Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o nadanie obywatelstwa [Hergemon]

Dział urzędowy Jego Książęcej Mości: obywatelstwo sarmackie — tytuły, herby, ordery i odznaczenia - inne wnioski i ogłoszenia
Spis papierów urzędowych

Witaj w Kancelarii Księcia! Jeśli masz jakąkolwiek sprawę załóż nowy wątek. Jeśli nie wiesz jak napisać wniosek zobacz "instrukcję". Pomoże to na pewno Tobie oraz sprawdzającemu wniosek. Z pozdrowieniami od Dworu Jego Książęcej Mości.

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa [Hergemon]

Postprzez AJMaat 30 kwi 2021, o 22:05

Można też rzucać losowymi zależnościami, bo a nuż ktoś na to poleci. Mateusz Wilhelm nie ma w Unii tego samego ID, co w Sarmacji, a jest właściwie z tej samej serii paszportów (Txxxx). Czyli ID nie były importowane z sarmackich paszportów, nawet w przypadku legendarnej serii T.
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez kaxiu 30 kwi 2021, o 22:07

AJMaat napisał(a):Można też rzucać losowymi zależnościami, bo a nuż ktoś na to poleci. Mateusz Wilhelm nie ma w Unii tego samego ID, co w Sarmacji, a jest właściwie z tej samej serii paszportów (Txxxx). Czyli ID nie były importowane z sarmackich paszportów, nawet w przypadku legendarnej serii T.

Dziwnym przypadkiem jako twórca ma numer 1 ;). Natomiast serio, jeszcze mi Teutoński Maj wyciągnij :D.
Wojciech Hergemon
Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Srebrnym Rogu

Postprzez AJMaat 30 kwi 2021, o 22:09

kaxiu napisał(a):
AJMaat napisał(a):Można też rzucać losowymi zależnościami, bo a nuż ktoś na to poleci. Mateusz Wilhelm nie ma w Unii tego samego ID, co w Sarmacji, a jest właściwie z tej samej serii paszportów (Txxxx). Czyli ID nie były importowane z sarmackich paszportów, nawet w przypadku legendarnej serii T.

Dziwnym przypadkiem jako twórca ma numer 1 ;). Natomiast serio, jeszcze mi Teutoński Maj wyciągnij :D.

Nie mam zamiaru. Jako twórca ma numer 1. Osoby, które wchodziły dalej, dostawały kolejne numery. Masz numer 3 i trochę głupio się z tego wymigiwać - wiem, że lubisz mącić, ale mnie nie zmylisz ;)
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez kaxiu 30 kwi 2021, o 22:23

Problem z twoją argumentacją jest taki, że zarzucasz mi fałsz odnosząc się do rzeczy, które już napisałem wprost w tym wątku. Nie byłem wtedy obywatelem sarmackim, zrzekłem się wcześniej - we wrześniu. Aktywny w Sarmacji nie byłem, bo mi się nie podobała panująca ówcześnie atmosfera (zresztą JW Regentowi mówilem to już na priv składając wniosek). Zresztą, z KS de facto pożegnałem się jakoś króciutko po abdykacji Filipa Gryfa.

Wątek łatwo znaleźć, więc skoro taki z ciebie poszukiwacz, to na pewno znajdziesz, nie musze sobie zadawać trudu. Mogłem mieć takie samo ID jak tutaj i takie mam. Widać w Teutonii - niezależnie od różnych zarzutów (polecam w wyszukiwarkę na kanale Sarmacji wpisać frazę "pierwszy zdrajca", zwłaszcza wobec twojej wypowiedzi :D) - pamięta się o jakiś dawnych zasługach.

Natomiast gdybyś poza rzucaniem gównem faktycznie przyjrzał się cóż czyniłem w mikroświecie, to odkryłbyś ze zdumieniem, że moja aktywność polityczna w Unii polegała na krytyce jej struktury i żądaniu zmiany. Zaskakujące, jak na kogoś, kto rzekomo to zaprojektował, prawda? ;)

I serio, twoje zachowanie jest już wyjątkowo niesmaczne. Jak regent mi obywatelstwo nada, to mi nada, jak nie to nie.
Wojciech Hergemon

Postprzez AJMaat 30 kwi 2021, o 23:12

https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=1073&t=30902&p=337971#p337971

Oczywiście, zrzekałeś się dwa razy - raz po FIG i raz tutaj, mniej niż miesiąc przed secesją.

Jeśli chodzi o to, jakie ID wyrzuca system Unii - możesz się kłócić, ale każdy, kto przyjrzy się tej kwestii, zrozumie, że wiedziesz ludzi na manowce. Dyskusje nad stanem kraju mnie wcale nie dziwią i nie wydaje mi się, żeby miały one jakkolwiek kolidować z faktem, że brałeś udział w jego tworzeniu (nie ty jeden to ustawiałeś, więc pole do dyskusji z pewnością było duże).

Jeśli chodzi o frazę "pierwszy zdrajca", nie ma jej nigdzie ani na forum, ani na #sarmacja na Discordzie. Jeśli możesz, daj znać, gdzie powinienem szukać - nie interesuje mnie to stricte w kwestii tego wniosku, ale w ramach czystej ludzkiej ciekawości już tak.

