Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Konferencja prasowa Kanclerza

Dział dedykowany mieszkańcom i obywatelom Księstwa Sarmacji, w którym mogą zadawać pytania Radzie Ministrów.

Konferencja prasowa Kanclerza

Postprzez Michael Love 27 sie 2019, o 19:37

Dzień dobry,

chciałbym skorzystać z danej mi możliwości i zapytać publicznie o kilka spraw Kanclerza Alberta Jana Maata von Hippogriff. Liczę na odpowiedzi lub podanie w jednym zdaniu, dlaczego odpowiedzi nie zostaną udzielone.

1. Czy liczy Pan na ponowne objęcie urzędu po wyborach?
2. Co uznaje Pan za swoje największe osiągnięcie w roli Kanclerza?
3. Co okazało się niemożliwe do zrealizowania?
4. Co było największym błędem w trakcie rządów?
5. Czy Teutonia jest wymarzonym miejscem do zamieszkania?
6. Czy dzisiejsza Rada Ministrów skazana jest na pełnienie tylko i wyłącznie zadań "biurokracji papierkowej" - zatwierdzanie/odrzucanie wniosków",
7. Z którym przepisem prawa zupełnie się Pan nie zgadza?
8. Czy Minister Sprawiedliwości jeszcze pełni swój urząd, czy to stanowisko iluzoryczne?
9. Na czym stanęła sprawa z Radiem Sarmacja.
10. Jak przebiega skoordynowanie działalności szkół wyższych?

Za udzielone odpowiedzi serdecznie dziękuję.
Michael Love

Re: Konferencja prasowa Kanclerza

Postprzez Santi Vilarte 27 sie 2019, o 21:21

Jako że w rządzie zajmuję się sprawami edukacji i nauki, to odpowiem na ostatnie pytanie, oczywiście tylko w imieniu swojego ministerstwa, nie kanclerza.
Jak wiadomo, niedawno powołałem do życia szkołę prawną, która aktualnie nadal rozwiązuje kwestie kadrowe. Ponieważ kończy się powoli sezon urlopowy, mam pewną nadzieję, że to przyspieszy. Natomiast największym problemem naszych uczelni nie jest ich koordynacja, ale zapaść aktywnościowa. Więc niezależnie od tego, że powołanie centralnego Uniwersytetu Sarmackiego (jeśli Przedmówca coś takiego miał na myśli) jest dobrym pomysłem, to dopóki nie będzie impulsu oddolnego w postaci nowych studentów, nie ma sensu zajmować się zmianami organizacyjnymi.
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów

Postprzez Michael Love 28 sie 2019, o 12:47

Dziękuję za wypowiedź.
Czy pisząc „nowi studenci” ma Pan na myśli tylko osoby podejmujące studia do uzyskania stopnia mgr, czy też studentów wyższych stopni?
Zastanawia mnie, czy zachęcenie studentów wyższych stopni byłoby łatwiejsze?
Michael Love
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Santi Vilarte 28 sie 2019, o 13:37

Tzn. zakładam, że osoby pragnące uzyskać doktorat podejmują już działalność badawczą, więc myślałem wyłącznie o studiach magisterskich (i niższych tam, gdzie one występują). Zresztą w tej pierwszej kategorii nigdy nie można spodziewać się nagłego przyrostu.
Całkowicie osobną kategorią jest tu programowanie, gdzie programista z wiedzą "realową" może podzielić się wycinkiem tejże wiedzy, który może być przydatny na cele działalności strony/forum. Widziałem tego typu doktorat na Akademii Sclavińskiej. Natomiast w pozostałych działach trzeba włożyć w doktorat (i ew. późniejsze prace) dużo inwencji własnej. To wymaga poświęcenia konkretnej ilości czasu, więc o ile możemy się spodziewać pojedynczych aplikacji na doktoraty, to ten obszar nie jest decydujący w podniesieniu się z tej zapaści.
Póki co, ministerstwo roześle ankietę do organów prowadzących poszczególne uczelnie, aby dowiedzieć się m.in., które kierunki na ten moment faktycznie są gotowe przyjąć studentów. Na tej podstawie przedstawimy zbiorczy raport.
Natomiast priorytety MEiN obecnie są dwa, i mam nadzieję, że po wyborach dane mi będzie je nadal realizować: organizowanie studiów prawnych i aktualizacja przewodników z IES.
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Michael Love 28 sie 2019, o 15:11

Dziękuję bardzo za wyczerpanie tematu. Myślę, że to rozjaśniło nam to kwestie edukacyjne.
Podsumowując, ale jednocześnie odchodząc od głównego tematu.

Czy po wyborach chciałby Pan ponownie objąć swoje stanowisko, a może iść szczebelek wyżej?
Michael Love

Postprzez Santi Vilarte 28 sie 2019, o 21:23

Ktokolwiek obejmie po wyborach stanowisko kanclerza, myślę, że zaproponuję mu swoje usługi w tym samym resorcie. Natomiast na kanclerza się nie wybieram, bo to by wymagało ode mnie rezygnacji z innych zajmowanych stanowisk, żeby móc się zmieścić w ramach czasu, jaki mogę poświęcić na Sarmację. Zresztą specyfiką naszej polityki jest to, że nawet nie będąc w rządzie/Sejmie, a na "ulicy", wśród opinii publicznej, ma się naprawdę silny wpływ na to, jak działa aparat państwowy.
Pozostałych odpowiedzi myślę że udzieli sam kanclerz.
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów