Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Proj. Uniwersału o ochronie Baridasu przed spadochroniarzami

Zarchiwizowane wątki urzędowe
Obrazek

A V I X  A R Y O S S Á
R A D A   K R Ó L E S T W A

Re: Proj. Uniwersału o ochronie Baridasu przed spadochroniar

Postprzez Julian FER 5 cze 2019, o 18:07

Wysoka Rado,

W końcu jakaś jedność większości społeczeństwa. Popieram skrócenie pierwszego czytania. Nie mam nic do dodania do projektu.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez KJAF 5 cze 2019, o 18:47

Ja jednak wolałbym go nie skracać. Nic nam to nie da, w czasie zmieścimy się i tak. A mamy większe prawdopodobieństwo, że wyłapiemy ewentualny bubel przez te 3 dni i w razie czego go poprawimy. Bądź co bądź nikt przecież nie ma wątpliwości co do tego, że wpływ na elekcje przepisy te mają, a skoro tak — żeby nie było tak, że sami sobie podłożymy nogę gdyby się okazało, że w przepisach jest jakiś błąd.

3 dni wystarczy, aby debaty nie przedłużać i będzie dobrze.

Postprzez AFvTD 5 cze 2019, o 21:33

Cóż, osobiście nie będę ukrywał, nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązywania sprawy. Hermetyczne zamykanie Baridasu tylko na Baridajczykow odbije się jeszcze bardziej na aktywności. W negatywny sposób. No i regulację dotkną więcej niż jednej osoby. W sumie kilku. Z mniej ważnych, również mnie. Z tych bardziej - obecnego Interrexa. Januszek nadal ma obywatelstwo Hasselandu. Jeżeli ustawa wejdzie w życie, to albo Rada musi wydać odpowiednią uchwałę - aczkolwiek i tak przez ten czas Premier będzie musiał odebrać sobie samemu obywatelstwo. No bo mnie, to i tak nie szkoda - w końcu i tak tylko jestem karierowiczem, który wołał pomóc Hasselandowi w ciężkiej sytuacji, popracować w sympatycznym gronie i czegoś się nauczyć, aniżeli ciągle patrzeć na spór Konrad Jakub - at Aterze.

W każdym razie, pozostawiam to pomysłodawcy. Jeżeli projekt zostanie poddany pod głosowanie w obecnym stanie, na mój głos liczyć nie można.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu

Postprzez KJAF 5 cze 2019, o 21:39

Po pierwsze, nie trzeba stwierdzać utraty obywatelstw zanim Rada poczyni wyjątki.

Po drugie, hermetyczne środowisko na czas elekcji to jak się okazuje, norma wszędzie, tylko nie u nas. Na co dzień, nie będzie to przecież stosowane.

Po trzecie, właśnie próbujemy wypracować jakiś kompromis z drugą stroną więc jest szansa, że uniwersału w obecnej formie nie trzeba będzie uchwalać. Szczegóły zapewne dopiero jutro.

Postprzez AFvTD 5 cze 2019, o 21:48

Pierwsze i trzecie - cóż, zatem wierzę, że wszystko zostanie prawidłowo rozegra

Natomiast jeżeli chodzi o drugie - skoro zamykamy się tylko na czas elekcji, to dlaczego regulacje mają charakter ograniczający całość życia w KB?

KonS zapewniał powrót do zmniejszenia wymogów dotyczących obywatelstwa (a przez długi czas wymogiem było posiadanie gruntu w SEG, nie wiem dlaczego to zniesiono). W KH również planowałem zmniejszenie wymogów, ale zabrakło mi kadencji. Prace nad Konstytucją zajęły trochę zbyt wiele czasu, a później stwierdziłem, że muszę się zatrzymać, no wyjdzie zbyt duży młyn.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu

Postprzez KJAF 5 cze 2019, o 21:55

Kwestia podwójnego obywatelstwa wymaga zezwolenia Rady, to fakt, ale np. przywrócenie obywatelstwa tylko byłym Baridajczykom, działa jedynie w okresie bezkrólewia. Specjalny przywilej dla Sclavińczyków to efekt tego, że ich przepisy nie zapewniają wzajemności i z tego co wiem — nie jest planowana zmiana w tym zakresie. Jest to więc kwestia raczej techniczna.

Postprzez Helwetyk 5 cze 2019, o 21:59

Wysoka Rado,

zmiana w Sclavinii zdecydowanie jest planowana. Wzajemność (brak obowiązku zamieszkania w Sclavinii) zostanie przywrócona najprawdopodobniej na dniach.
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum Rady