Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nowy laptop

W tym dziale rozmawiamy na tematy niezwiązane z mikronacjami, w tym z realną polityką

Nowy laptop

Postprzez Santi Vilarte 28 mar 2020, o 23:56

Jak w temacie - rozglądam się za nowym laptopem w granicach 1800zł. Będzie do przeglądania neta i pisania tekstów, bez gier. Bateria mniej istotna, bo zwykle pracuję na kablu. Liczy się, by był solidny. Macie modele warte polecenia? Obecnie mam hp2000, dobrze się spisuje ale ma już swoje lata. Czytałem np dobre opinie o Dell-ach.
Santiago Vilarte
Poseł
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Re: Nowy laptop

Postprzez Eugeniusz Maat 29 mar 2020, o 00:43

W sumie jak patrzyłem ten przedział cenowy to dużo jest tu urządzeń z ekranem dotykowym...

Np. Ten:
https://www.x-kom.pl/p/534578-notebook- ... k-360.html

A jeśli chodzi o coś bez dotyku to kieruj się pamięciom RAM i procesorem. Karta graficzna nie potrzebna.
https://www.x-kom.pl/p/523808-notebook- ... win10.html
https://www.x-kom.pl/p/523809-notebook- ... win10.html

Jeśli chodzi o dysk twardy to dobrze jakby miał SSD, bo teraz to zaczyna być standardem.

Jakby coś to jeszcze jutro poszukam ;)
Úr Burgmáster ik úrs Auterra

Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Bajtuś 29 mar 2020, o 13:07

Poszukaj sobie Dell-a polisingowego... można trafić bardzo dobre egzemplarze w dobrej cenie.
Ja swojego kupiłem za nieduże pieniądze i7 16GBram dysk ssd400GB.
Marek Bajtuś
Królestwo Hasselandu

Postprzez AFvTD 29 mar 2020, o 20:43

Ja swojego kupiłem przez internet tutaj. Sprzęt, tak samo jak Bajtusia, poleasingowy, ale jednak w miarę się sprawdza. Nie tylko do pisania, w grach też sobie daje radę - chociaż raczej na najwyższych ustawieniach graficznych mógłby nie pociągnąć :D . Co prawda, nie jest to stan idealny przeraziłem się, jak otworzyłem zakurzony CD-ROM), ale służy mi już pół roku, jest dosyć mocno wykorzystywany (przez obecne wolne chodzi prawie cały dzień) i jak na razie prawie wszystko działa bardzo dobrze (nieszczęsny CD-ROM się od kurzu chyba nie pozbierał). Poza tym, całkiem w porządku mają wsparcie techniczne, przynajmniej ja względnie szybko dostałem odpowiedź. Ceny też całkiem niewygórowane jak na ten sprzęt, jak sprawdzałem, tego którego kupiłem za 1100 - nowy kosztował coś koło 6000 :D

A co do Della, to jak powiedział mi kiedyś kolega: "Nie kupuj bo szybko się psuje" :'D, chociaż sam się nie wypowiem na temat, bo nigdy nie korzystałem, bo komputer mam z Lenovo, a Laptopa z HP
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu

Postprzez vhris 30 mar 2020, o 14:50

Tak się tylko odniosę do DELLa, który się szybko psuje:
Mojego używam od 5 lat codziennej pracy po 8h plus ~3-4h użytko po godzinach.
Generalnie z elektroniką jest tak, że jak ją użytkujesz z głową to ci długo posłuży.
Jak nie dbasz to po roku masz kaplicę.
markiz Krzysztof Macak h. Pobóg
Wielki Mistrz Zakonu Sigmara Młotodzierżcy Sigmarus IX
ppłk rez. Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Santi Vilarte 30 mar 2020, o 19:30

Trafiłem na coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/70-dell-ultra ... 8978627592

Irytujące są te porty z tyłu i dysk trochę mały, ale tak to wydaje mi się ma dobre parametry. Ekran też trochę mały, ale podłączy się stacjonarny monitor
Santiago Vilarte
Poseł
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 6 kwi 2020, o 17:58

Podsumowując :D Zdecydowałem się na Thinkpada L520. Używam go na razie parę godzin i wygląda to fajnie, chociaż wentylator większość czasu chodzi. Cicho, ale jednak. Z detali: skok klawiszy jest jak dla mnie trochę za duży i ich układ (cały czas naciskam End, chcąc nacisnąć Delete). Jeśli wpadnie jeszcze coś wartego uwagi, to się podzielę.
Santiago Vilarte
Poseł
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Guedes de Lima 7 maja 2020, o 07:46

Będziesz (już jesteś?) zadowolony. Ja od +/- 2 lat pracuję na ThinkPad T460 i jestem bardzo zadowolony. ;)
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 7 maja 2020, o 20:11

Dlatego też wybrałem tę serię, że mam z niej służbowego, choć inny model i mniejszy. Jak na razie śmiga, chociaż np. wentylator chodzi prawie cały czas. Cicho, ale jednak chodzi. W służbowym włączy się na dłuższą chwilę, słychac że na wysokich obrotach, po czym cisza :P
Santiago Vilarte
Poseł
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez AH139 27 maja 2020, o 09:10

Zainwestuj w podkładkę chłodzącą z dobrymi wiatrakami. A co do klawiatury, to niestety układ klawiatury w serii T nie jest zbyt przyjemny, dlatego ja podpinam do niego zwykłą klawiaturę. Ja mam jeszcze serię T430s i jestem bardzo zadowolona, do filmów i przeglądania internetu, całkowicie mi wystarcza.
I wiosna by tak nie smakowała, gdyby przedtem zimy nie było
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Powrót do Real, który nie istnieje