Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Geografia Loardii

Geografia Loardii

Postprzez Cillian 28 maja 2020, o 13:39

Postanowiłem, że Geografię Loardii podzielę na cztery części; cztery rejencje. Zacząłem od Autaflandii. Daję w linku do ukrytej podstrony Gazety Teutońskiej, bo na forum źle się formatuje, a wycinać sam tekst już nie będę.
Więc, co zmienić? Co dodać? Co bardziej opisać?
Obrazek

Re: Geografia Loardii

Postprzez AJ Piastowski 28 maja 2020, o 14:18

Uwaga redakcyjna, po kliknięciu w link o Autaflandii tam na samej górze, pod logiem Gazety Teutońskiej powinno być napisane Auterra, przez 2x r.

Szczyt Andrzeja Fryderyka... można by umieścić wysokość m.n.p.m. jaką posiada ów wierzchołek góry.

Libert raczej małą literą powinien być pisany, no i jeszcze z uwag redakcyjnych to przy końcu jest wyraz najjazd przez 2x j.

Całość super. Opis w formie narracyjnej opowieści jak najbardziej do mnie przemawia, nawet byłoby miło poczytać więcej tej narracji.
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Alexander Rose 28 maja 2020, o 14:50

Tekst prezentuje się świetnie. Oprócz tego, co wymienił mój przedmówca nie mam żadnych uwag. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy ;)
Obrazek

Postprzez Eugeniusz Maat 28 maja 2020, o 16:48

Bardzo mi się podoba. Jest bardzo klarownie i przejrzysto. Na dodatek miło się czyta i wciąga.
Úr Burgmáster ik úrs Auterra

Obrazek

Postprzez Joanna Izabela 28 maja 2020, o 18:41

Jeżeli czekamy na moją zgodę to poza edytorskimi rzeczami wskazanymi przez Adama to mam jedno zastrzeżenie - rejencje są krainami Teutońskimi i rejencją jest cała Loardia. W takim razie może to podzielić na regiony lub jakoś inaczej?
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii

Postprzez kaxiu 28 maja 2020, o 18:52

Kawał dobrej roboty, natomiast kilka uwag:
Na południu rejencji znajduje się stolica, leżąc u boku szczytu Andrzeja Fryderyka. Kiedy dwaj bracia stanęli przeciw sobie w walce o tron, Baron Andburga uśmiercił Diuka pod jego Błękitnym Stawem.

Tutaj jakoś brakuje mi wyjaśnienia. Może dlatego, że nie znam historii Loardii, ale jakoś tak znienacka, jest szczyt AF i jacyś bracia się naparzają nie wiadomo dlaczego.
Za jego lojalność

Jak sądzę lepiej czytelniej by było "za swoją lojalność".
Andburg leżąc blisko grabicy z Wandystanem jest też przez jego mieszkańców przezywany Bastionem Loardii.(Chociaż że jest nim Tseleborm)

Tutaj pod koniec się interpunkcja i styl rozjechała.
Kiedy barbarzyńcy zza muru przekroczyły

nie wiem czy celowy archaizm?
Północ Autaflandii jest górzystym jak i wysokim miejsce.

brakuje m.
koniec najjazdą zza muru

najazdom!

Obrazek
Wojciech Hergemon
Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Srebrnym Rogu

Postprzez Cillian 28 maja 2020, o 19:15

Joanna Izabela napisał(a):Jeżeli czekamy na moją zgodę to poza edytorskimi rzeczami wskazanymi przez Adama to mam jedno zastrzeżenie - rejencje są krainami Teutońskimi i rejencją jest cała Loardia. W takim razie może to podzielić na regiony lub jakoś inaczej?

@CarmenLaurent pozostawię to chyba do nazwania komuś z dłuższym

@kaxiu przyznam, improwizowałem. Zaraz wszystko poprawię, i pewnie usunę część z braćmi

@AJPiastowski już poprawiam
Obrazek

Postprzez Andrzej Fryderyk 28 maja 2020, o 19:47

Literówki, literówki, zdaniówki niestety.

(Chociaż że jest nim Tseleborm)

Tutaj dziwne użycie sformułowania chociaż że

Zoomerland

Zommerland.

Na południu rejencji znajduje się stolica, leżąc u boku szczytu Andrzeja Fryderyka

Tutaj imiesłów dziwnie użyty. Swoją drogą nie wiedziałem że w Loardii już góry nazywają mymi imionami :)

grabicy

granicy

Kiedy barbarzyńcy zza muru przekroczyły dolinę Olbrzymów i przeszli przez Demę, ich wojska zostały zagłodzone na śmierć głęboko w Bezdrożach, kiedy rycerze króla miasto odbili.

Tutaj jest delikatny problem z konstrukcją zdania. Kiedy xyz, stało się abc, kiedy def. Mamy dwa różne warunki (xyz oraz def) odnoszącego się do jednego zdarzenia (abc).

Cillian napisał(a):@CarmenLaurent pozostawię to chyba do nazwania komuś z dłuższym

Niegdyś w Loardii nazywało się to powiatami. Czy chcemy utrzymać tę nazwę?

Ogólnie tekst jest fajny – do dopracowania stylistycznie, ale generalnie jest dobrze. Niestety pod względem merytorycznym za dużo nie pomogę, jako że też mam średnią wiedzę o historii regionu :(
Andrzej Fryderyk
Książę-Senior Sarmacji

Postprzez Cillian 5 cze 2020, o 14:35

Edytowałem, zmieniłem, poprawiłem. Niektóre fragmenty całkowicie usunąłem, zastępując czymś lepszym. Jeśli jakieś literówki zostały, są na prawdę drobne.
Obrazek

Postprzez Cillian 6 cze 2020, o 13:15

Autaflandia

Następny artykuł będzie o Zommerlandzie
Obrazek

Powrót do Instytut Kultury Teutońskiej