Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Dyskusja ws. Obywatelstwa w innych mikronacjach

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Dyskusja ws. Obywatelstwa w innych mikronacjach

Postprzez Adam Aleksander 15 maja 2019, o 20:49

Regulamin dyskusji:
1.Piszemy na temat
2.Nie wywyższamy się - każdy ma równy głos
3.Trochę luzu

Także tak, kiedyś założyłem mikronacje.Kilka osób posiadało tam swoje obywatelstwo, ale też posiadało je w Sarmacji.Pewnego dnia niemal wszyscy, którzy mieli obywatelstwo w Sarmacji zrzekli się obywatelstwa mojej mikronacji.Na pytanie dlaczego odpowiedzieli iż gdyby się nie zrzekli to mieli by kłopoty w KS.A więc spytałem się rady ministrów czy obywatele KS mogą mieć obywatelstwo w nie uznawalną przez KS mikronacje. Na to Pan Januszek von Hippogriff-Pałasz którego pozdrawiam odpowiedział "Mogą." dowód http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=502&t=27681. Dlaczego więc w mojej mikronacji ludzie zrzekali się obywatelstwa z tego powodu? Właśnie się pytam...
(~) Adam Aleksander"Życie sprawia ból"
Więzień Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary

Re: Dyskusja ws. Obywatelstwa w innych mikronacjach

Postprzez Januszek vH-P 15 maja 2019, o 20:54

Pozdrawiam :-D

Z tego co ja wiem, to w uznawanych przez KS mikronacjach nie można mieć obywatestwa (chyba, że w Sarmacji nie chce się działać politycznie). Bo mieć można czysto teoretycznie, tylko nie można wtedy wyższych funkcji publicznych.

Bo nieuznawana mikronacja z nazwy jest nieuznawany, coś w stylu jakby nieistniała dla nas...
(-) Kapral Januszek von Hippogriff-Pałasz
Kawaler Sarmacki,
Magister medycyny net.
X. Prałat Jezuita w Rotrii. W Sarmacji jako Opat Teplicki.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Helwetyk 15 maja 2019, o 21:20

Adam Aleksander napisał(a):Także tak, kiedyś założyłem mikronacje.Kilka osób posiadało tam swoje obywatelstwo, ale też posiadało je w Sarmacji.Pewnego dnia niemal wszyscy, którzy mieli obywatelstwo w Sarmacji zrzekli się obywatelstwa mojej mikronacji.Na pytanie dlaczego odpowiedzieli iż gdyby się nie zrzekli to mieli by kłopoty w KS.A więc spytałem się rady ministrów czy obywatele KS mogą mieć obywatelstwo w nie uznawalną przez KS mikronacje. Na to Pan Januszek von Hippogriff-Pałasz którego pozdrawiam odpowiedział "Mogą." dowód http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=502&t=27681. Dlaczego więc w mojej mikronacji ludzie zrzekali się obywatelstwa z tego powodu? Właśnie się pytam...

Jestem pełny życzliwości dla każdego, kto rozpoczyna swoją przygodę z mikronacjami i chce w nich coś sympatycznego zrobić. Serio. Moje nastawienie ulega jednak diametralnej zmianie w momencie, w którym ktoś próbuje stworzyć własną mikronację, z braku lepszego określenia, pasożytując na Sarmacji. Nie przychodzi się do kogoś na imprezę i zaprasza obecnych do tego, żeby zmienili gospodarza. Nie ustala się też, będąc gościem, regulaminów. Pańskie zachowanie w sarmackiej przestrzeni publicznej jest, delikatnie pisząc, niestosowne. Innymi słowy, gorąco zachęcam do odrobiny autorefleksji.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
Wicekonsul Sclavinii, były funkcjonariusz publiczny
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Adam Aleksander 15 maja 2019, o 21:47

Helwetyk napisał(a):
Adam Aleksander napisał(a):Także tak, kiedyś założyłem mikronacje.Kilka osób posiadało tam swoje obywatelstwo, ale też posiadało je w Sarmacji.Pewnego dnia niemal wszyscy, którzy mieli obywatelstwo w Sarmacji zrzekli się obywatelstwa mojej mikronacji.Na pytanie dlaczego odpowiedzieli iż gdyby się nie zrzekli to mieli by kłopoty w KS.A więc spytałem się rady ministrów czy obywatele KS mogą mieć obywatelstwo w nie uznawalną przez KS mikronacje. Na to Pan Januszek von Hippogriff-Pałasz którego pozdrawiam odpowiedział "Mogą." dowód http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=502&t=27681. Dlaczego więc w mojej mikronacji ludzie zrzekali się obywatelstwa z tego powodu? Właśnie się pytam...