I zamykając: jak regent nada, to nada, jak nie nada, to nie. Zgadzam się z tym całym sercem. Nie zamierzam na JKW Regencie wywierać jakiejkolwiek presji, zresztą nie miałbym jak (bo nawet gdybym szantażował modnym rzuceniem swojego obka, to nikt by po mnie nie płakał xD). To jest tylko wyraz sprzeciwu jednego z obywateli (teraz już trzech). Wracając do sedna: nie będę tu nic już pisał, chyba że ktoś rzuci jakieś nowe światło na całą tę sytuację. Wierzę, że nie muszę już nikogo dalej przekonywać :D
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez kaxiu 30 kwi 2021, o 23:30

AJMaat napisał(a):chciałbym zaprotestować przeciwko nadawaniu obywatelstwa Wojciechowi Hergemonowi.

Nie zamierzam na JKW Regencie wywierać jakiejkolwiek presji

Cóż, to niewątpliwie jest przykład problemu trawiącego Księstwo, nad którym nowy Książę, niezależnie kto nim zostanie, powinien się pochylić.

Trudno nie nazwać wywieraniem presji stawiania jednego z kandydatów na Księcia w sytuacji raczej bardzo niezręcznej, bo takiej, że jakiej decyzji nie podejmie, to będą niezadowoleni ;).
Wojciech Hergemon

Postprzez Arkadiusz Maksymilian 30 kwi 2021, o 23:39

Jaśnie Wielmożny Wnioskodawco,
Szanowni Państwo!

Po dogłębnym przeczytaniu dzisiejszych wypowiedzi – zarówno opublikowanych tych tutaj, jak i nieco mniej oficjalnych na Discordzie, postanowiłem wygłosić to krótkie oświadczenie co do zaistniałej sytuacji i poniekąd opisać przebieg wydarzeń i przyszłe decyzje w tejże, jakże ważnej sprawie.

Szanowni, Jaśnie Wielmożny Markiz Wojciech Hergemon złożył wniosek o sarmackie obywatelstwo 25 kwietnia, w tym samym dniu kiedy zarządziłem wolną elekcję. Wówczas Markiz od razu odezwał się do mnie za pomocą kanału prywatnego – nasza pierwsza w życiu rozmowa była bardzo życzliwa i przyjazna, a jej treści ze względu na charakter prywatny oraz zasady kultury nie chcę przedstawiać. Pragnę jednak zapewnić, że o starcie Markiza w wolnej elekcji na tamten moment nie wiedziałem – prawdą jest, że w tejże rozmowie Jaśnie Wielmożny Wnioskodawca nie wykluczył swego ewentualnego startu, ale także go nie potwierdził. I prawdą jest również to, że wówczas wyraziłem swoją aprobatę dla odzyskania przez Markiza sarmackiego obywatelstwa – wszakże ogłosiłem nawet zamiar jego nadania.

Sprawa obywatelstwa, którą uznałem za zamkniętą, jednak dosyć mocno się skomplikowała, bowiem nazajutrz zgłosiły się do mnie dwie osoby, które z troską o Księstwo Sarmacji, poprosiły mnie o bardzo mocne przemyślenie decyzji o nadaniu obywatelstwa Jaśnie Wielmożnemu Wojciechowi Hergemonowi. Treści tej rozmowy także ze względu na podstawy kultury nie będę ujawniał – powiem jedynie, że owe osoby wyraziły swoje poważne obawy oraz wystosowały wręcz namowy, aby decyzję o nadaniu obywatelstwa pozostawić przyszłemu Księciu. Oczywiście w tej rozmowie padły argumenty za takową decyzją – wspomniano o niezbyt chlubnej przeszłości Wielmożnego w trakcie Błękitnego Października oraz wyrazili przekonanie, że Markiz zechce kandydować w trwającej elekcji. Przedstawione sugestie oraz argumenty wziąłem pod rozwagę i postanowiłem te słowa zweryfikować. Chcę przy okazji podkreślić, że o zakulisowym udziale Jaśnie Wielmożnego w październikowej secesji nie miałem okazji słyszeć, ani tym bardziej być jej świadkiem ze względu na moją nieobecność w tamtym czasie. Wobec tego podszedłem do tematu bardzo poważnie i do momentu, zanim wydałbym taki akt nadania obywatelstwa postanowiłem skonsultować tę sprawę z kilkorgiem zaufanych, bardzo cenionych Sarmatów – do tej grupy należały bardzo doświadczone osoby; takie, które niejedno już w wirtualnym życiu widziały. Z uwagi na to, że również były to rozmowy prowadzone kanałami prywatnymi nie będę dogłębnie omawiał ich treści. Na podstawie własnych doświadczeń, własnego zdania oraz tychże opinii miałem wydać stosowną decyzję.

