Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Akcja Integralistyczna Sarmacji - reaktywacja II

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Re: Akcja Integralistyczna Sarmacji - reaktywacja II

Postprzez Zombiakov 7 sty 2020, o 17:25

Guedes de Lima napisał(a):Mogę uchylić rąbka tajemnicy, że dyskusje się toczą więc "coś" tam się dzieje! :)

Nalezaloby jednak wrocic do fundamentalnej kwestii.
Czy w obecnej konstrukcji Ksiestwa jakakolwiek inicjatywa polityczna moze miec wymierny wplyw na stan tegoz Ksiestwa.

Czy moze wplyw ten ogranicza sie do tworzenia troche wiekszego contentu ?
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Hohenzollern 7 sty 2020, o 17:53

Jaśnie Oświecony Diuku,

dobrze zadane pytanie, moim zdaniem tak! Bo to tak naprawdę wszystko zależy od ludzi którzy współtworzą daną inicjatywę polityczną, od ich chęci, motywacji, oraz celów jakie pragną osiągnąć. Można powiedzieć że sprowadza się to do aktywności, oraz tego czy ma się wizję na to co, jak, gdzie, powinno działać. No i przede wszystkim musi istnieć kolektywność w podejmowanych działaniach. No i co najważniejsze parafrazując 'konsekwencja głupcze ". Nie może coś przetrwać co jest wydmuszką na wietrze, i co chwile zmienia nazwę bądź poglądy od 360 stopni. Myślę że Sarmaci kiedyś jakoś pogubili się przy zabawie w partiach politycznych ( choć swego czasu był taki złoty okres ich działalności), gdyż stwierdzili że są to jedynie szyldy, i banery dzięki którym zdobędą władzę bądź większe wpływy na sferę publiczną. Tu jednak nie o to chodzi moim zdaniem, lecz o to aby zmieniać coś na lepsze. Jednak do tego jest potrzebne zaangażowanie, oraz niekiedy umiejętność pójścia na ustępstwa - pamiętamy polityka to sztuka kompromisów. Również tu tkwi pewien mankament, od bardzo, i to bardzo dawana trudno nam współpracować, bardziej stawiamy na indywidualny rozwój, oraz spełnianie własnych ambicji ( w czym nie ma nic złego, zresztą jest to rzeczą naturalną), niż na dobro ogólne. Wydaje mi się że powinniśmy znaleźć jakoś równowagę, między własnymi aspiracjami, a potrzebami wspólnoty.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Zombiakov 7 sty 2020, o 18:37

Hohenzollern napisał(a):Wydaje mi się że powinniśmy znaleźć jakoś równowagę, między własnymi aspiracjami, a potrzebami wspólnoty.

Ja widze ten konflikt na wyzszym poziomie - pomiedzy aspiracjami wspolnot a szersza wspolnota.
Indywidualne aspiracje na pierwszym poziomie (Ksiestwa) mialy wady ale zdecydowanie wiecej korzysci.
Indywidualne aspiracje obtoczone w bulce subnacjonalizmow to taka katastrofa klimatyczna (jezeli zalozymy, ze faktycznie ma miejsce) - powolny proces niszczacy cywilizacje bez widokow na jej zatrzymanie.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Hohenzollern 8 sty 2020, o 16:57

Jaśnie Oświecony Diuku,

faktycznie jest coś w tym co powiedział Diuk. W moim mniemaniu mamy tu do czynienia zderzeniem zwolenników unitaryzmu a federalizmu. Odwieczna walka między centralizacją a decentralizacją. Myślę że trudno tu określić się po której jest się stronie. Obecnie Sarmacja bardziej przypomina federację, dzieje się tak ponieważ Rzeczypospolitą tworzy wiele narodów. Nie do końca jestem przekonany czy aby wszystkie nacjonalizmy regionalne szkodzą, niekiedy po prostu podbijają aktywność i służą jako czynnik mobilizacyjny. Jednak mogą być niebezpiecznym zagrożeniem, co już przecież historia nam pokazała. Osobiście jestem przekonany że należy dążyć do decentralizacji w momencie wzrostu populacji, natomiast w przypadku niżu demograficznego dążyć do centralizacji. Nie można być zamkniętym doktrynalnie, lecz być po prostu bardziej pragmatycznym.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia strona

Powrót do Polityka, zagranica