Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Tytuły ziemskie - tytulatura, herby

Miejsce rozmów na wszelkie tematy z Teutonią związane — powitania, pytania, projekty obywatelskie.

Tytuły ziemskie - tytulatura, herby

Postprzez Joanna Izabela 4 lip 2020, o 12:02

Zgodnie z projekt tytułów już znajduje się w Senacie. Jednak jest to dopiero pierwszy krok - warto by było opracować jak zwracać się do poszczególnych osób które noszą dane tytuły na terenie Teutonii. Dodatkowo Gotryd wyszedł z pomysłem herbów dla poszczególnych tytułów, a Arcyksiążę podsunął pomysł że herby mogą się zmieniać wraz z rozwojem historii danego miejsca. Obu pomysłom jestem przychylna. Wątek ten jest kontynuacją "kontrowersyjnego pomysłu tytułów" jednak ma służyć właśnie opracowaniu symboli z nimi związanych. Zachęcam do współpracy, dzielenia się pomysłami - jak widzicie herby, jak widzicie tytulaturę, inne elementy symboliczne do tytułu. Do opracowania jest sporo. Wszelkie zastrzeżenia co do samego projektu proszę zgłaszać pod debatą w Senacie.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii

Re: Tytuły ziemskie - tytulatura, herby

Postprzez Cillian 5 lip 2020, o 17:38

Zgaduje, że większość ziemi Tytularnej nie posiada żadnych opisów, więc mogę pomóc na tym polu.
Obrazek

Postprzez kaxiu 5 lip 2020, o 21:40

Wszelkie zastrzeżenia co do samego projektu proszę zgłaszać pod debatą w Senacie.

Niestety nie wszyscy są tam mile widziani.
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru

Gdzieś hen daleko, na wodach Oceanu Mroźnego...

Postprzez Joanna Izabela 5 lip 2020, o 21:42

kaxiu napisał(a):
Niestety nie wszyscy są tam mile widziani.

Wszyscy po spełnieniu wymogów nowego obywatelstwa ;) Natomiast do Arcyksięcia poszedł gołąb discordowy.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii

Postprzez kaxiu 5 lip 2020, o 21:44

Joanna Izabela napisał(a):Wszyscy po spełnieniu wymogów nowego obywatelstwa ;)

Czyli jednak nie wszyscy ;).
Natomiast do Arcyksięcia poszedł gołąb discordowy.

Dzisiaj nie dotrze, bo mnie oczy od patrzenia w telewizor potem bolą.
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru

Postprzez Joanna Izabela 8 lip 2020, o 20:17

Na pewno będe potrzebowała heraldycznej pomocy. Możemy zacząć od najogólniejszych

Trzeba pomyśleć jak pokazać rangę w herbie danego tytułu: domyślam się ze na pewno będzie musiała być inna korona rangowa. klejnot może nawiązywać do regionu z którego się znajduje, trzymacze - czy stawiamy na uniwersalne w sensie lwy czy jednak coś innego? to co na tarczy oczywiście będzie do opracowania już pod konkretny tytuł

Znowu zwroty honorowe - wiadomo ze dla grafów, fráherów czy hertsogów będą inne, ale czy np. pokusić się o drobne zmiany hertsogów żeby każdy miał odrobinę inny zwrot?
teraz popłynę ale chodzi mi o przedstawienie mechanizmu:
ze Hebenhertsog Hergolien my miał tytuł "Jego Honorowej Wysokości"
Wilmišhertsog ik Agniš Irthe - "Jego Szlachetnej Wysokości"
Guthertsog ik Turentt - "Jego Miłościwej Wysokości"
Anfašhertsog ik Viktoria - "Jego Zacnej Wysokości"
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii

Postprzez kaxiu 8 lip 2020, o 20:28

Ja bym zaczął od jakieś generalnej szymli - z założeniem że wraz z upływem czasu wszystko może ulec zmianie - o ile oczywiście będzie to uzasadnione. Potrafię sobie różne piękne smaczki wyobrazić, np. że lwy-trzymacze mają w szponach tylnych łap węża.
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru

Postprzez Joanna Izabela 2 sie 2020, o 09:29

Przypominam nadania i wracamy do tematu herbów:
Wojciech Hergemon - Naturegráf ik Advolfiš Wallt
Adam Jerzy Piastowski- Štatagráf ik Argon Cux
JKW Andrzej Fryderyk - Oltgráf ik Velland
Gotfryd Slavik de Ruth - Naturegráf ik Brandiš Mooa
Ramael -Fráher ik Rabo
Eugeniusz Maat - Fráher ik Custo
Alexander Rose - Fráher ik Bren
Grzegorz Czartoryski - Fráher ik Sello
Albert Jan Maat - Fráher ik Bildo

Chciałabym abyście poszukali o swojej ziemi to co jest w TiH i mniej wiecej opisali co by było na podstawowym BAZOWYM herbie. W czasie rozwoju danego tytułu herb będzie się zmieniał o wydarzenia które będą związane z danym rejonem i za które już to wy będziecie odpowiadać.

Dla ułatwienia mapy podrzucam
http://geografia.teutonia.one.pl/mapy/NowaTeutonia_2019_AJP.png
http://geografia.teutonia.one.pl/mapy/Teutonia_2017_AJP.png
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez kaxiu 2 sie 2020, o 10:05

Cóż, o Wilczym Lesie raczej nic nie ma - zwłaszcza że wydaje mi się, że sam kiedyś te ziemie tak nazwałem ;).

Natomiast geograficzno-historycznie na tyle na ile te okolice znam - jest to południowa flanka Księstwa Zielnyboru, a jednocześnie jedna z dwóch dróg, od strony których Księstwo było faktycznie zagrożone inwazją (druga to oczywiście przełęcz Kelegard - ale tylko w krótkim okresie tauzeńskiego lata).

Jednocześnie, jeszcze za czasów wojen pomiędzy Enderasją a Slavią - były to ziemie przez które oddziały stacjonujące w Zielnyborze mogły dokonywać szybkich rajdów na ziemie enderasjańskie. W dawnej historii Teutonii były to więc ziemie niebywale strategiczne z punktu widzenia lokalnych władców.

Wraz z upływem czasu - po pierwsze ludność teutońska przestała się mordować wzajemnie, a po drugie efektywność mordowania zaczęła rosnąć, więc strategiczne znaczenie Wilczego Lasu spadło. Nadal jednak są to ziemie o pewnym znaczeniu militarnym - starczy spojrzeć na mapę - każdy kto chce zając Starą Teutonię musi opanować Zielnybor i uporać się z lokalną partyzantką (co przykładowo po Teutońskim Maju się nie udało).

Jest to też miejsce o istotnym walorze naukowym. Wilczy Las w przeciwieństwie do Puszczy Zielnyborskiej przez wieki podlegał wpływom lokalnej ludności, która pozyskiwała z niego drewno i pożywienie. Ekosystem Wilczego Lasu jest przez to odmienny. Po drugie - po tylu wiekach przemarszów i nawalanki - starczy gdzieś wbić łopatę, żeby znaleźć przedmioty interesujące archeologów.

Nie wiem jeszcze w jakim kierunku zajmę się tymi ziemiami. Póki co w Księstwie Zielnyboru trwają żniwa, które i tak zaniedbałem przez pobyt w Grodzisku w ostatnich dniach. A zima zapewne będzie ostra.

Herb widziałbym następująco:
1) cały raczej kolorystycznie mroczny i przygnębiający (Główne kolory: czarny, ciemny odcień z pogranicza brązu i zieleni, ew. jako kontrast ciemny, zgniło czerwony),
2) z 3 drzewa liściaste, ale ponure i bez liści (czekające na krótką wiosnę i jeszcze krótsze lato),
3) wilk - koniecznie czarny,
4) można jeszcze wprowadzić jakiś element nawiązujący do wieków wojennych zmagań - ale o ile nie będzie przez to całość zbyt jarmarcznie wyglądać.
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru

Postprzez GrzegorzTomaszJakub 4 sie 2020, o 21:19

Przeszukując zasoby TIH i "Masakrę w Dolinie Łez", udało mi się odnaleźć dosyć szczątkowe informacje. Natomiast wiemy, że to zamek, w którym wzięli ślub Hergolien i Berezyna. W ciągu kilkuset następnych lat poszczególne komnaty obiektu służyły między innymi, jako strzelnica dla wojsk teutońskich, czy miejsce przesłuchań, tortur i egzekucji wrogów Teutonii. Pomimo upływu wieków budynek nadal stoi, choć należy mu się porządna renowacja.

Zamek jest położony na południe od Srebrnego Rogu. Tam są dosyć głębokie lasy, jeżeli oczywiście wierzyć mapie Teutonii.

Jak wyglądałby według mnie herb Sello?
a) kolorystyka w odcieniach (ciemniejszej) zieleni
b) dwa drzewa (najlepiej iglaste) na jakiejś górce (już w jaśniejszym odcieniu zielonego), z ewentualnie przepływającym strumieniem.
c) miecz skierowany ku górze (metalowa głownia z brzozową rękojeścią z dodatkiem szafiru/szmaragdu)
(-) Grzegorz Tomasz Jakub Czartoryski
Obrazek

Następna strona

Powrót do Życie Teutonii [Úr Teutonienlejb]