Jestem pełny życzliwości dla każdego, kto rozpoczyna swoją przygodę z mikronacjami i chce w nich coś sympatycznego zrobić. Serio. Moje nastawienie ulega jednak diametralnej zmianie w momencie, w którym ktoś próbuje stworzyć własną mikronację, z braku lepszego określenia, pasożytując na Sarmacji. Nie przychodzi się do kogoś na imprezę i zaprasza obecnych do tego, żeby zmienili gospodarza. Nie ustala się też, będąc gościem, regulaminów. Pańskie zachowanie w sarmackiej przestrzeni publicznej jest, delikatnie pisząc, niestosowne. Innymi słowy, gorąco zachęcam do odrobiny autorefleksji.

Panie Helwetyk Pan nie pisze na temat, nie chciałem pana urazić ale właśnie po to napisałem ten regulamin by pan się tak nie zachowywał.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez JanušAvH 15 maja 2019, o 22:02

Szanowny panie Adamie Aleksandrze!

Jak już wielu mówiło- mikronację powinno się zakładać po nabraniu doświadczenia w innym v-państwie. Nie widzę nic złego w pana przeszłym tworze. Ciągle zauważałem istotny rozwój Pelandii. Mam nadzieję, że pan pożyję trochę w Sarmacji, a potem jak będzie pan chciał to utworzy własną mikronację. Cieszę się, że powrócił tu pan ;) Jak teraz pan będzie uprzejmy dla innych to myślę, że Sarmaci zmienią zdanie na pana temat.

PS: Przypominam uprzejmie o tytulaturze baridajskiej :)

Edit: Widzę, że pan utworzył nową mikronację? ;)

Łączę wyrazy szacunku,
(-) Januš Allan von Hippogriff
Referendarz Dworu Książęcego
Dziennikarz Gazety Niepokornej
Przewodnik Biura Turystycznego "Orzeł"
ObrazekObrazek
Obrazek
Konsulat Sclavinii

Postprzez TvHB 15 maja 2019, o 22:16

Jakby coś to takie info.
Klik
st. szeregowy Tadeusz von Hippogriff-Brus SJ
Poseł na Sejm LX Kadencji
Członek Partii Rozwoju Teutonii
Komendant Teutońskiej Lwiej Gwardii Królewskiej
Dziekan Teutońskiego Instytutu Historycznego
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 15 maja 2019, o 22:36

Panie Helwetyk Pan nie pisze na temat, nie chciałem pana urazić ale właśnie po to napisałem ten regulamin by pan się tak nie zachowywał.

xD

Panie Olek, pan nie jesteś tu gospodarz, cobyś tu nam jakoweś regulamina wypisywał.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Minister Pokoju
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Ludwik Tomović 15 maja 2019, o 22:51

Adam Aleksander napisał(a):Dlaczego więc w mojej mikronacji ludzie zrzekali się obywatelstwa z tego powodu? Właśnie się pytam...

Najlepiej się spytać tych, co się zrzekli :D
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

/-/
dr net. mat Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Prezes SFSP
Trener LKS-NK Troyanowitze Krasnystok
Były Naczelnik Krasnegostoku
Były trener FC San Silvestro, LKS Krasnystok i Wielonarodowej Kadry Sclavinii
Konsulat Sclavinii

Postprzez Adam Aleksander 15 maja 2019, o 22:56

JanušAvH napisał(a):Szanowny panie Adamie Aleksandrze!

Jak już wielu mówiło- mikronację powinno się zakładać po nabraniu doświadczenia w innym v-państwie. Nie widzę nic złego w pana przeszłym tworze. Ciągle zauważałem istotny rozwój Pelandii. Mam nadzieję, że pan pożyję trochę w Sarmacji, a potem jak będzie pan chciał to utworzy własną mikronację. Cieszę się, że powrócił tu pan ;) Jak teraz pan będzie uprzejmy dla innych to myślę, że Sarmaci zmienią zdanie na pana temat.

PS: Przypominam uprzejmie o tytulaturze baridajskiej :)

Edit: Widzę, że pan utworzył nową mikronację? ;)

Łączę wyrazy szacunku,

Co do tytulatury czy coś to pamiętam :D :D :D
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Vladimir 16 maja 2019, o 06:00

Pyta Pan, dlaczego Sarmaci rzucili pelandyjskim obywatelstwem. Według mnie musi Pan najpierw zadać sobie pytanie, dlaczego mieliby tego nie zrobić. Co oferuje Pelandia? W czym jest konkurencyjna? Jak tam widziałem tylko forum, błędy ortograficzne i brak koncepcji, co zapewne wynika z młodego wieku twórcy. Wytłumaczycie, że niby przeszkadza to ich karierze politycznej w Sarmacji, było, jak przypuszczam, lekką formą odmowy udziału w całym projekcie. Innymi słowy, nie nikt nie chciał Pana urazić, mówiąc wprost, że Pelandia to wielka kupa.

Radziłbym Panu przystać do jakiejś już istniejącej mikronacji, poobserwować, zostać na dłużej. Być może taki staż pozwoli Panu w późniejszych latach wykreować coś interesującego. Na koniec dodam sentencjonalnie, że królem każdy chce być, ale niewielu (szczególnie młodych i nowych) garnie się do roli poddanych.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo