Strona 1 z 1

KWL 2021

PostNapisane: 30 sty 2021, o 19:08
przez Hetman_Gotfryd
Z dniem 01 lutego 2021 roku ustanawiam nową strukturę operacyjną dla n/w rodzaju sił zbrojnych. Prezentowany podział na za zadanie dopasować strykturę KWL do obecnych wymagań strategicznych.

==== KSIĄŻĘCE WOJSKA LĄDOWE ====

Jednostki centralnego podporządkowania (odwód strategiczny)
2 armie ogólnowojskowe (terytorialne – na wyspie Sarmacji)
2 korpusy armijne (Tropicana, Hasseland)
Pododdziały wsparcia i zabezpieczenia
Ośrodki szkoleniowe


STRUKTURA ARMII (WARIANT)
- Dowództwo i sztab;
- 2 dywizje zmechanizowane;
- dywizja pancerna;
- brygada artylerii;
- brygada rakiet operacyjno-taktycznych;
- brygada OPL;
- brygada dowodzenia;
- pułk rozpoznawczy;
- pułk inżynieryjny;
- pułk chemiczny;
- pułk logistyczny;
- batalion WRE;
- batalion medyczny

STRUKTURA KORPUSU ARMIJNEGO (WARIANT)
- Dowództwo i sztab;
- 2 brygady zmechanizowane;
- brygada OPL
- dywizjon artylerii samobieżnej;
- dywizjon rakietowy;
- batalion rozpoznawczy;
- batalion inżynieryjny;
- batalion łączności;
- batalion logistyczny;
- batalion WRE
- batalion medyczny


ARMIE OGÓLNOWOJSKOWE

2 ARMIA
(MSD Unisławów: zasięg terytorialny – dawna Gellonia, Wagaria-Armeria, terytorium stołeczne)

- 3 Brygada Dowodzenia – MSD Unisławów
- 4 Dywizja Zmechanizowana – MSD Harz
- 10 Dywizja Zmechanizowana – MSD Murowana Wieś, Fer
- 2 Dywizja Pancerna – MSD Armeria
- 1 Brygada artylerii – MSD Wagaria
- 7 Brygada Rakiet Operacyjno-taktycznych – MSD Redutowo
- 20 Brygada OPL – MSD Santa Ana
- 16 pułk rozpoznawczy – MSD Unisławów
- 127 pułk inżynieryjny – MSD Sokołów
- 5 pułk chemiczny – MSD Janowiec
- 11 pułk logistyczny – MSD Unisławów
- 713 pułk BAL – MSD Fer
- 20 batalion WRE – MSD Unisławów



5 ARMIA
(MSD Czarnolas: zasięg terytorialny – dawna Miria, Morvan, Nowicja, Sangia, Trzyczaszkowo)

- 1 Brygada dowodzenia – MSD Czarnolas
- 2 Dywizja Zmechanizowana – MSD Mariampol, Rychtowice
- 18 „Czarnoleska” Dywizja Zmechanizowana – MSD Gniew
- 3 Dywizja Pancerna – MSD Góry Smocze, Korab
- 2 Brygada artylerii – MSD Sadyba
- 6 Brygada Rakiet Operacyjno-taktycznych - MSD Nadzieja
- 23 Brygada OPL – MSD Wiewiórczem
- 17 pułk rozpoznawczy – MSD Czarnolas
- 142 pułk inżynieryjny – MSD Trzyczaszkowo
- 3 pułk chemiczny – MSD Radoszyce
- 14 pułk logistyczny – MSD Czarnolas
- 719 pułk BAL - MSD Sadyba
- 21 batalion WRE – MSD Czarnolas


VII KORPUS
(MSD Punta)
Tropicana

- 9 batalion dowodzenia – MSD Punta
- 1 brygada zmechanizowana – MSD Sola
- 8 brygada zmechanizowana – MSD Punta
- 34 brygada OPL – MSD Sola
- 708 pułk BAL -MSD Punta
- 35 dywizjon artylerii samobieżnej
- 40 dywizjon rakietowy
- 10 batalion rozpoznawczy
- 182 batalion inżynieryjny
- 1 batalion łączności
- 6 batalion logistyczny
- 23 batalion WRE


XI KORPUS
(MSD Shimontsen)
Hasseland

- 11 batalion dowodzenia – MSD Angemont
- 2 brygada zmechanizowana – MSD Shimontsen
- 11 brygada zmechanizowana – MSD Lucheng
- 3 Brygada artylerii – MSD Shimontsen
- 28 Brygada OPL – MSD Shimontsen
- 18 pułk rozpoznawczy
- 167 pułk inżynieryjny
- 2 pułk chemiczny
- 19 pułk logistyczny
- 703 pułk BAL
- 22 batalion WRE

Obrazek
Obrazek

Re: KWL 2021

PostNapisane: 28 mar 2021, o 20:45
przez Hetman_Gotfryd
Z dniem 29 marca 2021 roku. Dokonuje niezbędnej korekty w numeracji, nazewnictwie oraz miejscu stałej dyslokacji n/w jednostek podległych pod dany rodzaj sił zbrojnych. Ma to na celu ujednolicenie nazewnictwa oraz dopasowanie, struktury narracyjnej do aktualnych potrzeb operacyjnych KWL.


==== KSIĄŻĘCE WOJSKA LĄDOWE ====



2 ARMIA
(MSD Unisławów: zasięg terytorialny – dawna Gellonia, Wagaria-Armeria, terytorium stołeczne)

- 3 Brygada Dowodzenia – MSD Unisławów
- 4 Dywizja Zmechanizowana – MSD Harz
- 10 Dywizja Zmechanizowana – MSD Murowana Wieś, Fer
- 2 Dywizja Pancerna – MSD Armeria
- 1 Brygada artylerii – MSD Wagaria
- 7 Brygada Rakiet Operacyjno-taktycznych – MSD Redutowo
- 7 Brygada OPL – MSD Santa Ana
- 16 pułk rozpoznawczy – MSD Unisławów
- 127 pułk inżynieryjny – MSD Sokołów
- 5 pułk chemiczny – MSD Janowiec
- 11 pułk logistyczny – MSD Unisławów
- 713 pułk BAL – MSD Fer
- 20 batalion WRE – MSD Unisławów


5 ARMIA
(MSD Czarnolas: zasięg terytorialny – dawna Miria, Morvan, Nowicja, Sangia, Trzyczaszkowo)

- 1 Brygada dowodzenia – MSD Czarnolas
- 2 Dywizja Zmechanizowana – MSD Mariampol, Rychtowice
- 18 „Czarnoleska” Dywizja Zmechanizowana – MSD Gniew
- 3 Dywizja Pancerna – MSD Góry Smocze, Korab
- 2 Brygada artylerii – MSD Sadyba
- 6 Brygada Rakiet Operacyjno-taktycznych - MSD Nadzieja
- 11 Brygada OPL – MSD Wiewiórczem
- 17 pułk rozpoznawczy – MSD Czarnolas
- 142 pułk inżynieryjny – MSD Trzyczaszkowo
- 3 pułk chemiczny – MSD Radoszyce
- 14 pułk logistyczny – MSD Czarnolas
- 719 pułk BAL – MSD Sadyba
- 21 batalion WRE – MSD Czarnolas


VII KORPUS
(MSD Punta)
Tropicana

- 9 batalion dowodzenia – MSD Punta
- 11 pułk zmechanizowany – MSD Sola
- 8 pułk zmechanizowany – MSD Punta
- 14 brygada OPL – MSD Sola
- 35 dywizjon artylerii samobieżnej
- 40 dywizjon rakietowy
- 10 batalion rozpoznawczy
- 182 batalion inżynieryjny
- 1 batalion łączności
- 6 batalion logistyczny
- 708 batalion BAL
- 23 batalion WRE


XI KORPUS
(MSD Shimontsen)
Hasseland

- 11 batalion dowodzenia – MSD Angemont
- 4 pułk zmechanizowany – MSD Shimontsen
- 7 pułk zmechanizowany – MSD Lucheng
- 3 Brygada artylerii – MSD Shimontsen
- 13 Brygada OPL – MSD Shimontsen
- 18 pułk rozpoznawczy
- 167 pułk inżynieryjny
- 2 pułk chemiczny
- 19 pułk logistyczny
- 703 pułk BAL
- 22 batalion WRE

Obrazek
Obrazek