, która okazała się nad wyraz emocjonująca.

Przewagę, jaką Wasza Książeca Mość uzyskał w wyborach, można uznać za bezkonkurencyjną.

Potwierdza to tylko, że naród Wam ufa i będziecie zgodnie i owocnie współpracować.

Wierzymy, że Wasze panowanie spełni wszelkie oczekiwania i nic już więcej nie zaskoczy, a Wasza osoba będzie wciąż ucieleśnieniem wszelkich wartości sarmackich.

Powyższe życzenia przekazuję w imieniu:

Własnym, jako Jej Łaskawość Namiestniczka Cesarstwa Teutonii
Oraz Jej Cesarskiej Mości Joanny Izabeli
Z wyrazami szacunku,
Wicehrabina
Prezydent Miasta Bazylea
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Natalia Helena à la Triste von Hagsen de la Sparasan

Postprzez M. Fiodorow-Frasatti 10 maja 2021, o 14:28

Vivat!
mgr net. Maximilian Fiodorow-Frasatti
Głowa rodu Fiodorow-Frasatti
Baron Portu Dostojewsk
Książę Brodryjski
Rektor Uniwersytetu w Porcie Dostojewsk
Deputowany do Dumy Państwowej
p.o. Chana Nowej Ordy

Postprzez AG940 10 maja 2021, o 15:10

Niech żyje nam!
A kto?
Niech żyje nam!
A kto?!
Książę Arkadiusz Maksymilian!!!

Serdeczne gratulacje dla nowo wybranego sarmackiego księcia! Piszę to zarówno jako Prezydent Pustkowi, ale również realowy kolega Arka. Nie raz i nie dwa już się spóźnił do pracy przez Księstwo Sarmacji (myślał, że ja głupi i nie potrafię sprawdzić jego ostatniej aktywności w sarmackich systemach informatycznych :mrgreen: ), więc o jego zaangażowanie w sprawy Waszego państwa jestem w 100% pewny.

Powodzenia na książęcym tronie!
(-) Otto von Teller
Wielka Szycha z Pustkowi Winków

Postprzez Arkadiusz Maksymilian 10 maja 2021, o 20:24

Wasza Ekscelencjo, Drogi Ottonie!

Nie spodziewałem się tych słów od Ciebie, ale nie będę ukrywał, że spośród wielu, które otrzymuję ostatnimi godzinami — te szczególnie wyryją mi się w pamięci. Bardzo dziękuję za te proste, ale bardzo czytelne i niezwykle miłe słowa — słowa, które podbudowują na duchu.

Również życzę Tobie oraz całym Pustkowiom Winków wszelkiej pomyślności na dalszej drodze rozwoju oraz liczę na złożenie wkrótce wizyty zagranicznej w Twoim państwie — co wiem, że na pewno w przyszłości jest możliwe.

Niech żyją Sarmaci! Niech żyją Winkowie!

Z serdecznymi pozdrowieniami,
(—) Arkadiusz Maksymilian
książę

Do wiadomości: @Talerz
Dwór Jego Książęcej Mości
Książę Sarmacji

Postprzez Santi Vilarte 10 maja 2021, o 20:33

Z radością przyłączam się do gratulacji z okazji objęcia podwójnego tronu książęco-królewskiego, żywiąc przekonanie, że współpraca będzie układała się równie udanie, jak układała się w Radzie Ministrów ostatniej kadencji.
Ayve neve reit ;)
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Arkadiusz Maksymilian 10 maja 2021, o 20:39

Wasza Łaskawości Namiestniczko Teutonii,

z dużą radością przyjmuję słowa Waszej Łaskawości wyrażone w imieniu własnym oraz Jej Cesarskiej Mości, które są skierowane do mnie w związku ze wstąpieniem na sarmacki Tron. Bardzo dziękuję za te życzliwe, pełne serdeczności życzenia oraz gratulacje. Oboje wiemy, że relacje pomiędzy naszymi naszymi państwami pozostają napięte, dlatego tym bardziej szczególnie dziękuję za ten gest Waszej Łaskawości. Jednocześnie wyrażam nadzieję na obopólny dialog, który sprawi, że nasze stosunki będą ulegały stopniowej poprawie, w co z uwagi na nasze dawne, wspólne doświadczenia, głęboko wierzę.

