Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sclavinia potrzebuje pomysłu...

Ostateczna Kafeteria: niech trwa Ostateczna Krucjata!

Sclavinia potrzebuje pomysłu...

Postprzez Guedes de Lima 3 gru 2019, o 13:33

Marceli napisał(a):Sclavinia potrzebuje pomysłu...

Słowa Hrabiego Marcelego z Ossolińskich Bordońskiego zainspirowały mnie do utworzenia nowe wątku, który mam wielką nadzieję podsyci tlący się żar aktywności forum Konsulatu Sclavinii. Na łamach Przeglądu Politycznego poruszyłem już problem zapaści aktywności w stołecznym Eldoracie jak również pozostałych zakątkach Konsulatu. Oczywiście z wyjątkiem Federacji Slawonii, gdzie JO Diuk-Baron Tomović prężnie buduje lokalne inicjatywy narracyjne.

Nie ulega jednak wątpliwości, że po okresie prosperity i niewątpliwej przewagi idei Ostatecznej Krucjaty, Sclavinia znalazła się na zakręcie historii i utrzymuje się na przysłowiowej powierzchni oceanu pt. mikroświat, dzięki silnym związkom z Księstwem Sarmacji. Warto zatem dyskutować, przedstawiać swoje koncepcje na reorganizację Konsulatu, która przywróciłaby blask tej wspaniałej wirtualnej krainie.

Moim zdaniem drogą, którą podążyliśmy lata temu, tj. idea Ostatecznej Krucjaty, a także betonowej i ekologicznej narracji była strzałem w dziesiątkę i nadal może stanowić dużą wartość Konsulatu. Tym bardziej, że dysponujemy tak wartościowym systemem jakim jest SEG. Szkoda tylko, że nie ma wśród aktywnych JKW Helwetyka... Mimo to mamy potencjał, historię i wartości, którymi możemy się chwalić i na bazie tego co już osiągnęliśmy w przeszłości, budować przyszłość.

Co sądzicie na ten temat? :roll:

Zapraszam do dyskusji.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Re: Sclavinia potrzebuje pomysłu...

Postprzez Franz Langer 3 gru 2019, o 17:49

Pełna zgoda, ciekawa narracja może przysporzyć aktywności. Jednak chciałbym zauważyć, że narracja to jedno, a sprawne zarządzanie prowincją to drugie. Prowincja potrzebuje też aktywnego gospodarza oprócz narracji. Gdy jedno z tych dwóch zaczyna kuleć nie możemy liczyć na wzrost aktywności.
(-) F. Langer

Postprzez August vHS 3 gru 2019, o 17:56

Ja proponuję kontynuować ideę Ostatecznej Krucjaty. Z odpowiednią narracją mogłaby pobudzić Sclavinię. Ale do tego potrzeba aktywnego, zaangażowanego konsula.
August von Hippogriff de La Sparasan
Burmistrz KM Grodzisk, dowódca 4 Regimentu Piechoty Gwardii Hasselandzkiej, Talnék Garnizonu Wedlowskiego
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Guedes de Lima 4 gru 2019, o 10:19

Franz Langer napisał(a):Pełna zgoda, ciekawa narracja może przysporzyć aktywności. Jednak chciałbym zauważyć, że narracja to jedno, a sprawne zarządzanie prowincją to drugie. Prowincja potrzebuje też aktywnego gospodarza oprócz narracji. Gdy jedno z tych dwóch zaczyna kuleć nie możemy liczyć na wzrost aktywności.

Pełna zgoda, trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie samorządu bez sprawnej kontroli administracyjnej i wypełniania takich codziennych obowiązków przypadających Konsulowi. Obawiam się, że wkrótce czekają nas zmiany na fotelu Konsula, bo jeżeli Andronik nie wróci, będzie trzeba działać i korygować. W końcu to dobro Sclavinii jest nadrzędne.

August vHS napisał(a):Ja proponuję kontynuować ideę Ostatecznej Krucjaty. Z odpowiednią narracją mogłaby pobudzić Sclavinię. Ale do tego potrzeba aktywnego, zaangażowanego konsula.

Na chwilę obecną jestem za kontynuowaniem idei Ostatecznej Krucjaty. Obawiam się, że jej zaniechanie mogłoby się przyczynić do całkowitego zatracenia charakteru Konsulatu. Ten klimat utkwił już w głowach mikronautów i większość kojarzy Sclavinię właśnie z ideą Ostatecznej Krucjaty. Pytanie tylko: jak to rozruszać? :)

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez August vHS 4 gru 2019, o 16:14

Przede wszystkim w ramach Krucjaty rozruszać i w pełni przywrócić do życia Waffen-OK. Wykonywać nim agresywne ruchy, np. zajęcie ziemi niczyjej koło Scholandii (coś na kształt Hasselandzkiej operacji Algala). Podejmować silne działania propagandowe i tak dalej. Taka jest moja propozycja.
Burmistrz KM Grodzisk, dowódca 4 Regimentu Piechoty Gwardii Hasselandzkiej, Talnék Garnizonu Wedlowskiego

Postprzez Guedes de Lima wczoraj, o 08:48

August vHS napisał(a):Przede wszystkim w ramach Krucjaty rozruszać i w pełni przywrócić do życia Waffen-OK. Wykonywać nim agresywne ruchy, np. zajęcie ziemi niczyjej koło Scholandii (coś na kształt Hasselandzkiej operacji Algala). Podejmować silne działania propagandowe i tak dalej. Taka jest moja propozycja.

Nie ulega wątpliwości, pytanie tylko czy ktoś wśród nas byłby chętny, by podjąć się misji rozruszania aktywności w strukturach Waffen-OK. Nie ukrywam, że choć idea Ostatecznej Krucjaty jest mi bliska to nigdy nie czułem się jak ryba w wodzie, jeśli chodzi o prowadzenie narracji OK.

Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez August vHS wczoraj, o 21:43

Ja mógłbym się tego podjąć, lecz moje stanowisko Polemarchy Sił Scholandzkich nie upoważnia mnie do narracji w ramach całego Waffen-OK.

Postprzez Franz Langer wczoraj, o 22:00

August vHS napisał(a):Ja mógłbym się tego podjąć, lecz moje stanowisko Polemarchy Sił Scholandzkich nie upoważnia mnie do narracji w ramach całego Waffen-OK.

Niestety ale tylko Konsul ma prawo do wydawania rozkazów i kierowania Waffen-OK więc wracamy w sumie do punktu wyjścia.
(-) F. Langer

Postprzez Ludwik Tomović wczoraj, o 22:01

Ze Slawonii jakiś desancik by można było zrobić :D
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

/-/
dr net. mat Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Prezes SFSP
Trener LKS-NK Troyanowitze Krasnystok
Były Naczelnik Krasnegostoku
Były trener FC San Silvestro, LKS Krasnystok i Wielonarodowej Kadry Sclavinii
Sejm Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii

Postprzez Santi Vilarte wczoraj, o 22:02

Ze swojej strony deklaruję możliwość wspólnego zorganizowania operacji, o jakiej wspominał @AugustvHipogriff razem z GH. Zebraliśmy niedawno pierwsze doświadczenia i organizacyjnie będzie już teraz tylko lepiej.
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów