Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sprawozdanie Lorda Protektora

Moderator: Królestwo Hasselandu: władze

Sprawozdanie Lorda Protektora

Postprzez Piotr Paweł I 2 wrz 2019, o 11:59

Wysokie Zgromadzenie!

Ponieważ moja kadencja dobiega końca, przedkładam Wysokiemu Zgromadzeniu moje sprawozdanie, a w zasadzie - kilka uwag co do mojej działalności (niestety, efekty zabiegu tenolizy pochewki ścięgien zginaczy palca prawej ręki utrudniają mi pisanie...).
Po pierwsze, praca Lorda Protektora polegała przede wszystkim na prowadzeniu obrad Zgromadzenia. Ponieważ nie ma nadmiernej produkcji ustaw, to i prace Saviuny nie były szczególnie intensywne. W moim przekonaniu, wszystko przebiegało bez przeszkód i większych problemów. Widzę potrzebę usprawnienia wyborów poprzez ich zautomatyzowanie - może będzie to możliwe. Głosowanie poprzez Pocztę Konną uważam za rozwiązanie które nie jest złe - ale skoro są osoby mające co do niego wątpliwości, trzeba to uszanować.
Nie było potrzeby, abym reprezentował Hasselandczyków przed Lordem Szambelanem i Dworem. Pragnę przy tym podkreślić, że współpraca z Lordem Szambelanem przebiegała bardzo sprawnie. Tym niemniej rola Lorda Protektora jako swoistego RPO nie może być niedoceniona - nawet, jeśli jest potencjalna.
Raz pojawiła się potrzeba upomnienia szlachcica hasselandzkiego, naszego b. Lorda Marszałka, w związku z jego "zamachem stanu". Była to w sumie dość smutna i niejasna sprawa - szkoda, że do niej doszło. Na marginesie: widzę potrzebę szerszego spojrzenia na szlachtę i jej rolę, trochę żałuję, że nie podjąłem tego tematu.
Życzę sukcesów mojemu następcy - i deklaruje swoje wsparcie i pomoc. Ja zamierzam się skupić na rozwijaniu HAN i Muzeum Hasselandzkiego.
Dziękuję za uwagę.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Powrót do Zgromadzenie Krajowe (Saviuna)