Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wyrok w sprawie Santiago Vilarte

Wyrok w sprawie Santiago Vilarte

Postprzez Piotr Paweł I 30 cze 2020, o 14:55

Przeczytałem własnie wyrok ws. naszego byłego Lorda Szambelana, Santiago Vilarte.
viewtopic.php?f=1031&p=330144#p330144
Nie zamierzam się spierać z Trybunałem Koronnym, ale gdyby Santiago zechciał, to chętnie bym go reprezentował, składając apelację. Myślę, po przeczytaniu uzasadnienia wyroku, że apelacja jest bardzo wskazana. Obawiam się jednak, że Santiago nie zechce składać apelacji. A szkoda.
Tak czy inaczej, mam nadzieję, że Santiago Vilarte do nas wróci...
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Re: Wyrok w sprawie Santiago Vilarte

Postprzez Artur 30 cze 2020, o 15:58

Też mam taką nadzieję! Wyrok jest istnym skandalem i świadczy tylko i wyłącznie o osobie która go wydała. Nie mam pojęcia czym się sędzia kierowała ... Straciłem jakikolwiek szacunek dla tej instytucji, trudno będzie go odbudować. Poczucie sprawiedliwości zostało zdemolowane.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Artur
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 30 cze 2020, o 17:13

Generalnie tak jak każdy ma prawo dochodzić swoich roszczeń przed Trybunałem, tak i każdy ma prawo do apelacji bądź złożenia skargi kasacyjnej.

I tutaj mam szczerą nadzieję, że jeżeli pojawiają się wątpliwości i chęć apelacji, to pojawi się ona – czy to samodzielnie wystosowana przez skazanego nieprawomocnym wyrokiem, czy też z pełnomocnictwem udzielonym w sposób zgodny z KPpTK.

Mam jednak nadzieję, że wątek ten nie posłuży do niemerytorycznej krytyki organów sądowniczych Księstwa, ani szerzenia mowy nienawiści wobec któregokolwiek z ATK.

Niezmiennie też mam nadzieję, że Santiago do Hasselandu i Sarmacji wróci.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Artur 30 cze 2020, o 17:29

anglov napisał(a):Generalnie tak jak każdy ma prawo dochodzić swoich roszczeń przed Trybunałem, tak i każdy ma prawo do apelacji bądź złożenia skargi kasacyjnej.

I tutaj mam szczerą nadzieję, że jeżeli pojawiają się wątpliwości i chęć apelacji, to pojawi się ona – czy to samodzielnie wystosowana przez skazanego nieprawomocnym wyrokiem, czy też z pełnomocnictwem udzielonym w sposób zgodny z KPpTK.

Mam jednak nadzieję, że wątek ten nie posłuży do niemerytorycznej krytyki organów sądowniczych Księstwa, ani szerzenia mowy nienawiści wobec któregokolwiek z ATK.

Niezmiennie też mam nadzieję, że Santiago do Hasselandu i Sarmacji wróci.

Ktoś kto sili się na polityka powinien mieć twardą skórę a krytykę potrafić znosić. Dzięki tobie zasłużony dla Sarmacji człowiek odszedł. Warto wiedzieć kiedy zamilczeć i ze wstydu nie ukazywać się światu.
Artur
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Cillian 30 cze 2020, o 17:42

Dzięki tobie zasłużony dla Sarmacji człowiek odszedł.

Czekaj, przez JKW? xD
Nie JKW wydał wyrok, nie JKW wysunął oskarżenie.

Ktoś kto sili się na polityka powinien mieć twardą skórę a krytykę potrafić znosić.

Kiedy ostatni raz sprawdzałem, TK nie jest powiązane z polityką, a sami Asesorowie nie silą się na polityków.
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez anglov 30 cze 2020, o 17:47

Artur napisał(a):Ktoś kto sili się na polityka powinien mieć twardą skórę a krytykę potrafić znosić. Dzięki tobie zasłużony dla Sarmacji człowiek odszedł. Warto wiedzieć kiedy zamilczeć i ze wstydu nie ukazywać się światu.

To bardzo ciekawe, szanowny Panie. Może zechciałby Pan wyjawić jaki zasłużony dla Sarmacji człowiek odszedł dzięki mnie i wykaże w jakiż to sposób się do tego przyczyniłem?

Wszakże bynajmniej ja żadnego wstydu nie odczuwam i odczuwać nie zamierzam.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Artur 30 cze 2020, o 17:48

Cillian napisał(a):
Dzięki tobie zasłużony dla Sarmacji człowiek odszedł.

Czekaj, przez JKW? xD
Nie JKW wydał wyrok, nie JKW wysunął oskarżenie.

Ktoś kto sili się na polityka powinien mieć twardą skórę a krytykę potrafić znosić.

Kiedy ostatni raz sprawdzałem, TK nie jest powiązane z polityką, a sami Asesorowie nie silą się na polityków.

Trzeba czytać między wierszami.

pan z tych którzy twierdzą, że ktoś kto przez polityków jest wybrany nie politykuje? Gratuluję xD
Artur
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Cillian 30 cze 2020, o 17:54

pan z tych którzy twierdzą, że ktoś kto przez polityków jest wybrany nie politykuje?

Tak.
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Joanna Izabela 30 cze 2020, o 17:58

To ja odbiję piłeczkę w podobny sposób, jeżeli ktoś nie bierze odpowiedzialności za swoje słowa, ten też w politykę nie powinien się bawić. Jeżeli ktoś od razu odchodzi z Sarmacji, bo coś nie idzie po jego myśli - ten też w politykę nie powinien się bawić. Każdy ma prawo do wniesienia oskarżenia, każda strona która nie zgadza się z wyrokiem ma prawo do apelacji. Zasady są proste i dotyczą każdego. Tak jak nie rozumiem jak się próbuje zrzucać winę na oskarżonych, tak samo nie rozumiem, że próbuje zrzucić winę na TK za wyrok. Co więcej jakby Santiago apelował i ktoś mu próbował powiedzieć, że "po co" to też bym tego nie rozumiała - ma takie prawo.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez Artur 30 cze 2020, o 18:11

Joanna Izabela napisał(a):

Tak jak nie rozumiem jak się próbuje zrzucać winę na oskarżonych, tak samo nie rozumiem, że próbuje zrzucić winę na TK za wyrok.

Wręcz przeciwnie, nie zrzuca się winy na oskarżonego wręcz uważa się, że jest niewinny. a za wyrok odpowiedzialny jest trybunał, niby kto inny x
Artur
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Dyskusja ogólna i powitania