Jednakże wczorajszego popołudnia sytuacja uległa diametralnej zmianie. O to bowiem Jaśnie Wielmożny ogłosił swój start w wolnej elekcji. Pragnę tylko w ramach chwili wtrącenia, w sposób absolutnie przyjazny, w tym miejscu zdementować fragment artykułu Jaśnie Wielmożnego Markiza z wczoraj, w którym napisał: „Nie mam wprawdzie jeszcze póki co formalnie nadanego obywatelstwa, ale zgodnie z obietnicą Jego Wysokości Regenta ma to nastąpić jeszcze przed zamknięciem list”. Tak jak już to wcześniej wspomniałem – nie mogłem tego obiecać, ponieważ nie wiedziałem, że Markiz w ogóle będzie kandydował. W prywatnej rozmowie między nami mowa była tylko o nadaniu obywatelstwa – drobna pomyłka, o którą nie mam jakichkolwiek pretensji, a dla czytelności tego komunikatu i moich działań po prostu objaśniam. Moja bezstronność w podjęciu owej decyzji stanęła pod ogromnym znakiem zapytania. Chcę jasno i z całą mocą podkreślić: podjęcie przeze mnie decyzji o odmowie nadania obywatelstwa Jaśnie Wielmożnemu, w sytuacji, w której sam jestem kandydatem w wyborach, a więc de facto może być to odebrane jako pozbywanie się kontrkandydata, jest ze wszech miar nieetyczne oraz po ludzku, po prostu chamskie i podłe. Takiemu zachowaniu stanowczo się sprzeciwiam i je piętnuje. Jednocześnie nie mogę lekceważyć głosu naszych obywateli. Ponadto pod znakiem zapytania staje moja bezstronność w tejże wolnej elekcji, będąc przewodniczącym Książęcej Komisji Wyborczej w wyborach, w których sam startuje. Będąc w dużym zakłopotaniu, ale nade wszystko działając w zgodzie z własnym sumieniem, własnymi wartościami i własnymi zasadami, a także mając na względzie duży szacunek do wszystkich z Państwa postanowiłem po poważnym przemyśleniu w dniu dzisiejszym złożyć swoją rezygnację z urzędu Regenta Księstwa Sarmacji. W ten sposób, w myśl przepisów Konstytucji Księstwa Sarmacji Regentem zostanie Wielmożny Wicehrabia Antoni Kacper Burbon-Conti, Marszałek Trybunału Koronnego – człowiek, z uwagi na pełniony urząd, bezstronny, który – głęboko w to wierzę – taką też decyzję podejmie.

Chcę również powiedzieć, że zebrane przeze mnie opinie w tej sprawie, oczywiście bez podawania personaliów ich autorów, przekażę przyszłemu Regentowi. Jak Wielmożny Wicehrabia zechce może z tych opinii skorzystać; może również samodzielnie spytać się o zdanie innych Sarmatów. Już teraz zapewniam o niekomentowaniu a całkowitym przyjęciu decyzji przyszłego Regenta.

Uważam, że taki krok z mojej strony jest sprawiedliwy i dowodzi mojej uczciwości względem tej sprawy, a jeśli mogę sobie pozwolić na odrobinę subiektywnego komentarza w tej sprawie to powiem tylko tyle, że każda nowa aktywność jest, w mniejszym bądź większym stopniu, Księstwu Sarmacji potrzebna. Dziękuję Państwu za uwagę.

Z wyrazami poważania,
(—) Heweliusz Popow-Chojnacki,
Regent
Książę Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Dwór Jego Książęcej Mości
Dobry Obywatel

Postprzez Aleksander 1 maja 2021, o 09:28

AJMaat napisał(a):Jakoś dziwnie wygląda to, że wnioskodawca prześcignął w rejestrowaniu się w Unii władców dwóch z trzech państw na nią się składających, czyli niezaprzeczalnych jej twórców.

Nie wnikając w kwestie związane z procedowaniem wniosku naszego ojca pragniemy zauważyć, iż nasza osoba bynajmniej nie jest twórcą tego projektu, albowiem otrzymaliśmy go niejako cum beneficio inventarii po naszym poprzedniku. Nadto nasz identyfikator U13 wynika z tego, że taki nasza osoba chciała mieć, w zw. z czym czekała z rejestracją, aż będzie mogła go otrzymać. Gdybyśmy tylko chcieli, to bylibyśmy przed wnioskodawcą na liście zarejestrowanych mieszkańców.
Aleksander

Postprzez Antoni 1 maja 2021, o 19:56

Jaśnie Wielmożny Markizie,

pragnę tylko przekazać, że wniosek rozpatruję i biorę pod rozwagę wszelkie wątpliwości, słowa za i przeciw oraz wszystko to, co padło w niniejszym wątku. Niebawem przedstawię decyzję dotyczącą wniosku Jaśnie Wielmożnego.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Trybunał Koronny
Dwór Jego Książęcej Mości
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Natalia Wittelsbach 2 maja 2021, o 13:11

@Antoni Liczę na to, że w przeciwieństwie do @HeweliuszPopow będzie Pan miał dość odwagi, by podjąć jedyną słuszną decyzję.
Z wyrazami szacunku,
Wicehrabina
Prezydent Miasta Bazylea
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Natalia Helena à la Triste von Hagsen de la Sparasan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jego Książęca Mość