Z wyrazami poważania,
książę

Do wiadomości: @NvLH
Książę Sarmacji

Postprzez Arkadiusz Maksymilian 10 maja 2021, o 20:48

Prześwietny Lordzie Szambelanie!

Wyrażam moją wdzięczność na ręce Prześwietnego Hrabiego oraz wszystkich mieszkańców Królestwa Hasselandu za te słowa życzeń, gratulacji i gwarancji wsparcia Waszego nowego Króla w mojej osobie. Na ręce Jaśnie Oświeconego Diuka Piotra de Zayma wystosowałem prywatny list, w którym zapewniłem o swoim oddaniu oraz chęci niesienia pomocy całemu Królestwu — tę deklarację również i tutaj podtrzymuję, i będę miał przyjemność jeszcze raz ją wyrażać w moich kolejnych przemówieniach.

Wkrótce ja oraz mój Dwór będziemy podejmować intensywne rozmowy na temat mojej koronacji — koronacji nie tylko na Księcia Sarmacji, ale także koronacji na Króla Hasselandu. Już teraz, tejże uroczystości, nie mogę się doczekać — a szczególnie nie mogę doczekać się spotkania z mieszkańcami Królestwa na wspólnym świętowaniu.

Z wyrazami estymy,
książę

Do wiadomości: @SantiVilarte
Książę Sarmacji

Postprzez Janusz Zabieraj 10 maja 2021, o 21:03

Obrazek

Wasza Książęca Mość,

W imieniu własnym oraz wszystkich wiernych Kościoła Rotryjskiego jeszcze raz pragnę złożyć gratulacje z okazji wyboru na Księcia Sarmacji i Króla Hasselandu w wolnej elekcji. Żywię nadzieję na udaną współpracę na linii Pałac Książęcy - Pałac Prymasowski tak, aby wolność religii cieszyła się poważaniem w całym Księstwie, a nasze działania ubogacały aktywność i służyły rozwojowi nas wszystkich.

Życzę, abyś przestrzegał roty przysięgi, którą złożyłeś, a dobro Państwa i jego obywateli było dla Ciebie najważniejsze. Bądź takim władcą, o jakim napisano w Mądrości Syracha 10, 1-4:

Mądry władca dobrze swój lud poprowadzi,
a rządy rozumnego będą dobrze uporządkowane.
Jaki władca ludu, tacy i jego ministrowie,
jaki władca miasta, tacy i jego mieszkańcy.
Król bez nauki zgubi swój lud,
a mądrość władców zbuduje miasto.

Vivat Princeps et Rex Arkadiusz Maksymilian!

Cum debita reverentia
(-) Janusz Adam kardynał Zabieraj
Biskup Angemont
Prymas Królestwa Hasselandu i całej Sarmacji

Obrazek
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny

Postprzez Ludwik Tomović 10 maja 2021, o 21:14

Wasza Książeca Mość,

W imieniu Konfederacji Sclavińskiej przesyłam gratulacje z okazji objęcia urzędu.
Szczególnie gratuluję imponującej przewagi nad wyborczymi konkurentami.
Tak wyraźnie dany mandat jest wielką nobilitacją, ale i wielkim zobowiązaniem.
Z życzeniami długiego, owocnego i pomyślnego panowania.

/-/
Ludwik Tomović
Gubernator Konfederacji Sclavińskiej
/-/
dr net. Ludwik Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej

Postprzez Arkadiusz Maksymilian 10 maja 2021, o 22:07

Wasza Ekscelencjo Gubernatorze,

uprzejmie dziękuję za ten dar w postaci życzliwych życzeń oraz gratulacji. Moje serce jeszcze szczególniej ucieszyło się na te słowa z uwagi na to, że — podobnie jak z Królestwem Teutonii — relacje pomiędzy Księstwem Sarmacji a Konfederacją Sclavińską, którą Guberantor reprezentuje, są bardzo dalekie od ideału, a mimo to, Wasza Ekscelencja zechciał mi pogratulować i zdobyć się na ten piękny gest — po ludzku niezwykle to doceniam i za to jeszcze raz dziękuję, licząc na poprawę stosunków między naszymi krajami.

Ze słowami szacunku,
książę

Do wiadomości: @LudwikTommo
Książę Sarmacji

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum książęce