Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Pathfinder RPG

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Pathfinder RPG

Postprzez Helwetyk 17 maja 2019, o 12:10

Od pewnego czasu zastanawiam się nad systemem wewnętrznych rozgrywek, który można byłoby zaimplementować, ze stosunkowo niewielkimi modyfikacjami, w Księstwie Sarmacji — z możliwie jak najmniejszą ilością skryptowania czegokolwiek. Podczas poszukiwań gotowych rozwiązań, trafiłem na system „Pathfinder”, który posiada cały rozdział poświęcony budowie królestw i wojen między nimi. Czy jest w naszym gronie ktoś, kto ma doświadczenie w byciu mistrzem gry (niekoniecznie tego konkretnie systemu) i byłby w stanie — idealnie, po przynajmniej pobieżnym rzucie na założenia — doradzić w przedmiocie „wykonalności”?
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
były funkcjonariusz publiczny
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury

Re: Pathfinder RPG

Postprzez AJMaat 17 maja 2019, o 12:43

Nie jestem specjalistą w byciu GM, ale z poziomu laika przyznam, że bardzo mi się podoba. Mam jednak zastrzeżenia co do wykonalności. Możnaby napisać jakiś duży system, ale obawiam się, że byłby on odrobinę zbyt absorbujący. Już teraz większość z nas nie ma czasu - co będzie, jeśli takie coś będzie wymagało regularnej aktywności?
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii

Re: Pathfinder RPG

Postprzez Helwetyk 17 maja 2019, o 14:10

AJMaat napisał(a):Nie jestem specjalistą w byciu GM, ale z poziomu laika przyznam, że bardzo mi się podoba. Mam jednak zastrzeżenia co do wykonalności. Możnaby napisać jakiś duży system, ale obawiam się, że byłby on odrobinę zbyt absorbujący. Już teraz większość z nas nie ma czasu — co będzie, jeśli takie coś będzie wymagało regularnej aktywności?

Parę założeń wstępnych. Po pierwsze — żadnego „pisania” ponad absolutnie niezbędny zakres. System rozgrywki powinien działać w wydaniu czysto „papierowym”, bez choćby cienia kodu. Dlatego za (potencjalny) punkt odniesienia przyjmuję system, który został opracowany tak, aby mógł go ogarnąć mistrz gry z kartką papieru i ołówkiem. Oczywiście, pewne rzeczy można zautomatyzować, żeby uprościć sobie życie, ale to tyle. Po drugie — zakładam, że w większości przypadków system byłby pasywny. Każde królestwo posiada czternaście ról do obsadzenia, czyli na starcie jest ich więcej (pięć prowincji × 14 = 70) niż potencjalnych uczestników. Dla osób niezainteresowanych rozgrywką, udział ograniczyłby się do zajmowania odpowiedniego stanowiska w prowincji. Współczynniki uczestników byłyby bezpośrednią pochodną aktywności na forum, czyli gromadziłyby się „w tle”.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
były funkcjonariusz publiczny
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Polityka i społeczeństwo