Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o nadanie obywatelstwa [Hergemon]

Wniosek o nadanie obywatelstwa [Hergemon]

Postprzez kaxiu 25 kwi 2021, o 18:55

Wasza Wysokość Regencie,

Uprzejmie wnoszę o nadanie mi obywatelstwa sarmackiego.

Stosownie do art. 3 ust. 2 zd. ostatnie wymóg aktywności mnie nie dotyczy.

@HeweliuszPopow
Wojciech Hergemon
Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Srebrnym Rogu

Re: Wniosek o nadanie obywatelstwa [Hergemon]

Postprzez Arkadiusz Maksymilian 25 kwi 2021, o 20:32

Ogłaszam zamiar nadania obywatelstwa sarmackiego. Proszę o złożenie przez zainteresowanego przysięgi obywatelskiej według roty o następującej treści:
Przysięgam, że jako obywatel sarmacki, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro Księstwa Sarmacji; że będę stał na straży integralnosci terytorialnej Księstwa Sarmacji, wspierał Konstytucję i prawa Księstwa Sarmacji oraz bronił ich, przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; oraz że będę wspierał Księstwo Sarmacji ze wszystkich swoich sił, zawsze, gdy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dwór Jego Książęcej Mości
Książę Sarmacji

Postprzez kaxiu 25 kwi 2021, o 20:50

Przysięgam, że jako obywatel sarmacki, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro Księstwa Sarmacji; że będę stał na straży integralnosci terytorialnej Księstwa Sarmacji, wspierał Konstytucję i prawa Księstwa Sarmacji oraz bronił ich, przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; oraz że będę wspierał Księstwo Sarmacji ze wszystkich swoich sił, zawsze, gdy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać.
Wojciech Hergemon

Postprzez AJMaat 30 kwi 2021, o 19:25

WKW Regencie,

chciałbym zaprotestować przeciwko nadawaniu obywatelstwa Wojciechowi Hergemonowi.

Wnioskodawca posiada w Sarmacji wątpliwą reputację - dał się zapamiętać głównie jako architekt wydarzeń z Błękitnego Października. Co więcej, zrzekł się on obywatelstwa Cesarstwa Teutonii zaledwie 4 dni temu. Timing tychże czynności każe podejrzewać, że celem wnioskodawcy jest przede wszystkim kandydowanie w elekcji (co ciekawe, po 3 miesiącach prawie zupełnego* braku zaangażowania w sprawy Sarmacji). Pospieszne odzyskiwanie obywatelstwa w takim momencie jest zachowaniem patologicznym. Jednocześnie może sugerować ono próbę ingerencji Cesarstwa Teutonii w sprawy wewnętrzne Księstwa Sarmacji.

Może dla niektórych zabrzmię jak radykalny nacjonalista i paranoik. Może wnioskodawca będzie próbował wyśmiać mnie, tak jak moje wyrzuty wyśmiewał niegdyś Robert Fryderyk. Niemniej jednak apeluję - zarówno do WKW Regenta, jak i do wszystkich Sarmatów - byście zastanowili się, czy to, co się tu dzieje, jest przejawem dobrej woli i czy temu człowiekowi można zaufać. Moim zdaniem nie można, a jeśli dopuścimy do nadania mu obywatelstwa, możemy skończyć bardzo źle (patrz: case JKW Andrzeja Fryderyka).

Dziękuję i życzę miłego weekendu
Albert Jan Maat von Hippogriff

*wnioskodawca wrzucił jeden post w marcu, ale to nie wpływa na ogólną tendencję
Obrazek
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez Santi Vilarte 30 kwi 2021, o 19:51

WKW Regencie,

czytając post wyżej, popieram ten protest. Zbieżność czasowa jest tu niepokojąca, a ponieważ książę w Sarmacji ma realne, konkretne uprawnienia, do rywalizacji o ten urząd powinny być dopuszczone wyłącznie osoby, których lojalność wobec interesu Sarmacji i niezależność od władz Unii nie budzą wątpliwości.
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez kaxiu 30 kwi 2021, o 20:09

Cóż mogę powiedzieć. Od 31 grudnia w Unii to napisałem może z 20 postów. Nie licząc zrzeczenia się obywatelstwa - ostatni 8 marca, czyli prawie dwa miesiące temu.

Wydaje mi się, że na tym polegają wybory, że to wyborcy decydują, czy komuś można zaufać, czy też nie - a nie jeden z kandydujących - w istocie byłoby to nawet niesmaczne, czy też nawet głęboko patologiczne.

Co do tego, że jestem architektem błękitnego października - jak ładnie to ujęto. To zabawne, że zdradę w październiku zarzuciła mi zarówno Sarmacja, jak i Unia. W Unii pojawiłem się faktycznie dopiero 10 listopada - https://forum.uniapanstw.pl/topic/117/c ... %C5%82odzi .

Skoro już zarzuca mi się zrzekanie się obywatelstwa Teutonii - przypominam, że obywatelstwa sarmackiego zrzekłem się jeszcze zanim w ogóle pojawił się pomysł powstania Unii, a w każdym razie zanim ja o nim usłyszałem. A zrzekłem się, bo JW Kanclerz publicznie twierdził, że tacy ludzie jak ja w KS nie są mile widziani.

Co do tego, że nic nie robiłem w Sarmacji. W życiu politycznym nie brałem udziału z oczywistych względów, natomiast bawiłem się na terenie Starosarmacji - i to znacznie intensywniej niż w Unii. Notabene - mimo dużej niechęci części polityków sarmackich - dalej wspierałem Giełdę, która działa nadal jedynie w Sarmacji.

Pytanie czy bardziej patologiczne jest to, że ktoś kto siedzi tutaj od 17 lat ma ochotę się zaangażować ponownie, czy też to, że czynią mu o to wyrzuty osoby, których dokonania można spisać na jednej kartce w kratkę.

A i na marginesie - zarzucanie mi knucia i zbieżności czasowej to już w ogóle brak kultury - w sytuacji gdy publicznie wprost napisałem jaki jest cel złożenia wniosku.
Wojciech Hergemon

Postprzez kaxiu 30 kwi 2021, o 20:28

Zadałem sobie trud i zrobiłem grafikę ze zrzutami z Leockiego Instytutytu Statystyk Międzynarodowych. Gołym okiem chyba widac jak te bardzo są niesmaczne.

Obrazek
Wojciech Hergemon

Postprzez von Thorn-Janiczek 30 kwi 2021, o 20:43

Z przykrością, ale popieram protest i w pełni go rozumiem.

Myślę przy tym, że jestem na tyle długi czas by moja kartka dokonań była przynajmniej dwustronna.

Odnośnie zaangażowania - jak najbardziej ucieszy mnie obecność takiej osoby i zaangażowanie w działanie KS. Jednak rozpoczynanie tego w dosyć kontrowersyjnej chwili (choćby poprzez kandydowanie w elekcji) byłoby... co najmniej niestosowne.
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru
Dowódca Wojsk Bojowych KSZ
Dowódca Bazy Sił Powietrznych w Punta

ppłk KSP hr. Bartosz von Thorn-Janiczek herbu Groty
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez AJMaat 30 kwi 2021, o 21:40

Liczby nie kłamią. W istocie nie udzielaliście się zbytnio na forum. Z drugiej strony, zanim ktoś powie mi jeszcze raz, że Wojciech Hergemon nie jest architektem secesji, zapraszam na tę stronę: https://www.uniapanstw.pl/mieszkancy. Jakoś dziwnie wygląda to, że wnioskodawca prześcignął w rejestrowaniu się w Unii władców dwóch z trzech państw na nią się składających, czyli niezaprzeczalnych jej twórców. Oczywiście, "twardych" dowodów zza kulisów mi brak, bo nie mam w zwyczaju wbijać się w prywatne rozmowy (zresztą domyślam się, że gdyby wnioskodawca uczestniczył w planowaniu secesji, nikomu nie zależałoby, by o tej rozmowie mówić głośno), ale spokojnie mogę wysnuć jeden wniosek: nie jest tak, że Wojciech Hergemon siedział poza wirem wydarzeń i popijał herbatkę. Bynajmniej.

Edit: trzech z czterech. Zapomniałem o Republice Baridas, bo ostatnio jest dam dosyć cicho.
Obrazek
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez kaxiu 30 kwi 2021, o 21:55

Cóż, z gównem to już tak jest, że łatwo rzucić, a zawsze się trochę przylepi. Jak nie pasuje jedna fabuła, to znajdzie się inną. Jak już się gównem konsekwentnie obrzuca, to ogólny obraz sprawia wrażenie gówniane i sukces osiągnięty.

Taka ciekawostka - moje ID w systemach Unii jest tożsame z ID w systemach sarmackich. Zaskakująca sprawa, prawda?

Niemniej, na tym kończę mój udział w tej "dyskusji", czy też w istocie wylewaniu na mnie pomyj z uwagi na jakieś osobiste animozje.
Wojciech Hergemon

Następna strona

Powrót do Archiwum książęce