Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Dla składających wniosek o obywatelstwo

Dział urzędowy Jego Książęcej Mości: obywatelstwo sarmackie — tytuły, herby, ordery i odznaczenia - inne wnioski i ogłoszenia
Spis papierów urzędowych


Witaj w Kancelarii Księcia! Jeśli masz jakąkolwiek sprawę załóż nowy wątek. Jeśli nie wiesz jak napisać wniosek zobacz "instrukcję". Pomoże to na pewno Tobie oraz sprawdzającemu wniosek. Z pozdrowieniami od Dworu Jego Książęcej Mości.

Dla składających wniosek o obywatelstwo

Postprzez Laurẽt 1 sie 2021, o 00:46

Sarmatko, Sarmato!

Jeśli czytasz ten wątek, zapewnie chcesz złożyć wniosek o obywatelstwo. Będzie to jeden z kroków milowych w Twojej sarmackiej karierze — dlatego, zanim zaczniesz naciskać na kolejne klawisze na swojej klawiaturze, zadaj sobie trud przeczytania tego tematu, aby nie spotkało Cię żadne nieprzyjemne zaskoczenie.

Obecnie, aby móc ubiegać się o obywatelstwo sarmackie, należy mieć zamieszczone wypowiedzi w formie artykułów lub komentarzy w serwisie internetowym Księstwa Sarmacji, w jawnych działach Forum Centralnego albo na czacie Discord, których suma wag, o której mowa w art. 5 jest nie mniejsza niż 20. Takie same kryteria też obowiązują do statusu „aktywnego obywatela”. Zanim przystąpisz do pisania wniosku, upewnij się, że spełniasz te wymagania. Możesz to sprawdzić w swoim profilu w rameczce „aktywność”. Jeśli jest tam napisane „TAK” — śmiało możesz składać wniosek. Osoby, które w przeszłości już posiadały obywatelstwo sarmackie, powinny swój wniosek o obywatelstwo kierować do Jego Książęcej Mości.

Obywatelstwo sarmackie jest pewnego rodzaju przywilejem. Nie jest to nic w stylu mission impossible, ale też wypada, aby Twój wniosek nie był niechlujny. Jeśli masz problemy z błędami ortograficznymi, w wielu przeglądarkach dostępne są słowniki, które automatycznie podkreślają błędnie napisane słowo.

Z prośbą o przyznanie obywatelstwa sarmackiego możesz się zwrócić do Jego Książęcej Mości lub do namiestnika swojego samorządu [Namiestnik w przypadku Starosarmacji, Lord Szambelan w przypadku Hasselandu]. Nie musisz konsultować z nimi swojego zamiaru przed napisaniem postu na forum — ale na pewno mogą udzielić Ci cennych wskazówek.

Książę, czy namiestnik Twojego samorządu nie oczekuje ścian tekstu czy peanów w jego kierunku — chciałby jedynie, tak samo jak my wszyscy, poznać Cię. Jeśli napisałeś już parę postów, czy komentarzy, a może nawet artykułów — z całą pewnością już mamy jakieś zdanie o Tobie i wtedy może być Ci tylko łatwiej. Jeśli jednak nie do końca dałeś się poznać, możesz się spodziewać pytań pod wnioskiem o obywatelstwo. Pamiętaj — to nie jest oznaka złej woli.

Przed złożeniem wniosku warto też zapoznać się z archiwum rozpatrzonych wniosków. Na pewno da to pewien zarys tego, jak powinien wyglądać wniosek o obywatelstwo. Jednak, przede wszystkim, nie bój się zadawać pytań, jeśli masz wątpliwości. Możliwe, że na większość z nich znajdziesz odpowiedź w obecnej ustawie o obywatelstwie sarmackim.


Z wyrazami szacunku,
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Prefektura Sarmacji
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
 

Powrót do Jego Książęca Mość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości