Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ostatni żołnierze opuszczają Samundę

Siły zbrojne Księstwa Sarmacji

Ostatni żołnierze opuszczają Samundę

Postprzez Hetman_Gotfryd 11 lis 2020, o 12:38

Cztery samoloty transportowe Ił-76 należące do sił powietrznych z żołnierzami KSZ na pokładzie wylądowały w bazie Shimonshet. Tym samy zakończyło się wycofanie naszych oddziałów, stacjonujących tam w ramach misji obrony Samundy, rotacyjnie stacjonowało tam blisko 2 tys. wojskowych i sprzętu.


„Trzy wojskowe samoloty transportowe Ił-76 z żołnierzami 8 Brygady zmechanizowanej wylądowały na lotnisku w Shimonshet” – poinformował oficer prasowy KSZ.

Na ich pokładzie było ponad 80 żołnierzy, transportery i samochody opancerzone, a także środki łączności. Trzy godziny wcześniej powrócili, również na pokładzie Iła-76, oficerowie dowództwa brygady zmechanizowanej. W okresie 06-11 listopada z terytorium Samundy wykonano silami 14 samolotów transportowych. Wycofanie dotychczas stacjonujących tam rotacyjnie sił KSZ, główny zadaniem w latach 2016-2020 było prowadzenie operacji obrony naszego sojusznika. Zadania te realizował rotacyjnie 8 Brygada Zmechanizowana, w oparciu o 1960 żołnierzy, 90 transporterów Stryker i 380 jednostek sprzętu wojskowego.

Dotychczas podstawą kontyngentu byli żołnierze 8 BZ, wsparci przez Żandarmów, Lotników Armii i Logistyków. Ich dowództwo i główne siły operacyjne stacjonowały w Jamsborg na wchodzie oraz w Fort Hiro na południowy wybrzeżu Samundy.

W dniu 6 listopada 2020 roku Meisande V Gvandoya na ręce JO Kanclerza Księstwa Sarmacji, jednostronnie wypowiedziała umowę o otoczeniu opieką Zjednoczonego Królestwa Samundy, przez KS zawartą w kwietniu 2016 roku. Co ostatecznie zakończyło obecność KSZ w tym rejonie, i pozwoliło na przegrupowanie naszych sił na wschodzie.
Załączniki

ił 76.jpg
Koń roboczy operacji wycofania z Protektoratu.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
 

Powrót do Książęce Siły Zbrojne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość