Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Dyskusja o wniosku dot. zgodności traktatów z Konstytucją KS

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Re: Dyskusja o wniosku dot. zgodności traktatów z Konstytucj

Postprzez Prokrustes 30 wrz 2020, o 23:41

anglov napisał(a):Doprawdy? :)

...
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Rada Ministrów
Naczelna Izba Architektury
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Joanna Izabela 1 paź 2020, o 00:07

Kontekst to już ciężko złapać.

Kontekst jest niezmienny, powtarzany od 4 miesięcy ten sam. Państwa Stowarzyszone mają być partnerami, a nie wsadzane pod but. Na temat traktatów były wstępne rozmowy, rozmawiałam z Księciem o wizji tego jak to ma wyglądać, zgodziliśmy się ze trzeba wypracować Kodeks sprawiedliwości ale nie ten jaki istnieje teraz. Problem w tym, ze najpierw w sejmie się zaczęły pojawiać szkodliwe ustawy (razem z JKM podzielamy pogląd co to do Kodeksu Brunona) wobec tego chcieliśmy przeczekać i zobaczyć jak to się rozwinie.

Potem pojawiłeś się ty, z swoim oskarżeniem o coś co zawsze było uznawane jako norma narracyjna, próbując powołać się na Santiago i zrobić z niego męczennika (btw. z Santiago odbyłam 2 rozmowy prywatne i przy kolejnym ataku już nie tylko na mnie poszedł pozew do TK). Zrobiłeś to w idealnym okresie bo jak mówiłam do 19 mnie na pewno nie ma w pełni i podawałam powód, 18 wrzuciłeś akt oskarżenia. Arcyksiążę Hergemon znając mnie na tyle dobrze, że wiedział że przez durną giereczkę mogę sobie zrobić większą krzywdę w życiu stwierdził że mnie będzie bronił. Sprawa się przeciągała, chociaż mogła być zakończona w pewnym momencie i dobrze wiemy, że nie jest to moja wina. Pokazałeś mi że nie ma co dać ci rękę bo urwiesz całą kończynę górną, a i tak my będziemy tymi złymi. Tak pojawiły się sarkazmy i cynizmy ale wiesz co, tak naprawdę nie sądzę że to tobie zależało na pojednaniu. Ostatecznie przy normalizacji moich spraw Arcyksiąże wycofał swoje stanowiska.

Gdzieś też pojawiła się ustrojówka Brunona, o którą się piekli jakby wyrzucenie tych traktatów było najważniejsze na świecie. No ale nie jest, mówię że wyrzucenie ich spowoduje że każdy będzie miał w dupię taką zabawę, bo ostatecznie ustrojówka mogła by pójść i na Firankę w Baridasie ale dobrze wiemy ze działania jego były dla dobra swojego państwa, a taka sprawa by doprowadziła do zabicia Baridasu. To samo się dzieje teraz. Dodatkowo krzyczy się o złych Teutonach i o niszczeniu. Przez całą sprawę parokrotnie już pokazywaliśmy gesty dobrej woli ale jakoś dostajemy po gębie. Tak bardzo Brunonowi zależy na tym aby było na jego, że aż referendum wystawił na miesiąc
po, co powinno się kłócić z demokratycznymi wartościami jakimi się podobno rządzi.

Natomiast to, że nie zgadzamy się aby traktować nas jako prowincje i nie będziemy się na to godzić jest zamachem stanu wg waszych głosów. Nie będzie renegocjacji traktatów w takim stylu i z takim podejściem, każdy jest już zmęczony. Możecie sobie nawrzucać na mnie ale Kaxiu miał już tego dość, chociaż pewnie by i tak nie został. Jest mi go niesamowicie ogromnie szkoda, bo nie zasłużył sobie za robienie z niego wroga narodu. Sami macie gdzieś nawet Księcia czyli spoiwo. Teraz to co piszecie jest cholernie przykre patrząc, że STS powinien być murem za Księciem, to do złych Teutonów należy walka z nim. Tylko, że to już nie jest narracja, a serio rozwałka wewnętrzna.

Mam nadzieje, że nie będę musiała się wypowiadać więcej w tym wątku chociaż szczerze wątpię. Proszę przestańcie nawalać w moich ludzi, za to możecie sobie robić kukły ze mnie i je palić.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii

Postprzez anglov 1 paź 2020, o 00:42

Użyłeś wielokropka. Dlatego jak mówię – nie wiem czy nie zdajesz sobie z tego sprawy, czy też nie: spór który trwa nie jest neutralny. To nie jest tak że 2-3 osoby walczą między sobą, robiąc sobie na złość. Zawsze w takich konfliktach jest cicha publiczność. Ta publiczność, która ma dość. Ta publiczność, która jest gotowa podjąć wszelkie kroki.

Podczas elekcji jasno postawiłem sobie cele i kierunek rozwoju Księstwa, jaki chcę osiągnąć. Prowokowane są jednak działania zupełnie odwrotne, mające na celu startowanie nie z pozycji współpracy, a siły. Nie jestem w stanie się podpisywać pod takimi działaniami.

Ty się zasłaniasz urażoną dumą Gellońską. Brunon demokracją i Konstytucją. Ja jedyne co mam przed sobą to Sarmacja i o jej dobro staram się dbać. Nie chcę rozłamu. Ale powoli Sarmacja przestaje być miejscem, gdzie i ja dobrze się nie czuję – poprzez atmosferę wzajemnej niechęci oskarżania się.

To nie jest tak, że Sarmacja jedno, Teutonia drugie. Jestem zmęczony kwestionowaniem, ciągłymi atakami i koniecznością bicia się w Trybunale ze studentami prawa. Nie sprawia mi to najmniejszej radości. Tak samo jak szczególnie małej grupce osób sprawia radość obserwowanie wojny sarmacko-sarmackiej. Bo takie są strony tego konfliktu.

Zapowiedziałem. Traktaty będą zmieniane. Wszyscy, którzy przewodniczą Państwom Stowarzyszonym są to osoby zaufane i długo już przebywające w Sarmacji. Wątpię by mimo wątpliwości, ktokolwiek byłby w stanie dokonać jakiegoś zamachu. A nawet jeśli – Sarmacja ma odpowiednie środki.

Osobiście zapowiedziałem, że będę rozmawiał, dyskutował i starał się wypracować konsensus i Książęco zaproponować kompleksowe rozwiązania. Nie wykluczam że będę potrzebował pomocy legislacyjnej. I tutaj bardzo się cieszę, z deklaracji @PiotrdeZaym Ale nie da się tego wszystkiego zrobić od razu.

Dlaczego zatem walczycie? O co Wam chodzi? Dlaczego tak bardzo chcecie mieć rację, zamiast zawierzyć Księciu Sarmacji, że zorganizuje to tak, żeby interes Księstwa był zachowany? Jaki jest Wasz cel? Jaka jest Wasza motywacja by podważać obecny stan faktyczny? Komu chcecie zrobić na złość?

Pytania są otwarte, dla każdego, kto dokłada swoją cegiełkę eskalacji do tego sporu.
Andrzej Fryderyk
Książę Sarmacji
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Prokrustes 1 paź 2020, o 00:46

Pokazałeś mi że nie ma co dać ci rękę bo urwiesz całą kończynę górną, a i tak my będziemy tymi złymi.

Nie będę się odnosił do reszty bo i tak nie dojdziemy do zrozumienia.

Przepraszam za to, że powiedziałem, że nie jesteś potrzebna w trakcie tajnej rozmowy na audiencji.
Oraz za to, że (mniej więcej) właśnie chodziło o to żeby pozbyć się Ciebie (jako Teutonki) z władz.

Z mojej perspektywy był to żart zważywszy na to ile zabiegałem o to byś na PG została oraz jak wcześniej praktycznie zostawiałem wolną rękę w kwestiach MSW oraz MSZ. Subiektywnie w swoim odczuciu sprowokowało mnie twoje kręcenie nosem, że tego nie podpiszesz, tamtego nie zrobić a siamtego nie chcesz. Nie zmienia to faktu, że moje słowa paść nie powinny jako, że i prywatnie się nie znamy.

Jak już mówiłem Bartkowi i JKM, kończyłem spotkanie z przekonaniem, że mamy porozumienie... bo nie takie żarty na Discordzie są wporzo.

Razem z JKM regularnie odnosicie się do tej rozmowy publicznie ale niby zachowując jej poufność... co jest szczerze... beznadziejne ;]
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 1 paź 2020, o 00:48

Jeśli jest taka wola stron, mogę zgodzić się na odtajnienie przebiegu rozmowy.
Andrzej Fryderyk
Książę Sarmacji
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Prokrustes 1 paź 2020, o 00:50

anglov napisał(a):Dlaczego zatem walczycie? O co Wam chodzi? Dlaczego tak bardzo chcecie mieć rację, zamiast zawierzyć Księciu Sarmacji, że zorganizuje to tak, żeby interes Księstwa był zachowany? Jaki jest Wasz cel? Jaka jest Wasza motywacja by podważać obecny stan faktyczny? Komu chcecie zrobić na złość?

Nie widzę tutaj specjalnie walki. Tylko dużo szumu o TK i "ewentualne konsekwencje".
Ja osobiście czekam na nowe propozycje dot. traktatów bo wtedy rzeczywiście będą potrzebne siły w merytorycznej dyskusji.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Prokrustes 1 paź 2020, o 00:51

anglov napisał(a):Jeśli jest taka wola stron, mogę zgodzić się na odtajnienie przebiegu rozmowy.

Ja nie mam takiej potrzeby bo nie zgłaszam od tygodnia publicznie pretensji o jej przebieg. W ręce JI.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Joanna Izabela 1 paź 2020, o 00:55

Ja osobiście czekam na nowe propozycje dot. traktatów bo wtedy rzeczywiście będą potrzebne siły w merytorycznej dyskusji

Ale zdajesz sobie, że obecna narracja Brunona mówi że wracamy do tego że będziemy prowincjami i nie mamy ziem czyli że wracamy do strefy poprzedniej wg was. Jeżeli TK uzna, że oddanie Ziem nie jest okej i że nadal jesteśmy "prowincjami" to co zmienią nowe Traktaty? Przecież znowu będzie można iść do TK jak coś będzie nie tak i powiedzieć że przecież nie możemy podpisywać traktatów i nie mamy ziemi i jeszcze powołać się na ustrojówkę. Nikt się na to nie zgodzi.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii

Postprzez anglov 1 paź 2020, o 01:13

Prokrustes napisał(a):Nie widzę tutaj specjalnie walki. Tylko dużo szumu o TK i "ewentualne konsekwencje".
Ja osobiście czekam na nowe propozycje dot. traktatów bo wtedy rzeczywiście będą potrzebne siły w merytorycznej dyskusji.

To trochę przykre, że walki nie widzisz, jak jesteś jedną z osób, która ją prowokuje i utrzymuje przy życiu. Kto przed chwilą bzdury opowiadał o jakimś ciągłym atakowaniu Sarmacji przez „pewne osoby” na discordzie?

Ja ogólnie mam nadzieję, że „nowe propozycje” będzie jeszcze komu przedstawić. To co mamy teraz w Sarmacji jest niczym więcej niż festiwalem zarozumiałości.
Andrzej Fryderyk
Książę Sarmacji
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 1 paź 2020, o 08:14

Obecną sytuację traktuję nieco jako wotum nieufności.

Wasza Książęca Mość!
Tu nie ma żadnego wotum nieufności.
Po pierwsze, mamy problem prawny. On jest do rozwiązania. Jeśli założymy, że "państwa stowarzyszone" chcą dalej funkcjonować z Sarmacją, to chodzi o nowe, możliwie najprostsze, ułożenie stosunków "Sarmacja właściwa" - "państwa stowarzyszone".
Po drugie, mamy problem czysto ludzki. Kilka osób się pokłóciło. I to niestety przesłania całą sprawę. Nie ukrywam, ja też w Sarmacji z jednymi dogaduję się łatwiej, a z innymi trudniej. Być może na szczęście rzadko bywam na Discordzie, gdzie język jest zdecydowanie ostrzejszy.
Trzeba oddzielić jedno od drugiego. Wiem, że to niełatwe. Niestety jednak - konieczne. Bo cała dyskusja o "złej Sarmacji która chce gnębić [proszę wstawić nazwę]" lub "złej/złym [proszę wstawić nazwę] która/który wykorzystuje i niszczy Sarmację" jest po prostu bez sensu. Kogo gnębić czy niszczyć? Po co? Żeby co osiągnąć?
Jakiś czas temu uznałem, że trzeba poświęcić niepodległość Hasselandu po to, by przetrwał. Owszem; miło jest być niepodległym, zawierać traktaty, wysyłać ambasadorów. Ale jak w tym niepodległym państwie jest kilku ludzi - to skąd brać tych ambasadorów? Wszystkie urzędy obsadzone z trudem, wyborów nie ma, bo i tak wiadomo, kto kim zostanie... To ma być ta świetlana przyszłość? Radość ze wspaniałej niepodległości? Wolne żarty! To już lepiej mieć autonomię i być w większej grupie, mieć większe możliwości działania. Tak uważałem - i tak uważam.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka, zagranica